Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 22.12.2008, 13:24   #1
ivan tr
Drugar foruma
 
ivan tr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Godina: 40
Postovi: 83
Downloads: 2044
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
ivan tr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Umor i neispavanost utice na kvalitet svirke

Ono sto mene interesuje je to zasto vecina muzicara koji ovde postavljaju svoje demo snimke na download, ako im nije bas po najbolje odsviran forspil ili bilo sta drugo kao sto je recimo neki cocek ili neko kolo... pored svog demo snimka ostavljaju komentar tipa:"NISAM BAS NAJBOLJE ODSVIRAO JER JE UMOR UCINIO SVOJE", ili recimo: "DOSTA JE KASNO PA MI SE SPAVA"... itd. E onda kad neko od nas ostavi neki komentar i kaze kako je lose odsvirano, oni se nadju uvredjeni. I onda traze da mi ostavimo takodje isti snimak da oni vide kako cemo to mi izvesti. I tu dolazi do rasprave medju clanovima. Ja zaista mislim da su to ciste gluposti. Nego ljudi koji su i sami svesni da ne mogu to bolje da odsviraju, onda se vade na takve komentare jer ih je stid da priznaju da ne umeju bolje. Ako covek zna da svira i zeli da prikaze svoj rad, nikakav umor i neispavanost ne moze da utice na 20-30 sekundi ili neki minut vremena da se kvalitetno i tacno nesto odsvira. Batalimo te fore za malu decu. Ja se stvarno izvinjavam ako sam nekog ovim putem uvredio. Svako od nas svira kako zna i ume i svi smo mi kolege u ovom nasem poslu i trebamo medjusobno da se druzimo i pomazemo ovde. Samo sam hteo da kazem ako je nesto lose odsvirano, bolje je reci nisam dobro odsvirao ili nisam bas najbolje skinuo pesmu, nije mi bas originalan ritam za pesmu itd. I niko nece zameriti ako je nesto losije odsvirano. Znaci pustite te fore o umoru i neispavanosti kad se neki snimak radi kuci pored kompjutera. To moze da vazi na nekoj tezgi i tamo da se odrazi kao umor. Pozdrav svima!!!
ivan tr je offline  
Star 22.12.2008, 14:54   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo!!!
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline  
Star 22.12.2008, 14:59   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Taj UMOR kako si nazvo prijatelju je najjeftiniji izgovor...
I sam dosta puta vidim kako se neki vade na ovo i ono--PA ŠTO STAVLJAŠ AKO ZNAŠ DA NE VALJA?Al dobro nema veze sad,samo da vam kažem da UMOR ne može da NIKAKO utječe na svirku...Možda dođe kad slab dan ili da nisi raspoložen,ali batke ti ako imaš jaku ruku i dobru tehiku,ma ne znam ti koliko da si umoran odsviraćeš bar jednu pesmu ili fošpil kako treba a ne sad da nešto deseto muljaš i vadiš se na umor...Svaka čast kolegi na ovom postu,malo je takvih što smiju javno da zbore,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 22.12.2008, 15:34   #4
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

umor moze da utice na svirku,ali na klipovima od 30 sekundi ili minut tesko.inace ako ne spavas celu noc pa onda sutra ides na svirku neispavan eto vec moze da utice na svirku,pri tom mislim na otkucaje trilera i brzinu sviranja,bar kod mene.jednostavno teske su mi ruke.e sad ima likova koji mogu dugo da ne spavaju a opet da sviraju perfektno,ali to je vec iskustvo i rutina i naravno mnogo mnogo vezbanja(verujem da cu i ja tako za jedno 10 god xaxaxaxa).pozzz svima
p.s. nisma nista reko sto se vec ne zna,ali eto da se i ja oglasim na ovu temu
milanche007 je offline  
Star 22.12.2008, 15:54   #5
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozdravljam ja sve buraz ali se ne treba nikome smejati na losem sviranju,pevanju,trileru ili necem trecem a ja koliko sam video ovde imas milion komentara gde neki podjebavaju i zajebavaju ljude a ustvari prvi oni neznaju odale su suplji!!!Znaci prvo treba krenuti od sebe pa onda davati komentare veruj mi!Da sad ne bih ja kopirao linkove gde se ko kome smeje i podjebava na krajnje nizak nacin!Ako treba da se da komentar onda ga daj kako treba i da to bude kolegijalno a ne da se ispljuje i ismeje covek na krajnje nekulturan nacin!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 22.12.2008, 16:00   #6
ivan tr
Drugar foruma
 
ivan tr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Godina: 40
Postovi: 83
Downloads: 2044
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
ivan tr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marko7 ja mislim da nisam nikog ismevao nego sam dobronamerno komentarisao!
ivan tr je offline  
Star 22.12.2008, 16:09   #7
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sto se mene tice moze da svira ko kako hoce i kako ko misli da treba da svira uopste ga necu kuditi,mogu da dam moj komentar bez ikakvog podjebavanja i to je to,onako iskreno kako mislim i od srca!Druga stvar ove snimke kucne varijante brate uopste uzimam zdravo za gotovo jer se to snima kuci pa mozes da ga radis na milion varijanti,ja priznajem jedino snimak zive svirke na licu mesta gde mogu da cujem kako klavijatursita prati pevaca,kako sv to u kompletu zvuci jer mnogo mi je vaznije kako sve to izgleda kao celina,uopste mi jedan pojedinac ne cini kompletnu sliku muzike!Kad sam god imao nekog virtoza u bendu svirka mi je bila jedna velika kakica,retko kad je taj virtuoz bio kolegijalan i obracao paznju na druge clanove benda,uvek je hteo ON,ON i SAMO ON u gro planu.Ne branim nikoga ali mislim da treba biti kolegijalan i davati kulturne komentare kako i lici a ne da se plljujemo i svadjamo!Toliko od mene na ovi temu!
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 22.12.2008, 17:19   #8
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kolege, prvo veliki pozdrav svima,

a zatim, ako mogu bit slobodan, stavit i svoj potpis na ono što je napisao kolega Marco7.
Niko se nije rodio sa instrumentom, nitko ne može znati sve.
Tako je isto u svirci, govorim to iz evo 30-godišnjeg sviračkog i pjevačkog iskustva.
Ima ovdje kolega i prijatelja koji sviraju da se smrzneš, i koji mnoooooooogo bolje sviraju i pjevaju, nego ja sam, pa čak i puno, puno mlađi kolege.
Možda ima i onih koji lošije sviraju, neznam, nisam sve preslušao, ali ako i ima, onda je ljudski i prijateljski dat neki savjet, ili radije šutjet ako nemaš ništa pametno za reć.
Svi smo mi ovdje od istog zanata, samo sa različitim tipom alata, a i sama svrha ovog foruma, bar tako mislim, da dijelimo i dobro i zlo u tom našem zanatu, dajemo si savjete, razmjenjujemo iskustva, pa ako treba i tjeramo neku zajebanciju......a ne da podmećemo jedan drugom kajle.

Svirko
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline  
Star 22.12.2008, 17:24   #9
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si Marco. Ja prvi nisam virtuoz u soliranju, i verujem da su vecina na ovom sajtu bolji solisti od mene. Medjutim, moja leva ruka besprekorno radi (hocu da kazem da akordaciju i tonalitete imam 100%), a desna ruka je solidna. Dakle, dovoljno da gosti budu zadovoljni i da svirka prodje korektno. Imam kolegu virtuoza koji jede aranzer, fenomenalno svira, ali, kao sto Marco rece, ubedjen je da su svi gosti u kafani dosli samo zbog njega, a kad svira svadbu onda misli da je vazniji od same mlade i mladozenje. Iako svira 8 puta bolje od mene, kolege vole vise samnom da rade nego sa njim.

Drugo, mislim da demo snimci koje ovde postavljamo ne sluze za prezentaciju nasih svirackih umeca, vec da cujemo tu novu rumbu, sempl ili boju koju nudimo ili imamo. Sviracko umece samo sa svirke - uzivo.
caka012 je offline  
Star 22.12.2008, 18:15   #10
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ marco7


@ caka012
kako mi je to poznato nemas pojma..
smo jos kad je taj "samozvan" vituoz,da vi's smeha
gibanica je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
kvalitet, neispavanost, svirke, umor, utice


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije