Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.11.2010, 13:34   #11
kum vujica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
kum vujica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma samo stilove ubaci orijentalne i to je to.mozda razlika u par juznjackih boja,isto sve,cak i raspored komandi.
kum vujica je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2010, 14:42   #12
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da i ja kazem koju, posto sviram na psr s700. Prvo sto si pitao za terce. Terce se mogu namestiti do perfekcije, i to nase (ne fabricke , ensemble) samo se treba dugo raditi na njima. Ja sam se otelio dok nisam sve podesio u mixing konzoli da mi efekte vuce i prvi i drugi glas (nije htela mixing konzola da pamti), ali sada je to reseno i mogu ti reci da su terce predobre. A mozes i otici u moje demo snimke i cuti, postavljao sam tamo ritmove, i boje i terce pa preslusaj lepo sve. Za delay na harmonici prvi put cujem sada da ne moze da se ubaci. s700 i s700 or su iste klavijature samo sto je or verzija malo bolje napakovana, i sigurno da moze delay da se lepi na boju, kod mene svaka narodnjacka boja ima delay. Ustvari, preko mixing konzole mozes 3 efekta na jednu boju da lepis i da je cuvas takvu u registraciji. Mozda to jos nisi provalio, ali ima vremena. Mana kod yamahe (sve psr serije do 9000) je sto ima samo dve boje koje mozes lepiti na desnu ruku, za razliku od npr. korga, ali ako imas malo mastovitosti mozes sasvim solidno uklopiti i dve boje i praviti solidne boje koje sredjujes u mixing konzoli i opet snimas preko registracija. Za polifoniju nema sanse da je 32 glasa, to bi bilo na nivou casia ckt 731 koji se proizvodio pre 10 -15 godina. Sto se tice ritmova, istina je da dosta ima "nedovrsenih" ritmova na netu, ali mogu se probrati i jako dobro odradjenu ritmovi, a na kraju krajeva, sve se to moze nasminkati u miksing konzoli da se dobije zeljeni rezultat. Mogucnosti sredjivanja ritmova su neogranicene, i ne moras biti apsolutni sluhista da si sam kucas ritam, jednostavno mozes se malo igradi sminkanjem ritmova, a takodje i kombinovanjem varijacija i fill in-ova sa razlicitih ritmova da bi dobio prave stvari. Nedostatak kod sredjivanja ritmova na yamahama psr je sto nema custom drum kit koji ti omogucava da menjas elemente bubnja kako ti hoces, nego moras ako nesto precizno zelis kucati bubanj, ili koristiti kao nas kolega Gagan xg works da bi sredio bubanj. Ja priznajem da sam totalni duduk za to, ali opet dobijam nekim "laksim" operacijama zeljene rezultate (miksing konzola itd...). Mislim da si ti tek poceo da se upoznajes sa yamahom pa ti sada to deluje malo konfuzno i normalno da si nezadovoljan, ali veruj da imas dobru masinu i samo sedi i eksperimentisi, rezultati nece izostati. nadji vremena pa poslusaj moje demo snimke, ili od kolege Armina, a naravno i od kolege Gagana kome skidam kapu, pa ces videti sta je yamaha psr.
P.S: ne znam koliko sada postova imas i da li mozes da skidas materijal, ali kada budes mogao skini materijal koji sam ja uploadovao, mislim da ce ti se svideti.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
casioonlybest (13.11.2010)
Star 13.11.2010, 18:23   #13
casioonlybest
Početnik forumacije!
 
casioonlybest's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.10.2008
Mjesto: Mostar
Postovi: 40
Downloads: 150
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s710 Casio VZ1 Casio CTK731
Interesi: Muzika
casioonlybest befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Istina nisam jos skontao sve kako se radi,na ovoj klavijaturi,ali potrudit cu se da pokusam sto bolje da je uradim.
Samo me jos nesto zanima: na stajlove koje sam skinuo,neki od njih imaju samo po 1 intro,2 varijacije,i 1 ending.dali se moze tu jos da uradi jos koja varijacija?
Dodato:
I kako da se uradi????

Promijenjeno od casioonlybest (13.11.2010 u 18:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
casioonlybest je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2010, 18:56   #14
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kum vujica Pokaži Post
ma samo stilove ubaci orijentalne i to je to.mozda razlika u par juznjackih boja,isto sve,cak i raspored komandi.

Nece ici bas lako!

Drum kitovi na OR su drugaciji tako da nece to raditi kako treba!

Ono sto nedostaje psr klavijaturama su bas ti drum kitovi koji bi ih napravili puno mocnijim za nasu muziku.Te drumkitove nemaju ni Tyrosi,ali je moguce ih usemplovat u T2 i T3 i sad u T4 naravno!

Ali kao sto kolega "Yamahapassion" rece i standardne PSR-ke kad se srede us Super odlicne i veoma mocne.

Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2010, 12:12   #15
kum vujica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
kum vujica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e bas me zanima kako si ubacio terce u psr.mozes li da objasnis,ili da stavis u downoload sekciju?ja se ne trudim puno oko sola na yamahi jer koristim triton i jv za solo,ali poznajem ljude kojima bi terce na yamahi psr 700 dobro dosle.
drum kitovi jesu razliciti,ali te drum kitove ionako ne koristimo u nasoj narodnoj muzici.
razlika je u 2 drum kita,arabian1 i 2 kits.sve ostalo je isto sto se tice drum sekcije.u psr or ima 1 banka vise sa oriental voice.ali u principu sve te bojice ako izuzmes nay,
argoul,mizmar,i jos par sargija vec ima u glavnoj banci.a inace se te boje i ne primenjuju kod nas...mozda neka improvizacija,jedino.pozz
kum vujica je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2010, 16:21   #16
Milan_Canada
Drugar foruma
 
Milan_Canada's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Postovi: 52
Downloads: 2678
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland fantom G6+BK7m
Milan_Canada befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard terce za psr 710

pozdrav svima !Nabavio sam terce od a*****a i rade besprekorno na 710.Sam postupak uvodjenja je veoma lak,a takodjer i koristenjje.Ovaj post sam postavio jer sam imao i prodao 710 i snjom sam odradio 4-5 tezgi.Razlog prodaje je slaba desna strana,sada sam kupio 9000pro i prezadovoljan sam.Ako neko treba objasnjenje o uvodjenju i koristenju terci od A*****a neka se javi na pp.
Milan_Canada je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2010, 16:34   #17
vlade92
Drugar foruma
 
vlade92's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2009
Mjesto: Pljevlja
Godina: 31
Postovi: 76
Downloads: 212
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s900
vlade92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Milan_Canada
Da li se ubacivanjem tih terci gubi mogućnost puštanja midi fajlova?
vlade92 je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2010, 23:56   #18
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne gubi.

Nemozes uz midi svirati i tercu u istom momentu u slucaju da sviras solo uz MIDI.


Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2010, 12:01   #19
kum vujica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
kum vujica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa kako se prave terce,kolega yamaha,mozes ukratko da objasnis.preko harmonizera ne
moze probao sam.user dk ne postoji tako da i ta mogucnost otpada.u performance modusu mozes najvise 2 boje mesati,i kako da tercu rastimujes da je uklopis za kvintu,sekstu.cak sam pokusao i preko skala i tako ne mogu da dobijem pravu tercu.
jel moguce mozda na harmonizeru to uraditi a da mi je promaklo...ja nemam vise nijednu ideju kako to na yamahi moze da se izvede.ajde,pevaj...gosti nervozni...
kum vujica je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2010, 14:47   #20
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Terce na psr masinama se prave pomocu midi kabla, tako da ukljucimo obadva kraja u kljavu... onda se ubace tonaliteti u obliku midi fajlova i u postavkama za midi se nastelaju parametri i to je to...
armin je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, armin, za koristan post:
casioonlybest (16.11.2010), kum vujica (17.11.2010)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije