Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Moduli

Moduli Moduli raznih mašina, ritam mašine i problemi vezani za njih...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2014, 10:05   #21
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sa time se slazem i ja, sto jeste jeste za reprodrukovanje i ostale sampling stvari mogucnosti kao sto to ima g6,kronos i i i... ovde to nema a i nije tome namenjeno, da nebi ulazili u neku vecu diskusiju kazem svima, najbolje je probati cuti i sami oceniti sta vama ustvari treba, ovo je ustvari samo jedan sempler dobre ideje, za moje potrebe mene iskljucivo interesuje samo zvuk a kada sam cuo i probao da za 400 evra mogu da imam sve zvukove kao sto sam imao i na g6 od 1500evra sta sam imao vise razmisljati(zarada i baksis su isto ostali dal koristo juzi dal g6 :-) )
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Otpisani-EA7 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (15.06.2015)
Star 31.08.2014, 13:03   #22
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

G6 je klavijatura koja definitivno najbolje izlazi, bolje od kronosa i tyrosa zajedno, za druge klavijature necu ni da pricam, mnogo konkretan zvuk ima, jedina klavijatura na kojoj bass moze da izalje lepo.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2014, 15:27   #23
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da Kronos stoji ubedljivo na prvom mestu... ( po potražnji, nisam ga uživo čuo niti probao... ) . Čuo sam i G6 i Motifa XS kog imam trenutno. Motif ubedljivo realno i najčistije reprodukuje semplove,mada mi je draži G6 naravno... Ali ode tema u nepovrat.

Kada se saberu i oduzmu svi postovi, Juzi sempler je odlična zamena za recimo Tr Le, Tr, čak i za skuplje solo klavijature.... ali operativnost , realtime kontrola, muzička kartica, tipke, i sam softwer Juzi ne moze da zameni. Osim toga numeričko biranje nekome predstavlja OGROMAN problem. Poslazi terce recimo pet instrumenata po tonalitetima, od 126 pa na dalje, pa se seti gde je Gdur klarineta... i ostalo... Meni je lično to problem bio ranije ( Xa).
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2014, 15:52   #24
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

samo da dodam to oko terce, na juzia se terce skeniraju! recimo dovoljno je da se postavi na pet broja razni instrumenti i samo skenirati tri akorda za bilo koju tercu, ne mora se praviti za svaku tercu uvek po pet instrumenata kao na tr, pogledajte na youtube kako terce rade ima jedan snimak
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Otpisani-EA7 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (15.06.2015)
Star 31.08.2014, 16:44   #25
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije problem u pravljenju nego u memorisanju. Juzi ima numericko biranje zar ne? Svaka terca C D E F G A H bilo kog instrumenta pretpostavljam da se memorise na neku poziciju.. Pomnozite to sa nekoliko različitih instrumenata i koliko je to USER pozicija u Juzi-ju... To treba sve zapamtiti. A gde su još ostali semplovi!
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2014, 16:50   #26
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da nemericko biranje ali ne treba za svaku skalu posebno memorisanje, npr. na 100 stavis harmoniku sax i tu skeniras bilo koju tercu kasnije recimo c mol gornja, pa onda recimo imas pesmu d mol samo pritisnes zvezdicu i skeniras d mol i teras dalje, recimo treba ti fis mol, udaris 100 i skeniras fis, mnogo usera ustedis tako, mislim da sam se lepo izjasnio
Dodato:
nemas ti nikakvo pravljenje skala sve se skenira i tako terce rade

Promijenjeno od Otpisani-EA7 (31.08.2014 u 16:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2014, 18:29   #27
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@g800
Hvala druze na odgovore i ulozenom trudu

JuziSound za razlika od Workstation klavijature je sasvim drugaciji koncept i definitivno nemoze da ih zameni. Cak smesno je koliko tehnologije i znanja ima ulozeno u jedan Workstation naspram Juzisound.

Od odgovore koje sam dobio..... Juzisound nema Loop funkcije, zato sempl prekida posle 10tak sekunda, toliko je dugacak. Ovo prakticno nije problem ali ukazuje na amaterska izradnja ovog semplera. Takodje i mala polifonija smeta. Nemozes svirati Piano, E. Piano, Strings i Synthove uvjek kako si zamislio. Moras biti jednostavan...
Neko je pomenuo nema efekte, a napisano je da ima efekte (Chorus, Flanger, Phaser, Delay) e sad na koje nivo su, ko zna.... ne bih ocekivao previse. Reverb nema.
Ovo sa terce, skeniranje nije bas neka prednost... lakse je sto nemoras da pamtis brojeve, al nekad moras odabrati tercu i svirati odma, nema vreme za skeniranje tri akorda.
Posto je i izlaz doveden u pitanje, na Juzisound sajt pise koji Amplifier i DAC je upotrebljen. Bacio sam nakratko pogled, DAC je od Texas Instruments, slican kao onaj na pa80 al po karakteristike bolji. Valjda je to normalno jer je pa80 izasao pre 15 godina. Mada na kraju krajeva DAC chipovi su prilicno jeftina komponenta.
Kod JuziSound je koncept dosta ogranicen jer je memorija SD karta. Kad bi svi ovi nedostatci bili koregirani, tipa loop-ovani semplovi, veca polifonija, napredni efekti itd SD karta bi postala bavna i moralo bi da se zameni sa RAM ili ROM a to vec postaje skupo....
Al na kraju ipak ostaje da je proizvod solidan, zavrsi posao super i za tako niska cena isplati se.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
veselinovicvs (15.06.2015)
Star 31.08.2014, 18:55   #28
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

bravo svaka cast na ovome postu, sve ja to podrzavam i to i jeste upravo tako, znaci svako mora znati sta njemu treba i nadam se da posle ovoliko postova moze se videti da li nekome potrebe zavrsava juzi ili tr, ace je sasvim upravu za malo para moze se dobiti solidan sempler koji moze odrati nase potrebe, e sad za dalje odlucite sami
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2014, 19:43   #29
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Al na kraju ipak ostaje da je proizvod solidan, zavrsi posao super i za tako niska cena isplati se.

Svaka ti je na mestu, dakle problem postoji za kako si napisao duzinu sempla, sto u sustini i jeste problem. Sto se tiče skeniranje akorda ( koliko je vremena potrebno) nisam shvatio..... ali znam da ne bih voleo da se smaram sa tim... Cena koliko vidim nije bas tako niska, za zujalice se slažem i za neke solo boje, mada ,,UVEK"bi me kod njega nerviralo to sto sam kod svake boje ogranicen koliko ce on sekundi drzati tu boju.... Ta pomisao bi mi JAKO isla na zivce. Cena koliko vidim je slična Tr-u... Ako cemo iskreno pre bih uzeo Tr nego Juzi, ne kazem da ne bih voleo da ga imam ali ne bih dao novac za njega. Ima li u njegovoj ceni Reck semplera sa boljim kvalitetom nisam upućen.... ali treba pogledati sa svih strana.. i prednosti i mane. Nekada nam tako male mane, više idu na živce spram svih prednosti koje ima.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (31.08.2014 u 19:44 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2014, 20:21   #30
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx
Slazem se...
I ja kad bi birao izbrao bih TR zbog sinteze i operativnosti, plus klaviri, orgulje i slicnih instrumenata koje mnogo koristim. Nekome ovo ne treba pa juzisound je sasvim dovoljan. I pored hardverskih ogranicenja nema dileme da duvacki instrumenti zvuce veoma dobro. A i stane mnogo semplova u njega.
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
tdamir66 (01.09.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije