Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2014, 00:08   #101
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Verovatno je Vaxtera pogodilo to sto mu je neko donirao , pa mu kukao kako za ulozeni novac nije dobio nista kvalitetno.
Trebaju ljudi da shvate da donacija nije isto sto i "kupovina privilegija za download" i problema nece biti ...
Donacija je donacija ...pomoc forumu da izmiri svoje troskove prema svom hostingu i kome vec i to je to ...

@EmirTotic , to za skidanje maximalno 3 ili 5 fajlova bi napravilo jos vecu pometnju.
Napravi covek jedan account , skine 3 fajla , zatim pokrene ip changer , registruje se jos jednom skine jos 3 fajla i tako za 15 minuta napravi 10 accounta...

Ovako kako jeste je odlicno i najrealnije,ja nista ne bih menjao sto se tice download centra.
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 02:24   #102
Simbad84
Drugar foruma
 
Simbad84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.09.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 85
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Simbad84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko me secanje sluzi mislim da je bilo ogranicenja na sajtu,tamo 2006-2007 nisam siguran,ali je bilo u Mb ,ne u broju fajlova,ili sam ja nesto pomesao. Vec postoje forumi sa takvim resenjima,5 fajla dnevno,zatim da si clan minimum 3 meseca,sto je dobro resenje,po meni,ono sa brojem postova ne valja,jer onda svi skupljaju postove,pa pisu svasta,a ne znam kako mislis da otvoris 10 naloga kad od internet provajdera dobijes samo jedan meil.

Promijenjeno od Simbad84 (25.02.2014 u 02:25 sati)
Simbad84 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Simbad84 za ovaj koristan post:
pepini (18.09.2014)
Star 25.02.2014, 02:27   #103
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ako ces iskreno,samo sto malo sad skrecemo sa teme, ja nemam mail od provajdera pa sam se registrovao ...
Prosto meni provajder ne dodeljuje mail pa sam morao da se snalazim ...
Mnogo ljudi imaju svoj hosting i domen , na to si zaboravio
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 04:14   #104
Simbad84
Drugar foruma
 
Simbad84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.09.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 85
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Simbad84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam zaboravio,ja takodje nemam meil ali snasao sam se za ovaj nalog,i on mi je dosta, a zamisli 10,pa da se dopisujem sam sa sobom,mada ima nas raznih...
Simbad84 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 05:29   #105
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uvjek sam bio, a i nadalje cu biti, tog uvjerenja, da je download samo poziv ogromnom broju ljudi od kojih velika vecina, nema ni blage veze sa muzikom i muzicarima, da tumaraju po yu-midiju, napisu pokoji post koji je totalno nevazan i nikome nece ni u cemu pomoci, uglavnom ucestvuju u temama koje i nemaju posebne veze sa muzikom, uplate ili ne uplate neku crkavicu od donacije, a onda se obruse kao orlovi lesinari, na download sekciju i poskidaju sve sto mogu u sto kracem vremenu, a nakon toga se periodicno pojave na forumu, da provjere ima li sta novo, sto vec nisu skinuli. Ako stavimo ruku na srce i budemo iskreni prema sebi, mi nemamo ni stotinak aktivnih clanova. Sve ostale hiljade clanova spadaju u gore opisanu grupu, koja svasta radi samo da se dokopa downloada. Dobio sam nebrojeno privatnih poruka sa molbom ("do neba") da za nekoga skinem ovaj ili onaj file. Siguran sam da i ostali aktivni clanovi imaju slicno iskustvo.

Potpuno sam siguran da pravim aktivnim clanovima, rijetko kad ista zatreba sa downloada jer su to uglavnom vrlo ozbiljni muzicari koji su sposobni da sami odrade sta im treba, a ako bas i ne mogu ili nemaju vremena, postoji PP gdje mogu zamoliti nekog od kolega da uradi to ili ako vec ima posalje. Dodjosmo do zakljucka da je download sekcija korisna, skoro iskljucivo, samo onima koji i nisu posebno pozeljni kao clanovi na forumu jer ni na koji nacin ne doprinosre radu istog. Niti kome pomazu, niti pokrecu teme koje bi bile interesantne za kolege, jednostavno vegetiraju vrebajuci neki novi file koji jos nemaju u svojoj kolekciji. Sto je najzalosnije ima i vrlo "poslovnih" medju njima, pa slkinute fileove vrlo unosno prodaju na drugim mjestima.

Ozbiljno bih razmislio da li ta download sekcija uospte treba da postoji na ovakvom jednom foprumu, koji je u medjuvremenu, dobio svoj, prilicno visoki rejting, pa da ne pretjeram, mozda cak i vodece mjesto na podrucju Balkana jer je postao prava riznica znanja, zahvaljujuci pomenutim aktivnim clanovima. Neki poseban prirast u clanstvu koje donosi ta download sekcija, mu zaista ne treba jer bi ono bilo samo balast za ovu zajednicu jer bi to opet bili gore opisani "orlovi lesiinari".
Naravno da niko ne mora biti saglasan sa ovom prilicno radikalnom mjerom koju predlazem ali bar ce ovo moje pisanje pobuditi na razmisljanje o svrsi downloada uopste na ovom forumu.

Promijenjeno od tranzit (25.02.2014 u 05:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 11:08   #106
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Yikwo
I dalje si registrovan mailom koji je dodelio neki provajder, tvojim ili ne.
Čak i tuđih mailova dodeljenih od strane provajdera ne možeš nabaviti neograničeno mnogo.
Mailovi sa sopstvenih domena takođe nisu dozvoljeni i takve naloge brišemo, a domene blokiramo.

@milepsr
Veće opterećenje servera pravi forum i postovi na njemu nego download.
Download zauzme samo prostor, koji je sada poprilično jeftin.
Forum traži procesorske snage, koja je još uvek skupa.

Tanzit je pre koju godinu predložio plaćenu članarinu, koja bi verovatno bila i najbolje rešenje, ali onda svakako ovaj sajt ne bi bio ono što je Miodrag zamislio, tako da sam od te ideje odmah odustao iz poštovanja prema Miodragu.

@sale_band
Bilo bi idealno kada bi uspeli da sakupimo ljude voljne da rade na downloadu, ali iz mog dosadašnjeg iskustva ljudi se prihvataju posla sve dok ne treba da se počne sa konkretnim radom.
Kada konačno dobiju moderatoske privilegije retko ko se prihvati moderatoskih obaveza.
Emir lepo reče, sve je dobra volja, tako da i ne mogu od nekoga da očekujem ne znam ni ja kakvu posvećenost poslu.
Ni sam, usled nedostatka slobodnog vremena, više ne radim na ovome kao nekad.
Na forumu sve ređe pišem, kao što se može primetiti, i to najviše o temama za koje vidim da ih neko drugi neće pokriti kako treba.
Gde znam da ima ko može materiju obraditi valjano ne zalazim.

Preprodavci i slični u svakom slučaju dođu do materijala sa downloada ili minimalnom donacijom ili tako što im neko skine fajl ili pošalje.
Kao što je tranzit rekao, oni koji uploaduju su sposobni sami da naprave šta im je potrebno pa im download i nije potreban.
Otvaranje downloada bi, nadam se, bar smanjilo količinu gluposti na forumu.
Istina, smanjiće i donacije, ali kao što rekoh, spreman sam da isfinansiram sve što treba sam, jer bih taj server svejedno morao da plaćam zbog svojih potreba.
Istina, bilo bi znatno jeftinije da je bez YU-MIDI, jer forum konkretno upošljava bar 40% resursa servera, ali nije mi mnogo strašna razlika.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 14:21   #107
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

prelisto sam skoro sve teme vezane za download i vidim da je to vecini clanova problem pogotovo novim gde i ja spadam.Mislim da bi trajno resenje bilo da se dowload placa i to da vazi za sve clanove pa koliko para toliko muzike, lepo nama lepo i Adminima i svi zadovoljni.Onda bi se bar znalo ko sta radi ovde i ko kuca postove samo zbog licnih interasa ...
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 12:38   #108
Joska
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.04.2014
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Joska ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pzdrav od novog clana!

Srdacni pozdrav od novog clana.
Zao mi je sto sam "naleteo" na situaciju sa dovnloadom. Slicne situacije sam vidjao na vise mesta. Zbog "vampira" obicni ljudi kojima nije prioritet download nemogu koristiti sajt kako zele.
Da li postoji neki nacin da se omoguci download? Ne mislim skidati nesto veliko, samo neki style recimo a to je velicine jedne flopi diskete?
Joska je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 13:07   #109
bosanac aki
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.12.2011
Mjesto: zagreb
Postovi: 79
Downloads: 13
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: klavijatura
Interesi: muzika
bosanac aki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

najpravilnija odluka do sada
bosanac aki je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2014, 15:04   #110
leon.pezic
Drugar foruma
 
leon.pezic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2014
Mjesto: Petrinja
Postovi: 76
Downloads: 42
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Yamaha
leon.pezic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam novi na forumu,tj novo registrirani,al pratim ja forum odavno,i mogu rec da mi se svidja ovo za download,istina i ja bi volio sad skinut puno tog za svoju yamahu,al to nebi bilo fer prema ljudima koji su danima sjedili da to naprave,kad sam došao,puno vas mi je odmah u startu pomoglo,tak da vjerovatno i drugima pomognu,a gore ovaj član sto je napisao da neće vise dolazit na forum jer nemoze downloadat,e pa nek mu je onda sa srećom..
Nije fora sve skinut,fora je naučiti i nesto sam napravit


Sent from my iPhone using Tapatalk
leon.pezic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije