Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.08.2015, 16:14   #1
dedskin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.08.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dedskin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ozbiljan problem sa opremom(iskustvo potrebno)

Pozdrav, da se predstavim ja sam ne bitan lik koji voli zvuk nema para al ima lepe zvuchike od kojih je jedan u kvaru
Oprema:
PC,
pa na zvuchnu kartu, po izboru u zavisnosti od vremena i raspolozenja
pa na miksetu Numark M101 balansiranim kablom radi kontrole glasnoce i EQ po potrebi
odatle direkt na jedan zvuchnik jer se on zajedno sa miksetom na istoj utichnici,dok je drugi zvuchnik malo dalje pa iz mikete ide u "ground loop breaker" da se odvoji masa pa u zvuchik balansiranim kablom
Zvuchnici su aktivni monitori behringer Truth B2031A bi amp low mid 150W high 75w
znaci u sistemu ima 4 pojacala od kojih jedno ne radi kako treba

problem znaci na zvuchniku koji je na posebnoj utichnici sa prekinutom masom postoji problem u vidu krckanja,grebanja umesto zvuka, kao da je produvo zvuchnik,taj zvuk ne muzika, i to iz bass drivera dok visokotonac radi svoj posao i njegovo pojacalo, al zvuchnik nije produvao,sam drajver radi kad se shikira pojachalo naglim paljenjem, ili se pojacha na 20-30 posto pocne normalno da radi, znachi problem se moze izbeci mada jest zamoran, ali sam primetio da je i zvuchna slika promenjena, bas nije isti i deo srednjih nije isti ko na zvuchinku koji radi i to me bas nervira, ako ne resim ovo, moram uzeti nove, molim za pomoc , izgleda nesto upojacalu ne radu. hvala
Dodato:
Nema veze, u pitanju je losa konekcija u pojacalu ili losi releji i kontakti u njima, srecom ima 3 moda za paljenje zvuchnika ochigledno drugacije umrezena, tako da kad prebacim na AUTO on/off nema problema, ostavicu ovo ,ako se vas monitor ponasa kao probijen a nekad radi u pitanju su lose konekcije ili relej, zastitni sistemi itd koji mogu da se premoste, evo nekad i bez otvaranja zvuchnika

Promijenjeno od dedskin (03.08.2015 u 18:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
dedskin je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije