Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2010, 08:25   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Za poznavaoce SAT TV (povezivanje) jedno pitanje...

Mislim da sam stavio temu na pravo mesto, znam da nije uobicajena za ovaj forum uopste, ali kontam mozda medju kolegama ima nekoga da se razume u ove stvari pa ce mi razresiti moj problem. Uglavnom, dovukao sam iz Srbije jedan resiver za gledanje nasih kanala, a ove imam jos jedan resiver od ranije. Problem je sto preko novog resivera ne mogu da teram motor pa mi moraju biti oba ukljucena i ppovezana istovremeno. E sad, mene zanima kako da spojim oba resivera na TV. Na TV-u imam iza prikljucak za dva skarta av1 i av2 tako da sam oba resiver povezao na po jedan prikjucak i to je ok, ali ne znam kako kabal od antene (koaksijalni kabal) razdelim na dva dela da mogu da prikacim na oba resivera. Kupio sam juce neki twin lnb, neko malo sranje koje rasclanjuje kabal (jedan ulaz dva izlaza), pa sam tako prikljucio na resivere ali kad sam sve povezao i upalio samo mi je davalo poruku "nema signala ili los signal", a cim kabal povezem direkt na jedan resiver bude sve ok, znaci nije greska u kablu. Ako neko zna kako bi ovo mogao resiti molio bih da mi odgovori, ili da mi u najkracim crtama objasni kako naterati resiver da tera motor i to bi mi odgovaralo posto sam video na ovom novom resiveru da isto ima podrsku za motor, ali ne mogu da ga namestim da daje komandu motoru. Eto, mozda zvuci malo komplikovano pitanje ali nadam se da ste shvatili o cemu se radi, hvala unapred ako neko zna odgovor.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 08:32   #2
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko sam ja shvatio tu tehnologiju, potrebno je da postavis jos jedan LNB (ili je LMB ne znam tacno ) i da s njega vuces jos jedan kabal u drugi resiver da bi koristio oba, a tako kako si podijelio taj kabal na dva dijela, mislim da si podijelio i signal koji primas (nesto slicno internet konekciji). To je moje misljenje sto ne mora da bude tacno, nadam se da ce se javiti neko ko bolje zna oko toga. Pozz

Malo sam se raspitao, postoji neki TWIN LNB, mislim da bi on rijesio tvoje probleme.
Dodato:
I zaboravio sam pitati, o kojim resiverima je rijec, koji od njih treba natjerati da tjera motor?
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...

Promijenjeno od Damir_Coma (07.09.2010 u 08:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Damir_Coma je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 08:46   #3
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja mislim da je najbrze i najlakse resenje "TWIN LNB" ...

ne znam dal tvoj resiver ima onaj "shlajf" da shlajfujes signal iz jedno u drugog i tako koristis oba resivera. al citao sam u neki shvabski forum, tu se javio izgleda neki dobar tehnicar, i kaze, da to nije nikako dobro resenje.

ako shlajfujes signal iz jednog u drugog, onda mozes da gledas samo one programe koji pripadaju u grupi sa tim programom koji je na glavnom (master) resiver momentalno nastelovan. npr.: pink i rts pripadaju zajedno na frekvenciji, na glavnom resiveru (prvi) gledas pink a na drugom hoces da gledas eurosport srbija - to ne moze, posto on koristi neku drugu frekvenciju ... to je bezveze neki primer samo da ujasnim problematiku.

a cudi me i onaj verteiler kojeg koristis, trebao bi da ima napon kako bi pojacao signal??
__________________

Promijenjeno od grandia (07.09.2010 u 08:48 sati)
grandia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio grandia za ovaj koristan post:
yamahapassion (09.09.2010)
Star 07.09.2010, 10:02   #4
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najbolje ti je rjesenje jos jedan tanjir mislim da se ne patis...

Ali ako imas dva lnb na motoru normalno ti je da ces uvijek gubiti drugi satelit kad pomjeris, a da bi ti radilo moras na reciverima nariktati opciju kakav signal da primaju.

U mene je podeseno tako ali bez motora znaci uvijek na jednom mjestu imam tri lnb EUTEL (ove nase muzicke) ASTRA (SVABSKE) i treci nemam pojma koji je... i sa antene imam neki verteiler (neznam strucno naziv) i koristim za dva tv..
Ali sto neuzmes sad neznam koliko se razumijes i nariktas sve satelite i kanale na jedan resiver i rahat sto bi rekli...
armin je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 10:21   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ovako, da jos malo pojasnim. Konkretno uzeo sam jos jedan resiver da bi mogao gledati digijeve kanale (domace). Model je humax DIGI 2 (rimski II). Imam jos i opticum 4050c sa kojima sam do nedavno gledao TV i na tom opticumu mi je namesteno da moze da tera motor. E sad, sve je ok kad nastelujem motor na satelit thor (digi) onda sa ovim humaxom gledam bez problema kanale ali sam hteo povezati oba resivera posto na humaxu imam sve ostale satelite izmedju ostalog astru i hotbird. Znaci meni ne treba vise konvertera na tanjiru posto motor sve lepo odradi nego me zeza to povezivanje, Uzeo sam taj twin lnb i rasclanio kabal ali onda nemam signal. Moguce je to sto kaze kolega Damir da se preko twin lnb oslabi signal, ali sta onda raditi? Ili sam naleteo na neispravan twin lnb, ko ce ga znati. E sad, meni bi odgovarala i opcija da preko humaxa teram motor, onda mi ovaj opticum ne bi ni trebao, ali nemam blagu predstavu kako da nariktam resiver da mi prepozna motor...
@grandia: razmisljao sam da uradim to sto ti kazes preko opcije "loop" da povezem direkt resivere, ali je to jako rizicno posto uvek jedan mora biti u stand by, a citao sam neke forume kazu ljudi da moze doci do povecanja napona i crkavanja resivera pa ne bi da rizikujem.
Ako neko ima jos neku ideju neka napise...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 10:37   #6
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokusaj u meniju naci podesavanja motora, i tu negdje mora biti opcija za dodavanje satelita za aktiviranje satelita koje zelis imati:
Instaliranje - Postavljanje antene - Uredjivanje satelitskih podataka

tu izaberes satelit koji zelis i pod Satelitske alternative stavis na "Omoguci"
sad imas na popisu taj satelit pa mozes namjestati antenu i skenirati kanale.

Kad dodas satelite trebao bi motor poceti da radi, posto ranije nije mogao bez ikakvog cilja okretati. Samo kad nadjes odredjeni satelit, mora negdje isto biti opcija "preracunaj" da bi, kako sam ja shvatio, pozicija koju motor nadje bila tacna. Eto to je ono sto sam ja mogao naci.
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...
Damir_Coma je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 12:24   #7
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa te sve kanale mozes sa opticum-om gledati... ne trebaju ti uopste dva resivera, jedino ako imas neku karticu to je druga prica...
armin je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 13:42   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@armin: karticu, naravno Inace mi ne bi ni trebala 2 resivera.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 13:50   #9
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega jesi li pokusao nesto od onoga sto sam ti predlozio? Jeli uspjelo?
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...
Damir_Coma je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 14:01   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Damir : probavao sam kolega, nasao sam listu satelita, i spisak motora, ali mi je nekako sve konfuzno u resiveru, pise mi ako se pomerim na drugi satelit da cu izgubiti ono sto imam na prethodnom i listu kanala i sve, i ja budala probam, na kraju sam stvarno sve izbrisao, a nije pronasao astru uopste, pa sam morao da restartujem ceo resiver na inicijalnu vrednost, a najgore sto sam sve poslagao po favoritima i sve mi vratilo na staro. Sad se bojim bilo sta da diram da ne zaebem jos vise stvar.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije