Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2008, 14:20   #1
cico
Početnik forumacije!
 
cico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 3
Downloads: 383
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg-pa50 i casio-ctk800
Interesi: Sviranje klavjatura,harmonike,gitare,klavira,trube i tarabuka
cico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg x5d

Moze li mi neko reci o ovoj solo klavjaturi kakva je i kave opcije ima i valja li ista
cico je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2008, 15:31   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne valja...Ne valja prosto zato,što su starije klaviature kao što su M1,T3,O1/W MNOGO bolje i jače od njega.Taj sinth je neke vrste "siromašna" kopija...To ti je jeftina klaviatura (200eur polovna,nova u trgovini ima kod nas za 400),ig apsolutno se na njoj vidi da je iz NIŽEG rana nego npr. Yamaha DX11...Jedina dobra stvar je u njoj ta,da je mala i lagana,a ako misliš s njom rasturati---Nije baš nešto sa editovanjem zvukova...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2008, 16:29   #3
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ......

Pa tu i tamo, ne znam šta bih ti rekao, ja sam je koristio kada sam imao Roland EM - 2000 i tada i nije bila toliko loša, mislim nije ni sada zavisi kako je urađena, tj. kakve su boje u njoj, ja i sada imam takva dva korga X5D i veruj mi da imam neke boje da lepše zvuče nego sada na mom pa800 korgu, ali je to valjda što mi na pa800 nije SOUND kakav bi trebao da bude hehehe ....
ALIX ti je dobro rekao, ako nisi baš profi svirač ili donekle profi i ne misliš da ubiješ SOUNDOM to je prava stvar za tebe ....

POZDRAV ZA SVE ČLANOVE !!!
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2008, 06:11   #4
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ne seri vise

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Ne valja...Ne valja prosto zato,što su starije klaviature kao što su M1,T3,O1/W MNOGO bolje i jače od njega.Taj sinth je neke vrste "siromašna" kopija...To ti je jeftina klaviatura (200eur polovna,nova u trgovini ima kod nas za 400),ig apsolutno se na njoj vidi da je iz NIŽEG rana nego npr. Yamaha DX11...Jedina dobra stvar je u njoj ta,da je mala i lagana,a ako misliš s njom rasturati---Nije baš nešto sa editovanjem zvukova...Pozdrav!
Daj prekini da seres vise,ti si izgleda duduk za muziku!Xpd je solidna klavijatura,s'njom odradjujes sve,ako znas da sviras,kako se kaze ono u rukama mandusica vuka...!Dx 11,v50 itd su zakon od svih klavijatura,tu brzinu i taj taj udarac ne mozes da napravis na nijednu klavijaturu,ali nemaju harmonike,sempler itd,to da ima nikad ne bih izasla bolja!pozzz

Promijenjeno od Vaxter (04.08.2008 u 12:39 sati) Razlog: Opomena pred iskljuchenje
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2008, 07:57   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"taskedallape"---Momak pripazi malo na rječnik...Niko nije željan tvoga vulgarno jezika,jel može?Fino te opominjem da sa svoja 2 posta ne foliraš i započinješ gužvu...OK?Ako ti šta ne paše imaš PM pa piši šta te volja a javno ne iznosi takve komentareko što ih imaš...Jel može?Neću da se spuštam na taj nivo ali za te pare što košta X5D,možeš da kupiš 3-4puta bolji sinth--samo za primjer kolega markan prodaje N364 za 200eura (toliko te kantice koštaju),a posvemu e bolji od X5D...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2008, 10:53   #6
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako mu treba za narodnjake, X5D je bolji.
Sinteza je i na N364 i na X5D ista (AI2), isti efekti, isti Edit.
Jedino ga moze N364 razocarat zbog ekrana koji je relativno velik, a nije na njemu ono sta bi svbe moglo da stane.
Ako je ikada svirao X5D i presao na N364 razocarat ce se jer sve sto je u tom velikom i robusnom cudu (N364) ima isto i u malom cudu (X5D).
Osim ako mu netreba Seq. i Arpp.
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 00:33   #7
vladan.pro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.12.2007
Postovi: 141
Downloads: 282
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
vladan.pro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg x3.......
vladan.pro je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 14:44   #8
drmitavet
Drugar foruma
 
drmitavet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 53
Downloads: 107
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland,Technics
Interesi: make a music
drmitavet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A recite kakva je klavijatura na M1,a?Probao sam sve i svasta,al je meni bila naj.ebachkija od svih tih starijih KORG-ova,nisam se ni na jednoj tako slatko nasvirao.A nisu mu ni semplovi bili bas tolko losi,jedino mu je falilo polifonije...
__________________
Yugo-nostalgchar
drmitavet je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 14:50   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drugovi kakve semplove vi spominjete...U ta vremena NIJE bilo semplova nego čisti ROM soundovi što je isto kao i interne-tvorničke boje...neću se više spuštati u ovu temu jel samo gubim živce,kome se sviđa neka ga kupi i to je to...Eto bez veze da se nadtavlja ovako...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 15:00   #10
drmitavet
Drugar foruma
 
drmitavet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 53
Downloads: 107
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland,Technics
Interesi: make a music
drmitavet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste,nije bilo semplova da ih setas iz klav. u klavijaturu,mislio sam na fabricke semplove,koje je fabrika ubacila,nepromenljive,tkz.ROM zvuke ili semplove il vec kako hoces...Pa momce,valjda se i ja malo razumem u klavijature,a ne samo ti,posto vidim da se u sve razumes ko Marica...Ja sam M1 svirao 1989.god,cim se pojavio,a ti si tad imao 3-4 god. i zaljubljeno si gledao u poster "Juznog Vetra i P.Zdravkovica" sa noshe...Prema tome,nemoj da se pravis mnogo pametan,kao onda kad nagrdi onog profesora sa YouTubea....Jes uhvatio Minka?
__________________
Yugo-nostalgchar
drmitavet je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, x5d

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije