Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2014, 01:20   #91
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da ipak za pocetak odaberes LoopBee30, on je daleko jednostavniji a isto tako efikasan. Bomes Midi Translator je prije svega Midi Processor a samo uzgred virtualni midi port. Da ne bi sada muku mucili oko objasnjavanja tih stotine i stotine funkcija kod Midi Translatora. Inace, pomalo pocinju da me nerviraju prazne price, te aranzer softwáre je nestabilan, te fali mu ovo ili ono, te ne moze ovo ili ono. Ne fali mu nista, stabilan je kao kamena gromada, moze sve... samo to sve treba i da se zna.


Jedan kratki demo snimak ritmova iz OneManBanda i to sa promjenama ritmova "on Fly" bez ikakvih prekida i sa perfektno ucitanim svim kontroler vrijednostima, neoboriv dokaz da to sve radi kako treba bez ikakve muke i problema. Ovo sam snimio upravo sada kao dokaz tebi, pa sad ti vidi koliko sve to besprijekorno funkcionira. Kavlitet ritmova... prosudi sam, a reci cu ti kasnije sta svira te ritmove.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg OMB.jpg (96,5 KB, 53x skinuto)
Highslide JS
Fajlovi
File Type: mp3 OMB Demo.mp3 (2,53 MB, 33x skinuto)

Promijenjeno od tranzit (03.04.2014 u 01:28 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2014, 01:58   #92
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evoo snimio sam video, sa svim podesavanjima koja se vide i midi porta i x3 i omb11.
sada znaci samo pricamo o levelima, kad ovo i ako ovo resimo onda cemo onaj drugi problem audio loops kanal 9.

samo gledajte 4 kanala, 10,11,12,13.
opet sve isto
1.u OMB11 kad pustis stil opet tera svoje vrednosti
2.kada u omb11 stile maker udjemo taj isti stil, i kad pustimo play all, vidimo da odma promeni paramtere koje sam i upisao u ta 4 midi kanala sa CC.
3. isti opet ritam odem pustim u OMB10, i vidim da cita te vrednosti koje sam i upisao

4.pogledajte one postavke svuda sta bi tu jos trebalo mozda promenuti, nema veze ima li veze sa levelom, ili bilo cim, samo da budu po vasem kako treba

evo klip

http://youtu.be/lYY1YNCIm0k


<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/lYY1YNCIm0k?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2014, 02:13   #93
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brano, ako ti kazem da to sve ide bez ikakvih problema, sto se OMB-a tice, onda budi siguran da je tako, a dole sam stavio jos jedan primjer, koji sam upravo snimio sa OMB11. Ti imas u tom Styleu negdje upisane dvostruke vrijednosti za iste Midi Controllere i to ti pravi problem. Moras da prekontrolises sve midi kontrole, a za to upotrijebi OMB 11 sa njegovim filterom za midi evente, da bi imao bolji pregled.

Zaboravih, ovo je ujedno odgovor onima koji nikako da povjeruju da ta promjena ritmova "on Fly", kod software aranzera, ne ide bas bez problema, to jest, da pri tome kao dolazi do nekakvih pauza. Ne da tih pauza nema, niti moze biti, vec se moze, kao i kod hardware aranzera, zakljucati tempo ako se bas hoce, pa da svi naredni ritmovi imaju isti tempo. Ovo vazi za sva tri software aranzera i za OMB i za Live Styler a i za daleko najboljeg medju njima, vArranger2. Evo jos jednog demo snimka koji sam takodje snimio prije par minuta i to bez solo instrumenta, da se sto bolje cuje ta prokleta promjena ritmova, pa da se i ja malo nasmijem nevjernim Tomama, iako zaista nerado dajem dokaze ovakve vrste ali... bas kad se zapelo oko toga, ne trpim dezinformacije.
Fajlovi
File Type: mp3 DEMO OMB.mp3 (5,16 MB, 19x skinuto)

Promijenjeno od tranzit (03.04.2014 u 02:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (03.04.2014)
Star 03.04.2014, 02:39   #94
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sekk, ako si to spomenuo da i to docaram, npr napavim markera 4, jedan 4 takta za main a, i tako jos tri markera za 2, 3, i 4 varijaciju.
uzecu primer kanal 10 drum.
prva varijacija ista traka, u njoj je upisano samo jednom na pocetku prog change i volume, odma sledeca MAIN B, isto je sve to upisano, i tako u sve cetir varijacije na jednoj midi traci na tom kanalu, a isto tako i na ostalim trakama i varijacijamaa

nisam samo upisao na pocetku i to je to, nego sam u svaku varijaciju i prelaz sve isto
e sad kad je na istoj traki promena boje , pa zato, mada nisam menjao boje na istom kanalu po svim varijacijama i fil za sad

ok je to da ne prekida, to sam i ja snimio kao video klip pre par dana ima na mom kanalu 4 ritma idem iz jednog u drugi, i sve radi

samo me zeza znaci to u OMB11, a ne vracami se u OMB10, svidja mi se izgled omb11 haha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2014, 02:41   #95
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo ti taj stil , sto se mucim! pa lakse je da vi vidite sta je da znam ja ubuduce, i da vidite sta pokazuje kod vas na omb11
Fajlovi
File Type: rar rumbaloop104b.rar (3,5 KB, 2x skinuto)
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2014, 02:43   #96
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nece da te zeza ni OMB11 jer one gore Demo snimke sam radio u OMB11. Nesto pogresno radis ali sta, to bi morao da mi slikas svaku od traka i to u Style Editoru. Primjetio sam da ti na Bass traci stoji Chord za rod trake, to je neoprostivo. Boga pitaj kakvih sitnih gresaka jos ima, sto OMB10 "proguta" a OMB11 nece. Postoji i par sitnih trikova bas u vezi sa ovim ali daj prvo da pogledam te trake detaljno, a onda cemo upotrijebiti trikove ako drugacije ne bude islo, ama ici ce sigurno, pa ovako ili onako.

Promijenjeno od tranzit (03.04.2014 u 02:44 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2014, 02:43   #97
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da si još jutros poslušao mene, skratio bi muke i Tranzitu i sebi.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
branoy (03.04.2014)
Star 03.04.2014, 02:56   #98
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ok traznit no frx, al eto vam ritam pa de vidite gde gresim, da ne slikam samo ga ucitate i vidite.

casper, sek, ok, a gde da vidim taj (Headera Styla) ?
ja vidim sve fino i jasno tamo u stile makeru od omb11?
sve varijacije sta gde ima i to,
a gde cu naci taj gde vidim te skrivene podatke koje ne vidim vamo, pa da tu onda promenim, ako tu lezi zec!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2014, 03:02   #99
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Header Stylea je prvi takt, koji aranzer i ne svira, vec on sluzi za slanje podataka pri uvodjenju Stylea u aranzer, bilo software, bilo hardware i on ne sadrzi nikakve note.


@branoy

Zasto si upisivao sve Midi komande za svaki Style Part ? Totalno nepotrebno ukoliko se nista ne mijenja. Dalje, nisi upisao sve potrebne (standardne) midi kontrole koje mora, ponavljam mora da postoje u zaglavlju Stylea u Yamahinom formatu. Jedan Style u Yamahinom formatu mora da ima upisane slijedece kontrole i to bez obzira da li su one upotrijebljene ili ne: CC#0, 7, 10, 11, 32, 91, 92, 93, 94. Sada poslusaj jedan sitni trik. Upisi CC0, CC32 i Program Change sa malim razmakom i to bas ovim redoslijedom kako sam i napisao, dakle, ne na istom mjestu u prvom taktu. Taj razmak neka bude samo par Tikova, a zatim upisi i ostale, gore nabrojane Controllere, takodje sa malim razmakom. Ovo donosi rasterecenje midi streaminga od OMB-a do software instrumenta. Emulator X3 je malo "potezi" po pitanju primanja midi naredbi, pa bi bilo dobro uvesti ga u neki VST Host a ne Standalone. I to odaberi 64Bit Host a Emulator X3 32 Bit uvedi preko jBridge. Ovo uradi bas ovako kako sam ti napisao i ne koristi nikako 64Bit Emulator X3. Mada se cini pomalo cudno, ovako ce daleko bolje da radi nego da upotrijebis X3 64Bit Standalone. Poslusaj me bice sve uredu jer ovo su rezultati dugogodisnjeg ispitivanja i testiranja raznih virtualnih instrumenata u radu sa software aranzerima. Inace, za sve probleme zahvali slaboj performansi svog kompjutera jer ona i te kako ima veze sa pravovremenim protokom podataka, odnosno midi naredbi u svim smjerovima. Vec sam ti na PP naglasavao ogroman znacaj konfiguracije audio kompjutera u radu sa aranzerskim softwareom i to stoji i dalje. Tvoja konfiguracija i vise nego slaba i od nje se mogu ocekivati svakakve nebuloze jer se kod aranzera radi o velikoj masi midi podataka ali i nepogrijesivom Timingu. Sve to mora da se ispostuje, pa jos ukoliko audio insterface nije bas najbolji, to udesetostrucava mogucnost nastajanja greske.

Promijenjeno od tranzit (03.04.2014 u 03:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (03.04.2014)
Star 03.04.2014, 03:10   #100
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

probacu traznit i to. mustru napravim praznu sa tim svim cc na 8 kanala, od 9-16. znaci moram u cubase ostaviti jedan takt prazan, i tu samo upisivati za kanale cc vrednosti te?

evo ubacio ja taj stil u mixmaister, reko da vidim tu u nekom drugom editoru, izabrao out u X3. i pustio stil i u njemu isto prave vrednosti te sto sam pisao po kanalima

e sad koji host 64 to moram da skontam. i jbridge ce odraditi taj x3 32 plug

jedno jos usput pitanje, ? gde mixer kao u omb10 na omb11? da vidim kanale mixer?
i tempo? ide po 4, na plus minus, ne mogu 101, nego, 100, 104 itd to sam primetio
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije