Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software > Editori ritmova

Editori ritmova Editori ritmova - Najbolji prijatelj jednog klavijaturiste...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.09.2006, 22:28   #1
salenis
Vredan član društva
 
salenis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.01.2006
Mjesto: Nis
Postovi: 123
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
salenis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard SW i Klavijatura

Imam style works 1.01 i zeleo bih da ga povezem sa klavijaturom. Imam i midi kabl koji si prikljucuje na game port.E sad zeleo bih da pustim svoj ritam i solo i sve da odradim na klavijaturi a da se sve to lepo snimi kao midi fajl u Style works. Kako to da uradim i da li uopste moze.

Pozdrav
salenis je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2006, 23:08   #2
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko sam razumeo, ti bi hteo da pustis ritam i da sviras a da to preko SW zapamtis kao mid. Ako je to tacno, onda to i mozes i ne mozes. Ne mozes, zato sto SW koliko mi se cini midi vezu koristi za "slanje i primanje" styleova, odnosno pustannje ritmova preko klavijature, da bi mogao da ga cujes kako ce da zvuci realno (sa bojam iz ton generatora klavijature).
E sad. Ako hoces od ritma da pravis midi, a da sve bude lepo odradjeno,tj. svaka sekcija odvojena (introi, varijacije, prelazi...), onda to mozes da odradis preko SW. Ali moras da ims bar verziju 1.99, jer mislim da to koju ti imas to ne podrzava (nisam 100% siguran). To je poslednja opcija EXPORT-IMPORT. Preko nje SW komunicira sa klav.
A ako hoces da snimas svoju svirku u mid, onda to radi preko klavijaure, a mislim da mozes i preko cubase-a, ili cakewalka i slicnih programa.
marco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijatura


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije