Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 09.12.2009, 13:34   #91
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad je ovje J&/( lud zbunjenog...Ovamo čovjek ima račun i slike RAM-a i tvrdi da ima na PA800 128MB,po drugoj strani sam skeptičan jel nisam vidio na svoje oči...Na treću stranu piše jedan član da 256NIJE uradni Korgov ram...Pa kako NIJE?...Korg mu je stavio oznaku EXB-256 i licenciran je RAM veličine 256MB kojeg se stavlja u korg Pa2xPro i radi bez problema...Jes da mu je cjena zasoljena al kome treba nek izvoli...Samo ova caka oko 128MB nešto mi ne ide u glavu...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 09.12.2009, 15:04   #92
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega Alix mi diskutiramo za Korg Pa800 a ne Pa2x odnosno ja vise nemam volje da diskutiram, Korg Pa2x EXB-256 je Ovlasteno i Lizenzirano...

A za Korg Pa800 ne postoji drugi RAM osim internalni...

To je isto kao pre za Pa80 korg je Pustio i patentiro 8 MB Flash Card, a mi smo svi Kupovali 16 MB dali si sad Razumeo....

Poz!
Hrle
hrci je offline  
Star 09.12.2009, 17:46   #93
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim ovu temu i opet ne mogu da poverujem na kolega nurfi.
Zarem on nije znao da treba da izprazni ram pa tad da slika ili nesto hoce da nam podvali neku sliku pa da ljudi ne zaprimete ili bog zna sta...
Kolega nurfi aj molim te napravi jednu tacnu sliku gde ce da pise jasno koliko Mb ima prazan RAM i da resimo vise ovu dilemu
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline  
Star 09.12.2009, 18:20   #94
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne razumem nikako ovo napucavanje oko RAM-a aj sad vi meni moji drugari, kolege, gospodo, dame i gospodje recite sad dal je to malo normalno ?? Ja mislim da nije kao prvo mislim da uopste mnogi proizvodjaci idu malo u pogresnom smeru zakljucujem iz ovog posta, oni bi trebali da nameste jednostavno klavijaturu na kojoj nece biti jednostavno nista..... sem dirki "ala triton extreme" i jedan ooooooooooooooooooogromni touch screen od 30` a unutra bi trebalo da ima naj manje 160 000 GB RAM-a DDR4 naj bolje za semplove i ni jedna ROM boja i naravno ugradjen TC Helicon zadnje generacije i pritom da ima 5KG, eeeeeee malo "morgen" ! Od toga nema nista, moze li iko da pokusa da namesti malo neku boju iz ROM-a ? neki lep bas, harmoniku, violinu tako nesto pa nije valjda sve u tim famoznim semplovima koji se rade u HOME studijima na prosecnpj opremi cak i kucna varijanta SM-58 u neki sempler ili PC sa integrisanom zvucnom i sempluje se neki registar sa harmonike, i to sad kao bolje nesto zvuci od fabricke boje koja je snimana na tehnici vredna par miliona $ ??? Ja sam to zakljucio da oni ipak idu drugari moji u pogresnom smeru definitivno, a kod nas balkanaca postoji definitivno sindrom "nezastitosti" samo daj, daj, daj ,daaaaaaaj, daaaaaaaaaaj...trpaj sto vise moze samo da ima gomila a iz gomile se nista ne koristi po devizi "a ako nek ima od viska glava ne boli" i nije ni cudo sto jedino nama balkancima riknjava PA800 i vicemo najlosija masina ikad a model je prodat mozda na milione primeraka i svima radi samo nama crkava a zasto ?? pa gore sam napisao i zasto "trpaj, guraj, tovari...daj daj daj daj daaaaaaj" i normalno i zivotinju, auto na kraju krajeva covek sebe kad preforsira crkne, ovo famozno modovanje mi deluje isuvise nenormalno da je moguce proizvodjac bi to sam uradio jer jednostavno poznaje mogucnosti svoje elektronike i to je "nategnuto" tako i radi sva ostala budzenja su suvisna.

I mislim da bi ova tema trebala da ode pod LOCK jer se sve vise zaukava i zagrejava, vec vidim iz par postova lete varnice, pratim ovu za mene tesku budalastinu i nisam mogao da izdrzim da ovo ne napisem a vi vidite sta cete i kako ce te.

Lep prijateljski pozdrav za sve forumase !!
RadeKOKI je offline  
Star 09.12.2009, 20:09   #95
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

*************************

ova firma ugradjuje 128 i 256 mb u pa800, ja neznam nemacki ako neko zna neka pozove, naci cete broj na netu imaju svoj sajt da ne ispadne da ih reklamiram.

Promijenjeno od Vule (09.12.2009 u 20:12 sati) Razlog: obrisana adresa
nikadvisekorg je offline  
Star 06.03.2010, 20:17   #96
redbull1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.12.2006
Postovi: 1
Downloads: 1610
Uploads: 17
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
redbull1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

gledao sam na ebay-u pa 800 sa 256ram.Ne vjerujem da smije prodavati ako nije stvarno 256mb.


http://www.yu-midi.org/forum/faq.php

Promijenjeno od Vule (06.03.2010 u 20:23 sati)
redbull1 je offline  
Star 06.03.2010, 21:09   #97
drakan
Vredan član društva
 
drakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 116
Downloads: 782
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x76
drakan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
drakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolegi mom otišla memorija u PA800. Otišao u Banja Luku u poznati dućan i ponudili mu novu memoriju od 128MB. I ugradili mu. Ja nisam vjerovao dok nisam upisao svoj set i kod njega sam mogao da lodujem još puno drugih samplova na moj set, a kod mene u mojoj klavijaturi više niti jedan nisam mogao loadovati. Tako sam se uvjerio i sam da nije laž. Ima 128MB. Kaže da ga je izašlo sve skupa s putnim troškovima, jer je dva puta morao za Banja Luku, oko 800€ sve!
__________________
KORG Pa2xpro
drakan je offline  
Sledeći član vam se zahvalio drakan za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (11.03.2010)
Star 06.06.2010, 15:51   #98
zeljkobrane
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Minhen
Postovi: 5
Downloads: 1375
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa800
Interesi: taekwon do folklor sviranje
zeljkobrane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa 800 ram

Pozdrav svima vidim da se diskutuje oko tog rama za pa800, pa sam ja odlucio da nesto prilozim ako mogu da pomognem,moj mali ima isto pa800
pa sam se zainteresovao oko toga pa sam nesto pronasao
evo poslacu par slika sto sam nasao na drugim forumima KORG-PA-800-128-mb-ORJINAL-RAM__27762667_0.jpg

KORG-PA-800-128-mb-ORJINAL-RAM__27762667_2.jpg

ima jos jedan snimak koji je neki turko metnuo na youtube,pa neznam da li smijem link da ostavim

pozdrav od Zeljka i Brane
zeljkobrane je offline  
Star 06.06.2010, 17:18   #99
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mogu prilozoti preko 200 ovakvih slika (toliko sam memorija promijenio , a mozda i vise) i tu nista nema cudno ... od prvog dana se u Pa800 ubacuje RAM od 128 MB , ali on cita samo 64MB... za preradjivanje na vise sam cuo da neko od nasih radi u njemackoj , a evo ovdje citam da se radi u Banjaluci , a posto sam ja u Banjaluci i nisam cuo za to ne znam sta da mislim... posto u zadnje vrijeme sve cesce dobijam klavijature na servis kojima pucaju procesori na ploci , a dugo sam razmisljao o razlozima dopustio bih sebi zakljucak , da je osnovni razlog (pored lose uradjene pa800 generalno) napucavanje semplova , ne u smislu velike memorije vec velikog nivoa signala u odnosu na fabricke boje... sve vise setova su toliko glasni da na zvucnike od pa800 ne smijes pojacati ni do pola.... pa bilo bi dobro to smanjiti , jer vjerujem da ce se problemi sve cesce desavati bez obzira na velicinu memorije... pozdrav
braun je offline  
Star 06.06.2010, 21:36   #100
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ braun: daj molim te...kako to moze da utice glasnoca sempla na rad memorije ...LoL ,,,memorija sluzi da se ti semplovi skladiste i sa nje vuku ,a ne da je ta ista memorija procesor za zvuk,ili ti generator zvuka,pa mozda izoblicenje sempla mozda moze da osteti...izvini,ali nema nikakve logike...cisto jos jedan dokaz da ta tvoja teorija pada u vodu su vecina turskih setova,ciji su user ritmovi i boje bar 30-40% jaci nego internalni ritmovi i boje,pa nikom nista...a tako se pakovao i pa1,pa klavijature rade i dan danas... moja laicka teorija zbog cega crkava ram na pa800 je lose odradjena matematika sto se tice napona za maticnu plocu i ista salje vise struje na ram i da zbog toga vremenom memorije pregore...mozda sam i ja izmlatio,ali mi je u svakom slucaju mnooogo logicnije... Pozdrav...
Vex je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije