Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.09.2008, 01:31   #11
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja postujem tvoje misljenje ako kazes da ti se nesvidja njen zvuk.Ali ti iznosis pretpostavke o tehnickim podacima,koje nisu tacne.Licno iskustvo je samo "LICNO"!
Poz....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2008, 08:39   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Mene sad nešto zanima...jel ta EMX5000 jača od EMX2500?
  Reply With Quote
Star 20.09.2008, 12:24   #13
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne svidja mi se ni njen zvuk,ni njena snaga,ni njen efekat,ama ni jedna stvar na njoj...I to sam i obrazlozio...I ponavljam,nemam nishta protiv kolega koji su zadovoljni sa tim mixerom...Jednostavno,mixer ti odgovara i tu je kraj.Isto mishljenje imam o "belim" Dynacordima,ljudi ih nece promeniti za neznam sta,nema tu nishta lose...

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 16:21   #14
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Beethoven

Svakako da je to samo tvoj sud. Ali please nemoj da valjas bez potrebe da ne valja alo ja ti tvrdim da se ljudima neda zahebavati oko stelanja pa odma odustanu. Sto se tice zvucne slike sa EMX5000 (ja imam 20 kanala) moram ti reci da to radi kristalno cisto i ne muva kao dinakord, koji jeste snazniji al zato nevaljaju efekti i mutno zvuci brate dok ga ne podesis malo bolje. Yamahu ne ubijas ni sa equalizerom ili nedovoljnim poznavanjem oko edita efekta, ona je najbolja sa aktivnim sub i tada radi odlicno, kud i kamo bolje nego neke izvikane sprave. E sad sto si sam rekao ukusi su ukusi, al opet navijas vodu na svoj mlin (hehe), pusti to. Ja cu opet da kazem evo ja imam 4 kutije S115V i 2 aktivna MSR800 (svaki po 500w prave snage), imam i DBX driverrack i sta da ti pricam o zvucnoj slici? To trebas samo da slusas i da onda kazes svoje misljenje. Al da ima puno boljim PA mixera od ovoga, istina je ima, al vrlo su skupi, pozdrav

Promijenjeno od Vihor (22.09.2008 u 18:52 sati)
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 18:53   #15
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandinjos Pokaži Post
Mene sad nešto zanima...jel ta EMX5000 jača od EMX2500?
Jeste! EMX2500 jeste slabija varijanta i 2×250w rms na 4 oma, dosta je starija to opcija, poz
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2008, 03:11   #16
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

O.K.

Ima 2x500w na 4 oma,extra zvuk,efekat...ma boli glava...

Moze se naci za 1000-1100 eura,polovna,ne bas tako dobro ocuvana...

Jel ovako prija?

I moj sud je bio da nema tu snagu,koji crni tehnicki podaci.Oni su poznati i nisam ih menjao...

U praksi to ne izgleda tako ako se npr. uporedi sa necim sto je takodje 2x500w.

I nisam trebao davati za pravo da nekome treba da se svidja.Treba da pljujem po njoj,da ubedjujem ljude da je niposto ne kupuju,da nema veze s' vezom...

Ja sam lepo izneo svoje mishljenje i chak pozdravio ljude koji u njoj vide odlican mixer.I,ponavljam,protiv tih ljudi nemam nista.

A sad mislim da je ovde na forumu uzalud davati neki sud,treba uci ko gost i coolirati...

Pa i pametnije je...

Pozdrav svima.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2008, 11:29   #17
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

EMX500012/20 modeli imaju pravu realnu snagu 2×270w na 8 oma tj 2×400w na 4 ohma (ispitano i dokazano!!!) Proiozvoljne ocjene nekih ljudi kojima se ova spravica ne svidja je njihov problem i tacka. Inace da kazem nesto, najbolje je da se uzme suva mixeta i externi procesori i onda je to tooo ali to kosta, a koliko para toliko muzike jelda?!
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 00:29   #18
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da,najbolje je,ja sam sa necheg takvog otisao na power mixer.Gde cu sam vuci 50 kila?Znam i ja sta je najbolje al da bude uteha,ni PowerMate mi se ne svidja ali kad se uzme sve u obzir,bolji mixer trenutno ne postoji,nov (u tom cenovnom rangu).

Cool...

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 14:56   #19
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Beethoven

U pravu si kad to tako kazes, evo i ja znam da je rijec i o tezini pa jos ako si sam eto belaja. Ja zaista svarno neznam zasto ljudi od emx5000 stvaraju problem. Ja sam to dosta experimentisao i ispitao na razne kutije. Evo ja sam kazao da imam 4 kutije S115V, svaka ima pravu snagu 250w rms (500w program/1KW peak) i dva aktivna suba MSR800 (500w rms). Kazem da yamaha bas sa ovim kutijama ima funkcionalni procesing i zvucna slika moze da se podesi, treba tu jos i klavijaturu da podesis itd. Imao sam jedno vrijeme i 4 stare kutije JML M330 (12") 350w i to je gruvalo opasno al sam morao nazalost radi licnih problema da ih prodam. Uzeo sam yamahu i nisam mislio da cu s njima dobiti takav sound, no nije ni predaleko, lijep ti pozdrav
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 17:49   #20
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto,bas to sto yamahu EMX 5000 treba uvek podesavati,to nije O.K.i to je jedan od razloga zasto mi se ne svidja.Ako stavis dobre spikere i dobar mixer,shtelanja nema.Sve na nuli i pichi...Da,sa yamahom je uvek bila varijanta shtelovanja pre svirke...Sve na "0" pa ako je do sale onda master EQ...Moze i na kanau,vrlo malo u zavisnosti od toga ko je na kanalu i sa chime.Ni ja nisam zadovoljan sa P.M.-om a jedina stvar koja mi se ne dopada kod njega jeste to sto je nagruvan basovima.Kad radis samo sa satelitima to je i vise nego odlicno ali kad dodas woofere (pasivne),jooooj....ne zivi se od basova.

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
emx5000, kao, snagas


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije