Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2018, 19:37   #851
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da prijo, baš tako,potpisujem!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2018, 20:17   #852
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Prodao Genos i Roland Ea7 ostao na Tyros 3... Možete da pišete sta hoćete ali je činjenica da EA 7 nije zvučno daleko od Genos naspram toga kolika je razlika u ceni. Sto se tice izgleda ne znam koji i malo ozbijanja muzičar upoređuje instrumente po izgledu i to mu je bitno stavka prilikom kupovine..

Послато са LG-H990 уз помоћ Тапатока
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2018, 20:25   #853
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne piše da je prodao, nego da je probao.
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2018, 20:37   #854
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moja greška..

Послато са LG-H990 уз помоћ Тапатока
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2018, 21:57   #855
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sinisa(ako ti je to ime )imenjače moj,pogriješio sam u izboru riječi.Napisao sam"" po izgledu "(što je totalno bezveze) a mislio na tehničke karakteristike(ekran, tipke,ulazi ,izlazi ......) izvinjavam se.ROLAND E-A7 jest dobra klavijatura za te novce ali nikako usporediva sa GENOS-om.To što će one slično zvučati kad se ubaci nekakav externi materijal nikako ne znači da se mogu uspoređivati jer ih mnogo , mnogo toga dijeli.
Landison je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2018, 00:27   #856
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Obrni okreni kako god na kraju se sve svodi na isto,a to je na ono sto izlazi iz njih na ozvucenje..
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2018, 17:34   #857
alejandro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2018
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
alejandro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Štovane kolege, zahvaljujem na odgovorima.

@Landison
Vi se štovani kolega duboko bazirate na novcima i smatrate da je nešto neuporedivo jer su cijene različite, no griješite uveravam vas i nemojte mi zamjeriti na tome.
Prenijeću vam još neke detalje kako biste uvidjeli gdje griješite a vezano za ono što Roland E-A7 ima a Genos koji je mnogo skuplji nema:

- Parametarski EQ za svaku tipku na drums-u
- Istovremeno editiranje više od jednog DSP efekata kako u style-u tako i u desnoj ruci bez isključivanja prethodnog
- Mogućnost mijenjanja velocity za svaki kanal u aranžmanu i još naprednije svaku tipku/drums komponentu
- Osjetno bolje DSP pojačala za gitare, distortion i overdrive
- Interno pojačavanje semplova za +6 ili +12 decibela koji omogućuju sempliranje bez jakog limitiranja ne bi li se dosjeglo isto pojačanje tvorničkih i custom voices, što rezultira boljom kvalitetom sempliranih boja i drums-a
- Mogućnost pravljenja skala i terci
- ROM napunjen sadržajima za mnoge krajeve svijeta, u ovom slučaju i Balkan music style-ovi i semplirani isntrumenti, harmonike, trube, frule, violine, bas gitare, drumsi, gajde i zurne, bouzouki i razne druge gitare, a sve to bez dodatnoga plaćanja pack-ova kao kod Yamahe Genos
- Mogućnost editiranja voice-ova bez računala
- Mogućnost loadiranja style-ova bez računala
- Makeup Tools sa brojnim opcijama - u Genos dostupno tek od skorašnjeg update-a, no i to samo za zamjenu tipki i komponenti drums-a
- Panorama, volume, velocity, EQ, remapping, tune, pitch - za svaku tipku drums-a u style-u

Kao što možete zamijetiti štovani kolega, ovo je samo deo šta sva može Roland E-A7 a ne može Yamaha Genos. Ja sam mogao sada navesti šta može Genos a da ne može E-A7 no to je već svima jasno, a uz to nije ni važno jer je cijena Genosa skoro tri puta viša.
No poenta mojega pisanja je to da ako je nekome samo jedna od ovih opcija potrebna, on je nema na Genosu i time cijela priča pada u vodu jer njemu ta klavijatura ne odgovara u potpunosti, što dovodi u pitanje i cijenu i "premium" segment i sve što ste bili ljubazni navesti.

Zato se ne slažem sa vama štovani kolega da se ne mogu porediti dva produkta koji služe istoj nameni, oba imaju tipke, oba imaju jevtinu plastičnu kutiju, oba zvuče veoma dobro, razlika je u pozicioniranju produkta na tržnici i periferijama kako pomenuh iznad.
A što se tiče toga da je Roland komparataivan tek Kad se loadiraju semplirani pack-ovi, pa štovani kolega upravo je u tome razlika u cijeni, Genos vam nudi sve sređeno i ušminkano i to također plaćate.
Kada u ove dvije klavijature ubacite semplirani drums i boje, počnete shvaćati koliko su one slične i koliko pružaju slično.

Nadam se kolega Landison da mi nećete zamjeriti na ovako opsežnom neslaganju, rad sam razgovarati uljudno i ne zamjerati se sa kolegama. Lijep pozdrav vam svima želim.

Promijenjeno od alejandro (08.04.2018 u 17:36 sati)
alejandro je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio alejandro za ovaj koristan post:
sinisa (08.04.2018)
Star 08.04.2018, 18:44   #858
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obje klavijature sam probavao otprilike pola sata iz čega se da zaključiti da nisam poznavaoc ni jedne od navedenih klavijatura.
Kod GENOS-a je sve to zvučalo kvalitetno koje god dugme stisnuo ili funkciju prizvao.
Kod ROLANDA E-A7 neke stvari su zvučale solidno dok su neke zvučale, nemam drugačijeg izraza,(bez uvrede) ko dječija igračka.
Sada se postavlja pitanje kome je što bitno? Meni jest bitno da su svi segmenti neke klavijature na nivou.
Taj nivo ima TYROS 3 kojeg posjedujem i s kojim sam vrlo zadovoljan i bez obzira što mi zadnjih pet, šest godina glazba nije više dodatna zarada nego veliki hobi, da imam para kupio bi GENOS-a.
Zašto....zato što kad sam sjeo za njega bio mi je gušt, što kod ROLAND-a E-A7 nije bio slučaj zbog već navedenih razloga.
Posjedovao sam ROLAND G-1000,poslije njega sam kupio KORG PA1X,nakon njega ROLAND E-80 i naposljetku TYROS 3.
Razlog mijenjanja prvih triju klavijatura je bio "ovo je nešto drugačije",međutim kad sam došao do TYROS-3, to je bilo to (kliknulo).
Naravno da mi s vremena na vrijeme dosadi ali onda otiđem do nekog music shopa,probam nešto drugo i zadovoljan se vratim kući svom ljubimcu.
Kolega primjećujem da ste vrlo pristojan i ljubazan čovjek,zadovoljstvo mi je s Vama ćaskati a bilo bi još veče zadovoljstvo da smo negdje na kavi.
Moje veliko poštovanje.

Promijenjeno od Landison (08.04.2018 u 18:46 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2018, 22:52   #859
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Parametarski EQ za svaku tipku na drums-u
Moguće je odraditi to i još mnogo više, samo treba pokrenuti YEM

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Istovremeno editiranje više od jednog DSP efekata kako u style-u tako i u desnoj ruci bez isključivanja prethodnog
Apsolutno netočno. Moguće je na jedan sound desne ruke istovremeno dodati i editirati 19 različitih DSP-a, a kod Styla se na jedan kanal može dodati i editirati 8 DSP-a

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Mogućnost mijenjanja velocity za svaki kanal u aranžmanu i još naprednije svaku tipku/drums komponentu
Potpuno netočno, velocity se može mijenati i to po želji, u postotku ili po vrijednosti.

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Osjetno bolje DSP pojačala za gitare, distortion i overdrive
To je stvar osobne procijene, meni recimo DSP efekti na EA7 zvuče u skladu s cijenom instrumenta.

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Interno pojačavanje semplova za +6 ili +12 decibela koji omogućuju sempliranje bez jakog limitiranja ne bi li se dosjeglo isto pojačanje tvorničkih i custom voices, što rezultira boljom kvalitetom sempliranih boja i drums-a
Vrlo precizno podešavanje ovih vrijednosti je moguće ako se pokrenen YEM.


Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Mogućnost pravljenja skala i terci
Moguće je oduvijek i to na Yamahi, samo treba poznavati osnove midi protokola, po potrebi pročitati temu i upitati ako nešto nije jasno, a za osvrt kako to uraditi na Genosu može se pogledati kako Tiho objašnjava postupak izrade.

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- ROM napunjen sadržajima za mnoge krajeve svijeta, u ovom slučaju i Balkan music style-ovi i semplirani isntrumenti, harmonike, trube, frule, violine, bas gitare, drumsi, gajde i zurne, bouzouki i razne druge gitare, a sve to bez dodatnoga plaćanja pack-ova kao kod Yamahe Genos
Svaki kupac Genosa bira jedan besplatan pack kojemu je inače komercijalna cijena oko 150 eura. Može birati sadržaj koji mu najviše odgovara po stilu glazbe, pa u skladu s tim dostupan je Balkan&Turkey Pack ili Colors of Romania.

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Mogućnost editiranja voice-ova bez računala
Moguće je editirati voices u klavijaturi.

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Mogućnost loadiranja style-ova bez računala
Ova netočna tvrdnja otkriva tužnu istinu da se radi o apsolutnom nepoznavanju rukovanja Genosom. Ona je u stvari bila "okidač" da repliciram i na sve ostale izjave. U Genos se može pojedinačno pozivati jedan ili više Stylova preko USB sticka.


Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Makeup Tools sa brojnim opcijama - u Genos dostupno tek od skorašnjeg update-a, no i to samo za zamjenu tipki i komponenti drums-a
Potpuno netočno. Pored kombinacije elementa ili kako ih nazivaš "zamjena tipki", moguće je odraditi edit svakog elementa po mnogim karakteristikama.


Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
- Panorama, volume, velocity, EQ, remapping, tune, pitch - za svaku tipku drums-a u style-u
Opet dezinformacija. Moja replika iznad i slika kao link otkriva da se i ovog puta radi o velikom neznanju i nepoznavanju rukovanja s Genosom.


Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
Nadam se kolega Landison da mi nećete zamjeriti na ovako opsežnom neslaganju, rad sam razgovarati uljudno i ne zamjerati se sa kolegama. Lijep pozdrav vam svima želim.
Razmjena mišljenja, znanja i konstruktivna diskusija je preduvijet za napredak zajednice, a pri tom i svakog pojedinca koji želi nešto naučiti. U skladu s tim sam napisao činjenice s ciljem da cijenjeni forumaši dobiju relevantnu i istinitu informaciju. Vjerujem, @alejandro, da ni ti nemaš ništa protiv toga i da moj post nećeš shvatiti osobno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2018, 08:51   #860
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lako vam je sa mnom, ali kad se ovaj iz gornjeg posta pojavi, nema šale.

Promijenjeno od Landison (09.04.2018 u 08:57 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije