Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2014, 21:45   #1
betangin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2012
Mjesto: Црна Гора
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR-S500
Interesi: Web design
betangin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
betangin pošalji poruku preko MSN messengera betangin pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland VA-7 Keyboard touch sensitivity

Nabavio sam neki roland, i sad izlomih prste dok osviram nesto. Zna li neko kako da iskljucim ovo na dirke da se jednako cuje kako god da osviram? Do sad sam svirao yamahu i to se lako iskljucivalo.
betangin je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2014, 22:48   #2
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U okviru izabranog preformansa, pritisni taster "other", tu s leve strane mislim da imaš nešto tipa "Keyboard...", označi na koji part želiš da isključiš dinamiku (Upper 1, 2, Lower..) i zatim na skali sa leve strane točkoćem izaberi "Low". Inače dinamike se ne može skroz isključiti, to je nešto najbliže onome što ti želiš da postigneš. Pozdrav.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2014, 01:23   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja kao vlasnik Rolanda VA serije da ti pomognem

- Pod delom "Keyboard Mode" sa leve strane imas 3 tastera (Other, Arranger i Piano) - izaberi OTHER
- Na ekranu ti se otvara meni na kojem pri dnu imas 4 kartice (Octave, Transpose, Scale Tuning i Options) - izaberi Options
- Otvara ti se meni sa nazivom "Keyboard Options" na kojem sa leve strane imas kartice (Keyboard Velocity, Lower Hold, MDrums Roll, Upper2 Functions i Upper1-2 Portam) - tebi treba da bude izabrano prvo, tj. "Keyboard Velocity''
- Na ekranu imas opcije MeLint, Lower1, Lower2, MBass, Upper1, Upper2, MDRums i VariPhrase - Ti izaberi opciju Upper1
- Kada je postala aktivna sa desne strane ekrana imas klizac iznad koga stoji naziv "K Touch" i koji stoji na najvisoj poziciji gore, tj. pise ti "Hig" - da bi iskljucio dinamiku za Upper1 koji si izabrao ili bilo koji drugi deo (MBass, Lower1,2 i sl.) potrebno je da posle izabiranja kog dela hoce da izaberemo da ovaj klizac prstom povucemo preko Touch Screen-a ili preko tockica u krajnje donji polozaj koji se zove "Low" normalno i tada ce se iskljuciti dinamika.

Ovo kada uradimo za Upper1 recimo, to isto ponovimo i sa Upper2 ako smo resili recimo da hocemo da iskljucimo dinamiku za boje, tj. performance. Ovakvim nacinom mozemo uraditi i za bilo koji drugi part (Lower1,2, MBass, MDrums i sl.)

Tekst je mozda i malo vise preopsiran, u principu je 3 koraka, ali sam hteo detaljno. Ako te mrzi da citas ovo gore, najkrace ti je ovako:

OTHER-OPTIONS-UPPER1 i okrenuti tockic za tempo u levu stranu (2 ona kao zuba) dok ne ispise "Low" ili sa prstom pomerimo klizac u krajnje donji polozaj tj. dok ne pise LOW

Ovo kao sto rekoh vazi za bilo koji part u kojem hocemo da iskljucimo dinamiku kao sto vec rekoh

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2014, 05:10   #4
betangin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2012
Mjesto: Црна Гора
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR-S500
Interesi: Web design
betangin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
betangin pošalji poruku preko MSN messengera betangin pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Fala prijatelju, procitao sam sve, shvatio sam i iz prvog posta
U svakom slucaju hvala

Promijenjeno od Dell (11.01.2014 u 14:14 sati)
betangin je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije