Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.05.2013, 21:28   #11
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro je to sto ti je peklik rekao,najbolje ti je da snimis u Cubase i posle samo exportujes. Mada Ez Drummer ti je bolji

Promijenjeno od nemanja 1982 (23.05.2013 u 21:29 sati)
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2013, 21:31   #12
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala peklik,hvala Nemanja. Ja bih znaci samo jedan Layer (Jedan Dobos),znaci da iskljucim Dinamiku u Kontaktu.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2013, 21:43   #13
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

najbolje je kad ez drrumer kit ubacis kroz superior drumer jer su podesavanja kitova u tom slucaju neogranicena, drums from hell se mogu jako dobro nastelovati za nasu muziku,
nisam probao da iskljucim dinamiku u kontaktu, probacu pa cu javiti, ako koristis studio drumer za ritam masinu lako je iznivelisati u samom ritmu i onda ce svirati samo jedan lejer, ako vec koristis za snimanje ovako iskljucivanje dinamike na samoj klavijaturi je jedno od resenja, ili nivelacija u samoj traci bubnja.

probao sam i u kontaktu postoji skripta koja moze da regulise visinu velocity-ja, udjes u preset pa zatim factory zatim transform pa change velocity

Promijenjeno od pekilik (23.05.2013 u 21:53 sati)
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
NordX (24.05.2013)
Star 23.05.2013, 23:36   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Hvala peklik,hvala Nemanja. Ja bih znaci samo jedan Layer (Jedan Dobos),znaci da iskljucim Dinamiku u Kontaktu.
Zasto, pobogu zasto... aman zasto... namucili se silni ton inzinjeri da sto vjerodostojnije sampluju udaraljke sa ogromnim brojem Layera i sa ciljem da to sve maksimalno priblize realnom bubnjaru a ti bi sve to totalno da upropastis i svedes sve na jedan Layer. Velocity Switch Layeri kod kvalitetnih Kontakt Drum Libraryja su tu da bi oponasali sviranje realnog bubnjara koji, na primjer, po dobosu udara veoma rijetko istom snagom i veoma rijetko bas po istom mjestu. Jesi li ikada vidio ili cuo ijednog bubjara na ovoj zemaljskoj kugli da moze cijelu pjesmu da odlupa tako da uvijek potpuno istom snagom udara po dobosu i po istom mjestu ????? Nisi... i neces ni cuti. Upravo u tome i jeste kvalitet velikih Kontakt Libraryja koji raspolazu ogromnim brojem Layera po jednoj udaraljki, (ponekad cak i do pedesetak Layera) i velika je steta i sramota od toga napraviti jedan jadni i bijedni Layer.
Postoji nacin (osim onoga sto je naveo pekilik putem Cubasea ili bilo kog drugog DAWa) kojim se mogu eksportovati i samplovi i Layeri a i kompletni instrumenti Kontakta iz bilo kojeg i bilo kako dobro i kompleksno zasticenog Libraryja, isto kao da i nisu zasticeni, ama... to je ilegalno i nije za pricu, pa ti ga necu napisati na ovom forumu. Ovo navodim, tek da bude jasno da je sve moguce i da ogranicenja u sustini nema, a ako ga ima, to je onda uvijek i bez izuzetka, ljudski faktor.

Promijenjeno od tranzit (23.05.2013 u 23:41 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NordX (24.05.2013)
Star 24.05.2013, 00:19   #15
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Gosp.Tranzite sveznajuci Pa etoo,hteo sam da exportujem par dobosa,konkretno jedan dobos u wav i da se malo poigram s njim u mom KORG-u Pa1xpro.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2013, 00:42   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li sam "sveznajuci" to je vrlo diskutabilno, nadam se samo da ovo nije bilo ironicno s tvoje strane jer na to vrlo nezgodno reagujem. U tvom slucaju, uradi to "autosamplingom" ili preko Cubasea, odnosno nekog drugog DAWa ili nekim od specijalnih programa kao sto je to recimo, Sample Robot Pro, pomocu kojeg u sustini mozes i sve zasticene Libraryje da "resamplujes" i to sa sve njihovim Velocity Switch Layerima. Ima dosta posla ali... rezultat je odlican.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NordX (24.05.2013)
Star 24.05.2013, 12:20   #17
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista lose nisam mislio naravno Vi ste jedan mnogo dobar covek,pratim Vase postove vec par godina,s obzirom da sam relativno noviji clan. Probacu sa tim program sto ste mi rekli,pa cu danas u toku dana javiti sta sam uradio.
Svako dobro.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2013, 12:29   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obrati paznju kod Sample Robota imas mogucnost da odaberes broj Velocity Layera koji hoces da samplujes i da tacno odredis Velocity Zone, kao i raspon na klavijaturi koji hoces da samplujes. Imas takodje i opciju resamplinga VST instrumenata, koja tebe u sustini najvise i interesuje. Bilo bi dobro da prije nego pocnes bilo sta da radis, da bar ovlas procitas manual programa.

Promijenjeno od tranzit (24.05.2013 u 12:30 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije