Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.01.2016, 16:19   #151
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tyros2 Pokaži Post
Kolega "sxkn7" :

Zamolio bih te da ako mozes objasnis sa kojim syntom otprilike ove tipke imaju slicnosti?

Ozbiljno razmisljam o kupivini ovog aranzera ali tipke itekako mogu biti problem licno meni.

Hvala
Nažalost izgleda da je Roland tamo negdje oko 2009. g. ili ranije sklopio ugovor sa nekom firmom koja će da im pravi istu "karoseriju" i tipke za svaku sljedeću klavijaturu srednje klase tako da su tipke potpuno iste, odnosno polutvrde na: Juno Di, Juno Gi, VR-09, DS-61, E-A7, FA-06, BK-5 i možda još nekoj. A i ove sve navedene imaju manje-više istu "karoseriju" tako da ispada da Roland na taj način pravi manje proizvodne troškove. Nešto kao u bivšoj Jugi, kad je bio prvo Yugo 45, pa 55, pa 60, pa 65 - svi manje više liče jedni na druge

Ali opet bih naglasio da E-A7 toliko mnogo daje da bi onaj kome smetaju polutvrde tipke mogao napraviti i kompromis - može uzeti E-A7 da mu bude samo kao "orkestar" (dakle da na E-A7 svira lijevom rukom) a solo može svirati (desnom rukom naravno) na drugoj klavijaturi koja ima mekše tipke, kao npr. Fantom G6, Korg Triton / M3. Zavisi od ukusa i para

I još nešto - ja sam razmišljao čak i da ne uzmem E-A7 kući na probu jer sam bio 99 % siguran da mi tipke neće odgovarati. Ali nešto kontam što da ne dam "čovjeku" šansu i nisam se pokajao. Čak se E-A7 zvukovno pokazao mnogo bolji nego što sam očekivao. Da nisu tipke takve kakve su, zadržao bih ga jer ne mogu više da trpim mog 23 kile teškog
E-80. Ali sada kad vidim da će Roland nažalost i u budućnosti izbacivati nove klavijature sa istim polutvrdim tipkama i sa istom "karoserijom", ja se lično opraštam od E-80 i prelazim najvjerovatnije na Yamahu PSR-S970. Velika šteta jer zvuk Rolandovih aranžera mi je tako mio i drag...

Promijenjeno od sxkn7 (03.01.2016 u 16:26 sati)
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2016, 21:57   #152
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pitao sam pre nekog vremena u ovoj temi: kako se na E-A7 prave ritmovi pomocu racunara? Dakle, zelim kao i do sada da uradim ceo ritam u Cubase-u, da ga ucitam u klavijaturu, uradim sitne dorade i da sviram. Samo neznam kako se konvertuje SMF u .stl za ovu klavijaturu? Dakle ima li neki konverter na racunaru ili midi import u stylecreator na klavijaturi? molim one koji znaju da mi pomognu.
Inace cini mi se da mnogi od nas propustaju jednu bitnu stvar, a to je da procitaju MANUAL. Evo ja sam procitao, i stvarno je mnogo toga lepo objasnjeno, da nekazem 99%...i cini mi se da je sjajna klavijatura. Samo nema odgovora na ovo moje pitanje i to me malo iritira, zasto su to precutali?
Jedino ako odgovor nije krajnje jednostavan, a to je da se koristi Styleconverter 3.00, jedini koji ima na Rolandovom sajtu, i koji ima isti broj delova ritma kao i E-A7....ali kako to znati dok se nejavi neko ko bi to probao pa da potvrdi, jer u manualu ni traga o ovakvim informacijama.
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2016, 23:48   #153
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da...I ja sam procitao manual I vidim da se Roland podobro potrudio da objasni mnoge stvari.
Medjutim nisam nasao sta sve mogu UPG-s (users programi) da memorisu,pa bih zamolio kolegu Morisona ili nekoga da navede ukoliko moze sta se sve moze memorisati u njih.


Hvala!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od sxkn7 Pokaži Post
i prelazim najvjerovatnije na Yamahu PSR-S970.
Ukoliko sviras vise I cesce narodnu muziku ,preporucujem psr-A3000!

Promijenjeno od tyros2 (04.01.2016 u 00:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
sxkn7 (05.01.2016)
Star 04.01.2016, 00:16   #154
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odgovor na tvoje pitanje se nalazi u "Reference Manual"-u, od 11. do 22. strane je sve lepo objasnjeno
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2016, 01:45   #155
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega......

Ovo mi se veoma svidja.....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2016, 14:46   #156
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danas sam imao priliku da probam E-A7... Pozitivno sam se iznenadio. Dirka je, u odnosu na moj PA3X "izmisljena", barem meni. Nije najbolja ali veoma dobra pogotovo ako mnogo solirate.
Boje su dobre i verujem da moze da se odlicno sredi. Sam koncept dva ekrana je zbunjujuci u pocetku ali se brzo privikne, kao i na tastere sa strane (mahinalno sam pritiskao ekran)
Na ozvucenju izlazi lepo, umereno, mnogo bolje nego sto sam ocekivao.
Generalno, mislim da je odlican aranzer. Mizda cak i najbolji u tom cenovnom rangu
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2016, 16:34   #157
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li su "boje" iste kao na Bk9 ? Sinteza zvuka je identicna ili ? Kakva je kvaliteta AD/DA konvertera u odnosu na BK seriju ? Koliko je velika sempl memorija ? Veca ili manja nego na recimo korg TR-u ?!
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2016, 18:47   #158
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da, ko pređe sa tvrdih klavirskih tipki kod PA2X, PA3X, PA4X na polutvrde na
E-A7, osjetit će da mu je pao kamen sa srca.

2 ekrana na E-A7 znaju ponekad malo da zavaraju - npr. čovjek pritišće neku dugmad na desnoj strani E-A7, i logično, očekuje da će to što radi da se vidi na desnom ekranu E-A7. Međutim tu E-A7 zna zavarati pa da se ništa ne desi na desnom nego na lijevom ekranu Zato pri pritiskanju dugmeta na E-A7 treba istovremeno pratiti šta se dešava i na lijevom i na desnom ekranu ! Tu je BK-9 malo u prednosti jer su mu oba ekrana jedan do drugog. Ali zato su ekrani na E-A7 čitljiviji.

E-A7 ima 128 MB RAM koji nije flash (ako se ne varam). I to se dobija ugrađeno na E-A7 kada se kupi. A Korg TR ima maks. 64 MB starog RAM-a tako da se sadržaj učitan briše kada se TR isključi. I plus to da RAM kod TR nije standard nego moraju da se kupe 2 RAM kartice od po 32 MB. Može biti i samo jedna od 16 ili 2 od po 16 ili 32 + 16 ali najbolje je naravno 2x32 MB što je nažalost i maksimum.
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2016, 18:55   #159
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

128 rama jeste flash,dirka je odlicna za solo,ovih dana cu da probam tegove da zalepim,a dva ekrana su stvar navike kao i na svakoj drugoj spravi.Klizaci su na dohvat ruke i sve je nekako tu.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2016, 22:03   #160
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dali to znaci da se semplovi ne dizu 15 minuta ko na TR-u Zbog tog sam teglio UPS na svirke
Jos me prosvjetlite u vezi zvuka i kvalitete konvertera ako imate u rukavu te informacije.
Da li je zvuk identican kao sto je BK9 ili ...
tihi05 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije