Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.04.2012, 22:17   #11
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@AcaG600
Pa na standard i mislim pod Default.
Nisam obracao paznju na G seriji ali na svim ostalim je namsten na 0 sto ti kazes standard ili iskljucen.
Sto se tice promene tonaliteta ti ga bas zapetlja. Lepo stisnes transpose i ides sa oktave tasterima gore ili dole (+ili -)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 22:42   #12
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sinisa
ne komplikujte stvari ti i @nikadvisekorg.

Na G800 i na E86 i na E96 nije isto kao na E80 ili GW8 li kod BK5.

Moja ispravka je bila tacna a @G600 je dao tacno uputstvo za koricenje transpoze za Roland G800.

Malo ste bili pretenciozni u svojim proslim postovima.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 22:50   #13
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nesaband Ja sam imao E38 prvog rolanda,E96,Em2000 i na svima sam menjao sa Transpose pa Octave UP ili Down
Tvrdnja da nemaju plus i minus je na pola tacna,tacanaje Octave Up i Down ti dodje kao + i - .....
Nemoj sad da trazim Manual za G seriju pa da okacim ovde.

Promijenjeno od sinisa (06.04.2012 u 22:52 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 23:02   #14
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Oooo bre Sinisa.... Zakomplikova ga kao da je bre neznam ni ja....Octave UP i Octave DOWN ja uopste ne uzimam za transpose....Kakav ti je to TRANSPOSE ako ti naprimer pritisnes C1 i pritisnes OCTAVE UP, a on ti onda promeni na C2?To nije nikakav TRANSPOSE....Mislim jeste korisno da povecas i smanjis ton, ali za CELU oktavu, a ne kao sto sam ja naveo u mom prvom postu za onoliko tonova koliko mi odredimo.....(-1,-2,...+1,+2,....) I sto bi trazio uputsvo za G seriju, a i sam si rekao da nisi svirao G seriju, vec uglavnom E i EM?Mislim, jesu neke slicne, ali neke i nisu....Ako imas pouzdanu informaciju kazi, a ne ovako "rekla kazala" ili "mislim da je tako" ili "cini mi se" i slicno....Znaci ako imas pouzdanu informaciju kazi.... Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 23:05   #15
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

to je OK sto ti kazes,ja o tome nisam ni pisao vec o fabrickoj postavci koja je namestena na +1,nista drugo nisam napisao ako se ne varam u mojoj ispravci.
Verovatno se nismo razumeli.
Ako gresim ispravi me,niko nije nepogresiv.
pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 23:18   #16
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

NesaBand ovo po default se nismo razumeli i tu sam i ja napravio gresku to ok.

@AcaG600 Evo ti lepo isecak iz upustva od G serije ako ne verujes pa citaj.
E,G i EM su ti u potpunosti iste sto se tice komand.
Taj nacin koji ti koristis se koristi kad editujes ritam koliko se secam znaci da promenis tonalitet odredjene trake. Mislim da je tako od prilike kako si napisao mrzi me sad da prevrcem po upustvu,znam da sam isao sa F tasterima.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 4-6-2012 11-08-27 PM.jpg (95,2 KB, 10x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od sinisa (06.04.2012 u 23:21 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 23:39   #17
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze i tako druze....Nisam te ja lepo razumeo....Ok je sve....Moze onaj nacin koji sam ja rekao ili ovaj kao sto si ti rekao koji je brzi i jednostavniji....Znao sam ja i za ovo ali nije to ni bitno toliko....Bitno je da covek razume o cemu se radi....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 23:53   #18
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
Kakav ti je to TRANSPOSE ako ti naprimer pritisnes C1 i pritisnes OCTAVE UP, a on ti onda promeni na C2?To nije nikakav TRANSPOSE...
Sto bre ne priznas lepo ko covek da nisi znao?
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 00:02   #19
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hahahaha Nisam mislio na takav.....Sad opet nerazumes ti mene, malo pre ja tebe i sve u svemu jedna velika zabuna..... Ovo sto si gore citirao sam mislio da samo pritisnes OCTAVE UP i OCTAVE DOWN bez drzanja dugmeta TRANSPOSE, pa sam zato mislio....Lose si se izrazio i lose sam te razumeo.....Posle svih ovih mojih postova kojima sam pomogao ljudima, i da nisam ovo gore znao (a znao sam), ne bih ti priznao.... Salimo se malo....Sale i smeha nije na odmet Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 02:25   #20
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Procitao sam ovu temu citavu,i vidim da je zanimljiva jer se cak i "dokazni materijal" mora pokazivati da bi se objasnile neke stvari.
Salim se naravno.

Dakle,cinjenica je da je kod G800 a mislim i kod drugih aranzera G serije,transpoze opcija fabricki (default) postavljena na broj 1. (Value 1)
To je vec Nesa tacno objasnio.
Vrijednost kao broj 0 ne postoji.
E sad to sto je ta vrijednost tako postavljena na broj 1 ne znaci da je klavijatura vec transponovana - to svi znamo,vjerovatno.
To konkretno znaci,da kada se pritisne samo taster TRANSPOSE da je
onda klavijatura transponovana za pola tona na vise.Sa C na Cis (C#) (na primjer).
To takodje znaci,odmah i razliku u broju pritiskanja na taster Transpose (Octave Down-Up),da se dobije zeljeni tonalitet.
Kao sto i cini mi se pise,iz tonaliteta C treba pritisnuti taster Transpose i drzati ga i pritiskati taster Octave-UP = 6 puta da se dobije tonalitet G,ako se zeli ici visocije.
A ako se zeli ici nize iz tonaliteta C,onda pritisnuti taster Transpose i drzati ga,a pritiskati taster Octave-Down = 5 puta,da se dobije tonalitet G.
Ovo je upravo zato sto nema tog broja 0 (nula).

Ovaj nacin transponovanja sa Transpose+Octave (Down ili Up) je najjednostavniji,najbrzi i kao takvog ga ljudi koriste na zivim svirkama,upravo zbog brzine i efikasnosti i bez ulaska u MENU.Znaci ako teba za pola tona,ton nize/vise,to ljudi urade sa tasterima za par sekundi.
Nedostatak ovoga nacina je,sto vremenom tasteri oslabe i kvare se.

Nacin koji je napisao AcaG600 je naravno tacan,ali se on koristi uglavnom kod izrade seta i ako se radi o odredjenom tonalitetu iz koga se pjeva i koji odgovara uglavnom za ONE MAN BAND.Moze se naravno koristiti i na zivoj svirci,samo sto se mora uci u MENU i malo je sporije.
Evo @AcaG600 pise da je kod njega Transpose postavljeno na -2.
To u njegovom slucaju konkretno znaci,da sada kada on pritisne samo dugme Transpose on ne ide po defaultu pola tona na vise.
Kad pritisne Transpose,a "uhvati" Cdur,Aca ce biti u Bduru,posto mu je postavljena vrijednost na -2.Znaci za jedan ton nize.
To je neko sebi tako pravio set,jer je ili taj neko pjevao ili je imao pjevaca koji je pjevao iz tona nize,pa tako i memorisao u Performance memory.
Znaci,kad god mu je trebalo za ton nize,on je samo pritisnuo taster Transpose i dobio to.

I na kraju: Mislim da ne postoji covjek koji zna za sta sluzi i kako se koristi svaka funkcija na njegovom aranzeru i to 100%.Zato su i dobre ovakve razmjene misljenja,pa kome nesto zatreba neka cita ako mu treba.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije