Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Ritmovi

Ritmovi Pitanja vezana za ritmove...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.01.2006, 21:57   #11
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alo ljudi!!! Pa zar vise niko ne cita forume?! Sta se desava-vec danima se niko ne javlja, a ja mislio da ce biti predloga na tone! Nadam se da nisam nikoga uvredio mojim prethodnim pisanjem?!
Pozdrav svima!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2006, 22:47   #12
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja licno nemam nista protiv uvjek sam za saradnju i pomoc.
Samo neznam kako mozemo to da odradimo?
Moje misljenje je da ce download mnogo jace da radi nego upload.
Jedino mogu da pokusam (ako nadjem malo vise vremena) da napravim za tu sekciju clanova ogranicen download tj 1:1 ili tako nesto.Za sada imam mogucnost da ogranicim vremenski clanove tako da nakon odredjenog vremena nemaju vise pristup odredjenim sekcijama.
Druga varijanta je jedan clan koji ce da kontrolise kvalitet ritmova i po tome odradjuje i dopusta download.
Ipak sam misljenja ko ulaze trud i rad treba da bude i nagradjen naravno ne odustajem od toga da treba svima pomoci!
Samo tako moze da se aktivira sto vise clanova da rade zajedno.

Sto se tice vasih predloga sasvim se slazem samo moje pitanje kako odratiti sve to da funkcionise kako treba.
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2006, 00:38   #13
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa, cini mi se da je resenje vrlo jednostavno i da lezi upravo u vremenskom ogranicenju pristupa ovoj sekciji. Znaci, ako se dogovorimo da je obavezno uraditi1 ritam-to znaci da ja uploadujem taj jedan ritam i imam 1 nedelju pristupa da skidam (uvek ce biti vise skidanja, to je jasno). Posto cu sve ritmove koji postoje na toj sekciji skinuti za 5 min-vec naredne nedelje cu zeleti da skinem nesto novo. Ali, to cu moci tek kada postavim novi ritam.
Ako bude samo 10-tak zainteresovanih, za kratko vreme ce biti dosta ritmova. Neko ce mozda raditi ritam jednom u 2 ili 3 nedelje. Nema veze-kada uradi i postavi, neka skine sve sto ima. A treba svi da znaju koliko je ritmova tamo dostupno i za koje su pesme. Kada ljudi vide sta sve mogu tamo da dobiju-rado ce uraditi ritam da bi pristupili. Po nekoj logici ce broj ljudi prilicno da raste vremenom. Samo se stalno mora naglasavati da je ZABRANJENO postavljati tudje ritmove koji vec postoje u sekciji. Ako neko misli da je uradio dobar ritam za pesmu, a vec postoji ritam za tu pesmu-nema veze, moze da postavi ako se ritam bitno razlikuje od onog vec postojeceg. Zato je bitno da postoji spisak ritmova koji je vidljiv svima, pa da se svi trude da urade ritam koji ne postoji. Vas posao bi bio da preslusate ritam (sto nece uzeti neko veliko vreme, posebno ako se budemo drzali standarda da se radi sa fabrickim bojama i onog fazona sa praznih 10 poslednjih performansi). Ako je nesto bez veze-otpada. Ako vec postoji-otpada uz opomenu da ako se pokusa jos jedna prevara, sledi trajna zabrana pristupa toj sekciji. Ako je OK-omogucava se pristup za narednih sedam dana. Cini mi se da je ovim manje-vise sve definisano. Mozda treba razmotriti neke sitnice, ali je ovo nesto sto bi trebalo da funkcionise bez problema. Pa pogledajte koliko su ljudi do sada uradili ritmova za pesme, a bez postojanja ovakve sekcije. Sada bi mnogi radili ritmove samo da mogu da skinu tudje i u tome je sustina.
Ako jos nesto treba da se osmisli-recite. Ja ne umem da programiram i da radim posao moderatora, ali eto, umem da piskaram i ako je i to od neke koristi-drago mi je.
Pozdrav!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2006, 01:03   #14
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi,razumem da postoje neke stvari koje ne mozes da odsviras sam na klavijaturi,a da to svuci pristojno,(pesme Jelene Karleuse,i slicno),i razumem da lepse zvuci kada svira dobro odsviran intro iz ritma,ali po meni je to sto je ovde predlozeno cista ludost.Zasto bi pravili poseban ritam za naprimer pesmu "Ko te ljubi ovih dana",kada svaka klavijatura ima bar 10 fabrickih ritmova koji mogu da se za tu pesmu iskoriste.I koliki bi hard disc na klavijaturi (naravno ukoliko ga poseduje) trebalo da bude,da bi sve potrebno za dobru "svirku" stalo.I stvarno mislim da vam je bolje da uzmete van basco's karaoke player i da naucite da svirate te forspile,nego da ovo radite.Licno sam i protiv midija,ali to je vec uzelo maha,pa "sviraju" doktori,autolimari,sankeri,konobari...,i obaraju cenu ljudima koji provode sate uceci pesme.Ako vec hocete,i sto je jos vaznije umete da pevate,a ne znate da svirate,bolje pozovite nekog kolegu,pa da vas prati,nego da on sedi kod kuce,a vi da pustate fajlove.Znam i da je novcana situacija teska,i da se svi bore za dinar,ali ljudi svi odose u muzichare.Ovim pismom nisam zeleo nikog da uvredim,veca samo da kazem svoje misljenje o ovom predlogu i o stanju u muzici danas.Pozdrav Marko
marco je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2006, 02:10   #15
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ Marko
Mislim da nisi shvatio sushtinu ove teme!
Neradi se o tome dali neko zna ili nezna da svira,rijec je o tome napraviti sto orginalniji ritam za neku od pjesama.Pjesama koju si naveo sigurno da ima xx standardni ritmova,a ima ih isto xxxx sto mozes da odsviras u nekom disko fazonu od ala ala pa do mali mrav,po mome mislim da nije to to,ipak lijepo je cuti i prelaz kao i neke specificne pratnje bas onako kako jeste.
Mislim svako ima svoj stil sviranja tako da mogu da razumijem da nekome i neodgovara,ali ipak je mnogo lakse kada na HD imas poredane pjesme kao i STS kod PA80 i nemoras mnogo da razmisljas koju ces sledecu pjesmu i gdje je koja farba sve ima prednosti i mane.
Pozdrav
Miodrag
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2006, 03:40   #16
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Marcu i svima ostalima!
Da ne bude zabune-ovo ne sme da bude kao da se radi sa midi fajlovima!!! Ja govorim o pravim ritmovima, gde je potrebno poznavati harmoniju i hvatati prave akorde, gde je potrebno svirati linije desnom rukom (ko zeli). Nikako ne mislim da treba uraditi "ritam" gde je na V1 odsvirana cela strofa, Na V2 ceo refren, pa samo treba stisnuti dugme i sint sve radi sam. Znaci, govorimo o najstandardnijem koricsenju aranzera, bas kao sto je Marco i rekao-odabrati ritam i svirati> samo, umesto da odaberem neki ritam koji lici na pesmu koju zelim da pratim, ja odaberem ritam koji je maksimalno kompatibilan sa tom pesmom. Ovakvi ritmovi nece vredeti ni limarima ni pekarima (neka se limari i pekari ne ljute), vec samo onima koji znaju da koriste spravu i da sviraju. Jedina ce razlika biti to sto ce da zvuce FENOMENALNO umesto da zvuce samo DOBRO! Na kraju krajeva-forspil nije obavezno uraditi u introu, jer on i nije sastavni deo ritma. Da li ce ga kolege raditi ili ne-to je njihova slobodna volja. Ali, cak i da postoji forspil-sta posle kada forspil prodje? Opet treba nesto svirati. Dakle, najnormalniji rad sa klavijaturom, samo sa mnogo boljim ritmovima. To sam ja zeleo, a nikako foliranje :wink:
Na svakom aranzeru se nadje po neki ritam koji kao da je pravljen za neku pesmu-neverovatno verno zvuci ta pesma kada se odsvira sa njim. Necemo vajlda zbog toga izbegavati taj ritam? Naravno da necemo! O istom se radi i ovde-samo verniji ritam i nista vise. To mi je bila namera.
Marco, tvoja primedba je na mestu i dobro je dosla. Mislim da sada shvartas sta sam zeleo. Naravno, ja sam svestan da se ovo mozda nekome iz nekih razloga nece dopasti, ali mislim da je potpuno bezazleno-samo ce doprineti vecem angazovanju ljudi, njihovom usavrsavanju kroz pravljenje ritmova i daleko boljoj i kvalitetnijoj svirci za one koji znaju i bez takvih ritmova da sviraju. A za one druge...pa neka sednu i neka vezbaju
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2006, 13:09   #17
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja se javljam da sve sto postavite ja cu downloudati i probati kod sebe : :!:
Salim se malo svakako je ideja dobra ja sam tu ako treba neki software program a isto cu napraviti neki ritam .
pozdrav
fico je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2006, 21:41   #18
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Spremno za rad

Evo prijatelji postavio sam novi up-down za ritmove i sve funkcionise.Za sada mogu samo da ogranicim vremenski download i mislim da je to dovoljno.Sada ako mislite da bi vremenski trebalo nesto drugacije da uradi nije problem moze da se ogranici da imate samo 1 min. za download
A za ficu ima da pustimo neogranicen download posto ce on da pregleda ritmove
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2006, 11:19   #19
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Gdje je kolovodja hocemo poceti sa upload :
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2006, 14:54   #20
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hmmmm !
Drage kolege, podržavam svaku dobru ideju, i ova ideja mi se čini fantastičnom. Ali
Ja barem programiram svoj Pa80 tako da u performanceu imam isprogramirane pjesme po abecedi. Npr. Banka 1 su pjesme pod A-B Banka 2 Pod C-D itd.
Za sada imam jedno 600 pjesama isprogramiranih od čega je 300 zabavnjaka i oko 300 narodnjaka. Dobro, nemaju baš sve introe i endove jer u suštini u performanceu je odabran i malo dorađen osnovni ritam, promjenjen tempo, selektirani su STS boje, večinom samplovi (u čemu vidim najveći problem jer treba onda presnimiti čitav set) i u njih je uložen velik trud. Sad da idem prepravljati sve na Pa80 osnovne tvorničke boje mi se doslovce neda. Ja sam tvorničke ritmove, osobito latino i jazz stylove prekuco, a i na HD-u imam isprogramirano tako skoro svih 9 setova prema programima iz USER banaka. U tom pogledu nisam baš preveliki pobornik poklanjanja, više sam stoga pobornik razmjene.
Jer kad malo bolje pogledaš style se malo doradi, na trakama se promjene ili isključe boje, odrediš tempo i odabereš osnovni combi sound i to je to.
Pustimo sad priće o izradi orginal styla od dobrog MIDI filea. Iako Style works to dobro radi, napravi super intro (neznam čemu, ako si klavijaturista moraš intro sam odsvirat inaće si DJ :twisted: ), ostale sekvence u ritmu se u globalu ne razlikuju od dobrog ritma. Ja sam barem odabrao 5 dobrih 7/8, 5 dobrih rumbi, 5 DVICA itd, i samo ih moduliram. Nije 100 % orginal, ali to je to. Znam da postoje pjesme koje u sebi sadrže 2 ili više ritma, no one mogu biti i te kakav problem. Neke ritmove imam tako urađene, a neke vežem zamrzavanjem 2 ritma.
Nadam se da će ovdje biti više dobrog materijala nego škarta. Jer vjerujte mi bit će duplikata na duplikat mali milijon. Htio sam napomenuti da goli style bez pratečih STS-ova nije ni pola osnovnog aranžmana. A znamo da svak od nas koristi svoje boje.
Bit će tu stvarno dosta posla. Jednostavnije je onda napisati parametre pa da si svaki doma sam uradi prema uputama.

oprostite na mom mišljenju, ako mislite da sam u krivu, no bojim se da će to dosta zapinjati.
Bilo bi dobro ako se već šalju takovi gotovi aranžmani da se napomene koji se SET ovdje s foruma najbolje uz njega koristi ili barem sličan koji bi barem donekle zadovoljio uvjete.

Hvala
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
novu, prijedlog, sekciju, upload or download


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije