Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.11.2016, 21:16   #41
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neznam kako kod vas ali po prici vidim da se tu dosta spominje snaga.Kod nas gore u Vojvodini bas ne volu na svadbama u sali da to bije da sve zvoni u usima.To sto kazete da se koristi D-lite i PM cetiri kutije to jeste.Mada mnogima je dosta i cetiri SX300 i to lepo kad se postavi 200 ljudi bude zadovoljno.Lepo zvuci i cetiri CP15.3 lako se tera ne treba mnogo snage i to fino radi.Mada se polako prelazi na digitalne mixete tako da ce nasi stari PM polako biti potisnuti,mislim na one ozbiljnije bendove.
ilixev je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2016, 00:40   #42
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije poenta snaga , vec frekventni opseg.
I te SX200 koje si pomenuo nisu bas tako tihe i slabe kutije , ali ispod 120hz skoro ne sviraju ...Znaci ne fali im snaga , one snagu imaju u spektru koji sviraju , fali im niska frekvencija, zato treba jedan sub bas ispod nje da popuni frekventni opseg koji nedostaje...

pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2016, 00:57   #43
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sve bez bas binova je kao tranzistor, da se mi razumemo, kolko god bile dobre kutije, i jake, i sve, bez bina "supeljka" sto kazu kod nas..sad prosli vikend smo radili restoran za 150 ljudi, poneli srx i dva bina 18"ice forum line sa njihovim snagasem, na srx-u isekli na njegovoj skretnici sve ispod 120hz, grunuli sve, i zvuk odmah dobija skroz novu dimenziju, plus sto se kutije mnogo manje opterecuju kad su isecene, a mogu mnogo vise da se deru, a sam zvuk, milina za rad, sve na pola snage, rastereceno, sa odlicnom zalihom ako zatreba, to je to,bez mnogo filozofije, tako da ako imas mogucnosti, mozda bolje da uzmes neki sistem sa binovima,ili pak ako planiras kasnije binove, sad neke dobre kutije 12", posle binove i cao, ipak je to "koncertni" zvuk za 4x d lite i powermate
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2016, 21:24   #44
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne to da fali basa to stoji nego kazem da ljudi nemaju zamerki.Ja znam sta bi uradio ali kao sto smo vec raspravljali nece ljudi da vuku kutije i to je.Meni se licno vise svidja ZX5 od D-lite.Ja ih imam i zadovoljan sam.Hocu za njih da pravim binove za neke vece proslave i slicno.Sad su povoljni 18lw2400 pa nameravam da kupim dva pa posle jos dva.
ilixev je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2016, 03:43   #45
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima da te izadje ko da si kupio fabricke baseve, stim sto kad budes resio da ih prodas, nece imati nikakvu vrednost.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2016, 16:36   #46
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nece ,hvala bogu sve mogu sam da odradim a sto se tice prodaje nisam od onih kome kutije pet puta sebe otplate pa hoce para koliko su oni platili.Radim kutije za sebe,vec sam ranije radio.Radim svoj projekat nisam plagijator.Postoje proracuni,merila i moze to jako lepo da radi.Da dajem silne pare za Vari line ili druge osamnaeske bas ne bih.Ljudi traze 500 i vise para za par praznih binova.Mene ce sigurno upola izaci kako sam racunao.Znaci za nekih 1300-1500e plafon imam extra cetiri bina.
ilixev je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2016, 18:43   #47
srkiboj_zr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2007
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 43
Postovi: 140
Downloads: 721
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA4x
Interesi: Niente importante
srkiboj_zr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Al` sta odlutali sa teme...

Poenta cele price je autonomija sistema...koristim 4 srx718 itech 4000 ..2 aktivne rcf i dva dinakord satelita..radi dobro sve..ali na zadnjoj svirci..dynacord rikne visokotonac u prvih sat vremena..druga kutija dinakord prekine da radi bass zvucnik....itech pocne da trokira..verovatno zbog struje..uzemljenje je uzas bilo..Dbx skretnica otkaze desni izlaz...da nisam imao ta dva rcf aktivna zvucnika..ne znam sta bih uradio..zvucali smo kao KANTA!!!
i uzmemo po 900e...Pozarevac vila Jelena na garanciju..nije problem novac nego oprema!..cele godine sve radi extra i onda odjednom sve pocrka..po nekom mom misljenju aktivni sistemi su uprednosti..dzaba ako imas 4 kutije a crkne ti snagas..ovako ako imam 4 aktivne kutije ako i neka crkne opet postoji autonomija i ostatak opreme radi...

zato se i raspitujem za jednu od ove tri varijante..hvala na odgovorima!
srkiboj_zr je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2016, 21:55   #48
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aktiva je zakon vec odavno ali navike se tesko mjenjaju.A jedan isto tako vazan elemenat kao sto je neupucenost i nepoznavanje napredne audio tehnologije dovode do toga da je PM 1 plus 2-4 EV SX...xy Balkanski zakon.
Ne zelim da prodajem nikome pamet- svako je za sebe najpametniji ali ako se radi sa velikim pasivnim sistemima tako velike i dobro placene tezge onda bi trebalo imati rezervni snagator, skretnicu i voditi racuna o ohmima kako sto spojiti i sa cime.Svakome se moze dogoditi da nesto odkaze ali u aktivnom sistemu 1.- ne postoje ohmi,2.- ako jedna kutija odkaze ili jedan sub uvijek se moze odraditi.
Mozda ne sa kolicinom " buke" ali se odradi.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2016, 23:24   #49
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da to je tacno zakon je, jel tesko ljudi menjaju navike i tesko je nekoga ubediti da kaze svoje misljenje a ne da stalno slusaju tudja misljenja.Poslusaj uporedi pa sam presudi.A za velike tezge par snagasa DBX obavezno.Tu PM nema sta da trazi.Aktivna varijanta svakako dolazi u obzir ali ce proci jos par godina dok ljudi to ne shvate.
ilixev je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 03:12   #50
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postoji razlog zasto je kod velikih i ozbiljnih sistema aktivna varijanta maltene ne postojeca.
Aktivni zvucnik nemoze ama nikako biti u prednosti u odnosu na pasivni kojeg gura dobro pojacalo.
Skoro pa sve aktivne kutije u sebi imaju mala pojacala, pa koriste 4 ili cak 2 oma komponente kako bi izvukle maksimum od pojacala, (citaj kako bi bilo sto jeftinije) i time ubiju damping faktor totalno.
Temperatura unutar aktivne kutije je uvek veca, jer su unutra i pojacalo i zvucnik koji se greju.
Dupla instalacija (kabliranje). Kad razbacas kutije po sali, ti imas problem. Jer sve kutije absolutno moraju da uzimaju struju sa iste faze kao i mikser i ostala audio oprema. U suprotnom dolazi do zujanja, bruma i raznih drugih problema. Da ne pricam o dopunskom vremenu potrebnom za razvlacenje kablova kojih je veoma cesto tesko sakriti a da se ljudi ne saplecu.

Pasivna kutija kad crkne pojacalo ti mozes da se relativno brzo snadjes. Kad crkne modul u aktivnoj kutiji, racunaj da je nemas bar par meseci jer nit neko ima delove, nit ima servisera koji ce ove novije generacije modula popraviti.
Evo pitajte korisnike recimo Verse audio kutija. Moraju da salju na servis u Italiju.
To je meni neozbiljan posao.
Kutije kupujes da sa njima radis i zaradis, a ne da ih nemas mesecima dok se poprave.
Dalje, osetljivije su na mehanicke kvarove jer bas trese pojacalo po celu noc.

Slazem se da ima tu primeraka koji opravdavaju i novac i ime. U jednom trenutku sam posedovao cak 16 aktivnih kutija.
Sve sam rasprodao jer sam ih prerastao.
Kutije koje danas koristim kao satelite prevazilaze mogucnosti maltene svih proizvodjaca modula i ne postoji modul koji moze da ih posteno potera.

Ovo je naravno samo moje vidjenje na stvari. Ne mora da znaci da morate da slusate moje savete. :-)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije