Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.07.2012, 23:59   #21
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

nije se rodio koje ljudima ugodio,svima je dobro kad dobiju na gotovo a kad treba dat nema nikoga,ja sam dugo studiro za zvuk i muzicke programe,ali necemo pametovanja,ja sam objasnio kako sam odradio ali da zvuk ostaje isti,ali za to je potrebno i vremena ne pola sata vec vise kako bi dobio sve isto,ali manje zauzima sa time sam se dugo patio,a kad bude na downloadu ocijenicete i sami koji bas radi bolje,ovj bas sto sam postavio mile bas ovdje ima pucketanje da se primjetit zato sam ga i radio na KHZ,eto sve najbolje da se ne nadje neko uvrijedjen.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 00:12   #22
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uploadovao sam tri audio fajla. Jedan je na 44.1khz, drugi na 24khz, a treci na 11khz. Razlika je i vise nego ocigledna.

11khz http://chirb.it/ah5f4m

24khz http://chirb.it/rH6rMF

44.1khz http://chirb.it/MPh6G0
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 00:29   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@korg18
Mladi kolega, bez m,nogo mudrovanja i filozofiranja, sampl basa koji si postavio nema ama bas nikakvog pucketanja a u krajnjem slucaju i da ima, to ima veze sa sampling frekvencijom kao i sa lanjskim snijegom. "Pucketanje" moze da se javi uslijed previsokog levela sampla jer u digitalnoj tehnici sve sto ide preko 0dB izaziva momentalno i bez izuzetka razne smetnje, medju kojima je pucketanje na prvom mjestu, drugi uzrok je neozbiljno odradjen Loop (ako je sampl loopovan) i treci uzrok je da u samom samplu postoji to "pucketanje" koje se uglavnom i u najvecem broju slucajeva, moze otkloniti odredjenim Restauration programima ili pluginovima. To bi bilo sto se tice samog sampla. Slicne smetnje se mogu javiti i zbog loseg editiranja u sound programu a to je najcesce vrlo kratki Release Time (Amp Envelope) uslijed cega pri dizanju prsta sa dirke nastaje drasticno prekidanje tona (koje inace kod realnih instrumenata jednostavno ne postoji) sto izaziva "pucketanje" a jos jedan cesti uzrok je i kompresor koji je postavljen kao dinamicki efekat u programu a koji nije dovoljno pazljivo podesen. Ponavljam, provjerio sam vrlo pazljivo onaj sampl koji si postavio i on definitivno nema nikakve smetnje, potpuno cisto odradjen sampl sa isto tako pazljivo uradjenim loopom gdje se loop tacke (loop start i loop end nalaze na tzv. nultim prelazima, kako i treba u idealnom slucaju biti). Trazi gresku na ovim mjestima koje sam pomenuo i zaboravi sampling frekvenciju kao moguci razlog.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
dalibor jarmina (07.07.2012)
Star 06.07.2012, 10:19   #24
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od korg18 Pokaži Post
nije se rodio koje ljudima ugodio,svima je dobro kad dobiju na gotovo a kad treba dat nema nikoga,ja sam dugo studiro za zvuk i muzicke programe,ali necemo pametovanja,ja sam objasnio kako sam odradio ali da zvuk ostaje isti,ali za to je potrebno i vremena ne pola sata vec vise kako bi dobio sve isto,ali manje zauzima sa time sam se dugo patio,a kad bude na downloadu ocijenicete i sami koji bas radi bolje,ovj bas sto sam postavio mile bas ovdje ima pucketanje da se primjetit zato sam ga i radio na KHZ,eto sve najbolje da se ne nadje neko uvrijedjen.
Nemoj da se ljutis, samo smo ti pokusali objasniti neke osnovne stvari a do tebe je kako i hoces li to prihvatiti.
Kazes, "zato sam ga i radio na KHZ"??
Meni je to dovoljno da shvatim da ti nedostaje osnova digitalnog audio editinga, jer, ova tvoja recenica ne znaci ama bas nista.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Uploadovao sam tri audio fajla. Jedan je na 44.1khz, drugi na 24khz, a treci na 11khz. Razlika je i vise nego ocigledna.

11khz http://chirb.it/ah5f4m

24khz http://chirb.it/rH6rMF

44.1khz http://chirb.it/MPh6G0

Jasno kao dan.

Promijenjeno od sale_band (06.07.2012 u 15:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2012, 19:18   #25
vedzed
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 13.05.2008
Postovi: 39
Downloads: 1922
Uploads: 1
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vedzed befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard DC Offset

Kolega Tranzit zamolio bih te ako mozes da objasnis sta je to DC Offset i cemu sluzi?Susretao sam taj termin ali mi nije bas najjasnije?
Hvala unapred
vedzed je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2012, 21:14   #26
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako bas mors Tranzit da ti objasni tako neka bude .....
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21363
Postovano sa mobilnog uređaja
Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije