Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.04.2009, 09:17   #1
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard sta se desilo sa ...

nadam se da nisam ponovio temu koju vec neko otvorio i da sam je ubacio gde ne smeta ...

pregledao sam malo ebay i dodje mi ideja da pitam, posto sam dosta starih sinteschajzera video koji izgleda nisu uspeli u nasu balkansku muziku ...

KORG M1 - na celom svetu legenda a kod nas niko da koristi?
ROLAND D50 - jeste da je star a i on je bio legendarni sint


ma ima ih dosta starih masina koje mi izgleda ne koristimo ... koje padaju vama na mozak? (na pamet)

pozdrav
grandia je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 09:39   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo, jako jako rizično je kupovati materijal i robu s e-baya. Znam puno ljudi koji su bili prevareni i dobivali za mastan novac pokvarenu ili totalno neispravnu robu.
S druge strane, ako i kakvom srećom dobiješ ispravnu robu tada te banda lopovska na carini odere tako da ispada da si kupio za 20 % skuplje nego što je kod nas prosjek.
Izbjegavaj e-bay. Ako želiš jeftino do dobrog, ali ispravnog instrumenta tada potraži akcije i sniženja preko neta u music shopovima u austiji ili njemačkoj. Daju se dobiti sa starih zaliha predzadnji modeli za bagatelu, a opet ganz novi. Pogotovo se isplati uzimati module, jer njih music shopovi žele i pristaju slati poštom (po uplati) kod nas, dok kljave rijetko tko.
A, ta M1 i D50, istina radi se o legendarnim klavijaturama, ali sound iz njih je total demode, imaju malu polifoniju i stvarno se neisplati bacati 100 - 200 € za 20 godina stari synth, a za kojih 100-tinjak € više već imaš puunnnoo bolje synthove, pa skoro i samplere (npr. LE se da već dobit i za 400 €).
Stoga se M1 nabavlja samo kao master klavijatura jer ima još dan danas jednu od najboljih tastatura uopće (poznati Yamahin DX mehanizam), i takva uz pošten modul radi ko zmaj.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 10:22   #3
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

drug kreso

potpuno se slazem stime sta si reko za polifoniju i boje sintisajzera ..
hteo sam samo da pitam dali jos neko ovde koristio ili jos koristi te stare masine, i ne samo te 2 koje sam ja nabrojao ...

sta se ebaya tice .. ja sam dosta stvari vec kupio, tako i kompletno gume i felne i dosad nisam nikakve probleme imao ... momentalno ocekujem miksetu alesis imultimix8 usb za 110 evra ... uzima mi covek jos 23 evra za postu al sta da radim .. mislim da sam dobro prosao

da se vratim na temu: sta je sa rolandove jv-serie? pa nakon sy77 izasle od yamahe neke EX i W serije?

ja se bavim MIDI-jem vec od 1987 i probao sam dosta ovih starih masina a na neke sam barem pretisnuo ON dugme ali ima ih takodje dosta koje nikad nisam video iz blizine ...

pozdrav drug kreso
grandia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije