Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2013, 23:00   #161
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odoste vi sa teme...
Bicu kratak, sa socijalno - ekonomsko - moralne strane, aranzeristi i fajlasi mogu da se porede.
Sa muzicke tacke gledista, ne mogu da se porede. Nikako.
caka012 je offline  
Star 03.08.2013, 12:46   #162
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalibor jarmina Pokaži Post
Necu te demantirat @tranzit, ali da vidimo ovako: prvo, da se razumijemo, ja sam isto za bend, znači 5-6 ljudi, ali kakvih ljudi. Kod nas ovdje ima par bendova, znači, 5 ljudi + harmonikaš, (ili 4 + harmonikaš) , i sad, ne znam kako je u Bosni, Srbiji, itd., ali kod nas harmonikaš jednostavno nema šta cijelu noć svirat. I onda dolazi ovo: u toku večeri odsvira se 10-20 narodnjaka, naravno sa harmonikom, i ti sad moraš s njim dijelit lovu ujutro kao da je cijelu noć svirao, a što ako se dogodi da u noći ne bude ni jedan narodnjak? Čemu onda svrha toliko ljudi ma bini. Mi smo imali takav slučaj u bemdu, doduše, bio je bubnjar u pitanju, ali svejedno. Prosjek nam je bio 40 svatova godišnje (znači samo svatovi, bez kojekakvih zabava, momacke itd.), znači prosjek dnevnice svatova je 200€, pa racunaj puta 4 godine, da bi svirao konstantno te 4 godine na Alesis DM5 bubanj, na neki kineski Ching Tang Wang mikrofon, u medjuvremenu smo ja i stari ulozili u opremu 15.000€, pocevsi od razglasa do klavijatura itd. I onda mu kazes da malo ulozi u opremu, mozda rasvjetu, da bi on na to rekao, cemu sve to, kad smo mi svatovski bend. Mozda se neko ne slaze s ovim napisanim, ali ja sam bolje onda za varijantu, bolje i 3 covjeka, ali da ta tri covjeka i donose svirke, i ulažu u opremu i sve ostalo.
Razumem te sve od A do Z i slazem se sa tobom jer je u mom bendu ista situacija. Ja se ubijem od posla ,a harmonikas kao zvezda veceri,pojavi se po malo po potrebi.... E pa nema... Alooooo.... Vi stariji muzicari zaostalim u 70' im-80'im ,pa i 90'im - ili se probudite ili se prilagodjavaj trenutnim uslovima .... Nisu vam aranzeri krivi sto vi nemate posla !!!!!

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ovde na forum uglavnom dolaze grebatori(svaka cast pojedincima,ali malo ih je) koji bi sve na gotovo da dobiju,bez toga da uloze malo i svog truda.Znam da ce se mnogi uvrediti zbog ovog posta ali to je moje iskreno misljenje.
Nema sta da se vredjaju ,to je cinjenicno stanje.

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sami muzicari su doveli do "ubijanja" orkestra a i muzike sa tim orkestrom.
Jesu ,kod mene je bio slucaj ovakav: kao klinac sam poceo sa zivim bendom i onda je dosla situacija ,posto ne zivim u prevelikom gradu da nemas mnogo ljudi sa kim da radis,a ovi sa kojima si se naso nece da skidaju pesme i rade i kako treba,nego je lepse i lakse da se alkoholise i svira jedne iste pesme 100 godina nego da se usavrsava ...onda smo kolega i ja najurili bagru i krenuli aranzerski...i dan danas posle 15 godina nemam ljude da sastavim za kvalitetan bend...em nema,i to sto ima ili nule od ljudi,ili povrsni muzicari ...tako da , sve sto se sada desava je mutacija na varijaciju.

Imas muzicare , i imas tezgarose i jos nekoliko pod kategorija ,ali poenta je da je tezgaroshu uzeta dusha od pijane stoke na svirkama ,i onda ima sve manje duse , koristi se muzicko znanje da se svira trazena pesma ,ostalo je zaradjivanje za zivot i opstanak ....

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
muzicku kulturu kreiramo mi muzicari, ne pekari, kovaci, potkivaci, frizeri, ljekari, ronioci i padobranci... mi je kreiramo, mi smo krivi ili zasluzni za njen nivo. Kako smo radili, tako nam se i vratilo !!!!!
Ja sam mislio da je ovo tacno,ali sam video na sam u zabludi. Standarne kreira saka ljudi koja je na vrhu diskografskih kuca i dzabe ja sviram neke druge pesme koje vrede,ako hocu da imam posla moram da skidam razno razna go***a koja mi narod trazi i placa inace nema ni posla ni para,a mora da se zivi... Jedan kolega je pokusao da kreira standarde,i sad sedi kuci jer se vecina ljudi na zalost pita :" sta svira ovaj???? " ...pa ti (ne odnosi se ni na kog iz teme ) ako zivis samo od muzike,slobodno nastavi da postavljas standarde i umri od gladi za neko vreme

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Mene najvise uvredi,kad mi dodje neko i kaze mi ''E ajde mi pusti onu od Djanija Jos te sanjam'',kao da sam neki DJ,ja sad i pustam tu. Ma narod nema pojma. To je sramota,sto obrazovani i pravi muzicari sede kuci,a nepismeni pustaju fajlove.
NordX
Ja se odavno ne vredjam,ne vredi ... Zalosno je sto su aranzeristi i fajlasi stavljeni u isti kosh... Perkusionistima i slicnima je isto... Ko zna celu problematiku ni u snu ne moze to da kaze.... Fajlasi mogu komotno da budu
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
pekari, kovaci, potkivaci, frizeri, ljekari, ronioci i padobranci...
onaj ko svira aranzera MORA da je muzicki pismen,ne moze drugaciije,tacka .

Fajlase bi zakonom zabranio ukratko... Jedino tako,drugacije ne mozes ti nikom nista da branis,bez obzira na sve receno u ovoj temi.

@ЂолеПФК

Pun ti je inbox,oslobodi ga.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 03.08.2013, 14:33   #163
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

http://youtu.be/3qO7mHPDVrI?t=7m35s
blusa je offline  
Star 03.08.2013, 20:00   #164
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ahahahhaha Blusa svaka cast za video haha ovaj lik je car, pa mogao je da jedan sample hi-hata razvuce preko cele klavijature tako nikad nebi pogresio, ovako cas lupne crash cas hi hat. Ejj uzeo covek da svira bubnjeve a laptop cepa li cepa.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline  
Star 03.08.2013, 22:59   #165
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ijuuu , Ala ovaj lik ima dobre midove . gde ih samo nadje ... ili su to matrice hm , moze svasta da bude . Lepo lik peva a ima i tercu
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 03.08.2013, 23:29   #166
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ova je najbolja "Seki Seki"
zeljko je offline  
Star 04.08.2013, 00:11   #167
ramicmirsad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.07.2013
Mjesto: berlin
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
ramicmirsad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
ramicmirsad pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Mislim da postoji slicna tema ovoj ako se ne varam
smesno je da moze neko preko noci postati muzicar i zaradjivati tako pare smesno i zalosno ......dok drugi muzicari sede i vezbaju i ulazu u sebe i istrumente drugi kupe lap top i odu na svirku bedno i zalosno nema tu vidim komentara raznih svaka roba ima svoju cenu nema to nego to treeba covek odma prebiti i sve to izlomiti i izbaciti ga iz kafane ili tog objekta de radi vec taj lapm muzicar....toliko od mene kolege pa vi razmislite sta i kako dajle sa lap muzicarima
ramicmirsad je offline  
Star 04.08.2013, 00:39   #168
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ramicmirsad , Da bas tako , ulazemo u instrumente , pa dok ih sredimo trosimo brdo para za razne ritmove semplove ili setove , pa dokto nariktamo , oci nam pobele , a koliko vremena provedemo sedeci na stolici za kljavom , mozemo izlegati , za co komsiluk pilice , pacice i ostale pernate zivuljke , hahaha. A tek skidanje pesme , pa izrada ritmova , uh , da ne pricam , a ovi sa lap top , natrpaju midi fajlova ili mp3 matrice i i pici po restoranima , a ovi sto se ubi od posla mesecima za kljavom sede kuci ,,,,, e stvarno to nije u redu .... .. u mom mestu ima takav , dodje mi da mu prste polomim , uze mi vec par dobrih gaza , grrrrr .
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 04.08.2013, 02:20   #169
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to potpuno tacno gagane ali... ne ocekuj da bilo ko drugi rijesi tu situaciju na odgovarajuci nacin. To mozete samo vi muzicari i niko vise na ovom svijetu. Vi morate da uticete na drzavu da donese odgovarajuce zakone i na estradu da to i sprovede u djelo. Oni jedini imaju i moci i instrumenata za to. Nece se to desiti u jednom danu jer za to je potrebno vrijeme ali ce se desiti, ne revolutivno vec evolutivno. Oruzje za ovo su razne demonstracije, strajkovi, opstruiranje posla, sabotiranje posla itd... Drugi jednostavno nemaju interesa da tu bilo sta cackaju, osim vas koji ste time direktno pogodjeni. Nema bezizlazne situacije, ima samo neaktivnih ljudi kojima u krajnjoj liniji i egzistencija zavisi od toga, a oni nista ne rade... valjda cekaju pomoc od Boga. Nece ni Bog da pomogne ako ti sam sebi ne pomognes. Jasno mi je da je na Balkanu veoma prisutna korupcija, koja se uvukla u sve pore drustvenog bica ali i ona nije status quo i data od Boga, vec rezultat dugogodisnje neaktivnosti organa drzave da je sprijeci. I u najrazvijenijim zemljama svijeta postoji korupcija, samo sto je to u tim zemljama na jednom daleko visem nivou i ne pogadja direktno onog "obicnog smrtnika" mada se i na njega dijelom i posredno prenosi. Kukajuci po forumima se nece otici dalje i naprijed, mada je i to jedan vid borbe protiv nemuzicara na muzickim mjestima, mora se prosiriti taj front borbe, a sto je front siri to je "neprijatelju" teze da brani ono sto je zauzeo. Ti "okupatori" (ovdje mislim na DJ muzicare na aranzerima) nece moci da brane jedan siroki i organizovani front napada na njihova "utvrdjenja". Na ovaj nacin se i treba organizovati u nastojanjima da se maknu sa bine oni koji je bespravno zauzimaju, a bar danas postoje informativni mediji pogodni za ovakav nacin borbe za svoja legitimna prava.
tranzit je offline  
Star 04.08.2013, 02:29   #170
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potppuno se slazem sa vama gospodine tranzit , u pravu ste , to samo mi muzicari treba da se u velikom broju skupimo i da nekako smaknemo ove laptopovce .... Sad da uzmem neku bolju kljavu od moje yamahe psr 1500 , pa to trba srediti , a ovaj mamlaz mi uzima tezge jednu po jednu ...... ima lap top i jamahu psr 1000 . i more midi fajlova .... al to me cudi , da narod mu nista ne kaze .... strasno ...
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije