Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2013, 01:34   #1
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Software (virtuelni) aranzeri za PC

Postoji li jos neki PC aranzer osim one man band-a, ali da nije neka "igracka". Cuo sam za Live Styler, ali ne znam koje su njegove mogucnosti. Potreban mi je neki koji je nalik na KORG. Dakle slicne funkcije, slican princip rada itd. kao sto je one man band nalik na yamahu. Predlozite mi neki ili neke ozbiljnije aranzer/e.
Bio bih zahvalan

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2013, 01:55   #2
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozz, Live styler znam da je koristio cika tranzit, i vise nego dobro je to zvucalo, imas u njegovim demo snimcima pa poslusaj, e sad siguran sam da taj program nije free (ne znam koja je cena), OMB jeste ozbiljan aranzer

Promijenjeno od formula95 (06.03.2013 u 01:56 sati)
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2013, 02:10   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skini demo Live Styler i probaj ga. Za prvo vrijeme (par narednih godina ) nećeš osjetiti nedostatak mogućnosti. I on malo "vuče" na Yamahu, ali to nema nikave veze jer je rukovanje i sučelje potpuno jednostavno. "Sprijateljiš" se s njim za par sati.

Samo postoji jedan ali ...... Da bi ga upogonio i posložio da ti služi kao hardware klavijatura treba dobro zagrijati stolicu. Ma šta jednu, kad razvališ tri komada, onda si možda na pola puta.
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2013, 02:18   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Softver aranzera za sada nema u takvom broju da imas neki posebno veliki izbor. One Man Band Essential je najeftiniji ali je vrlo stabilan i radi svoj posao kako valja. OMB 11 je kompleksniji a OMB 10 Clasic je pogodniji kao Editor za Styleove nego kao aranzer. On je ujedno i najbolji Style Editor za Styleove u Yamahinom formatu. Sve ove verzije OMBa su namjenjene za Yamahin Format i ne uvode ritmove nijednog drugog formata. Live Styler je daleko kompleksniji i ne samo da je aranzer vec i kompletan Workstation ogromnih mogucnosti, mnogo vecih nego bilo koji hardver aranzer. Plus verzija Live Stylera ima i konverter koji kovertuje Ketron, Korg, Roland i Wersi ritmove u Yamahin Format a ko hoce moze da uz njega dobije sampling biblioteku (emulaciju) Tyrosa 2 i 4, PSR3000 kao i Ketrona SD2 i Wersi Abacusa od nekih petnaestak GB sampling materijala. Uz to ide i 45.000 Styleova, vrlo razlicitog porijekla i kvaliteta, pa se moze naci sve, od smeca pa do vrhunskih ritmova. Ovo sve ima cijenu oko 400 eura. I Live Styler je napravljen po ugledu na Yamhinu strukturu ritmova. Postoji jos jedna verzija pod nazivom Live Arranger koji je strukturiran kao Ketron aranzeri.
Ne postoji softver aranzer koji bi bio bas iste strukture kao Korgovi aranzeri, mada je to sve relativno jer aktuelni top aranzeri imaju iste Style Partove, tako da tu neke posebne razlike i nema. Svi oni imaju 3 do 4 Introa, 4 osnovne varijacije 4 FillIna, Break i 3 do 4 Endinga, Synchro Start i Stop, tu i nema sta posebno da se izmisli i promijeni.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2013, 09:45   #5
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala puno na odgovorima, probacu Live Styler i Live Arranger pa cu videti da li su mi korisni. Pozdrav

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije