Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2006, 17:40   #1
straus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.12.2005
Postovi: 25
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
straus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard KAKO NAPRAVITI HIT PJESMU

ajmo ovdje da razmjenjujemo iskustva kako da se napravi hit pjesma bilo da je djecija, narodna, zabavna? pozdrav svima!
straus je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2006, 19:03   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako da se napravi hit pjesma moraš znati što bi drugima ušlo u uho.
Ima načina da se napravi super glazba mislim ja sam već godinama izmišljao mislim odmalena sam imao šlifa za te stvari izmisliti glazbu je najmanji problema ali rijeći su problem bar meni.Što se tiće hita morao bi stvarno poraditi na tome i to puno,puno,puno,ali dobro bi došle ideje svih nas.
Ovako trebalo bi bar ja mislim tako,ako netko nešta smisli neka odvira i pošalje na download pa da se izabere ili od svakoga pomalo,tako da svi koji žele to raditi neka preslušaju pa ćemo odlučivati.A neznam jeli to želiš samo za sebe glazbu ili.... da znamo na čemu smo.
Neznam o čemu da ti dalje pričam reci šta misliš.
E da ja note neznam ja sam sluhista kada bih tkonešta izmišljao sve bih odsvirao spremio na disketu u midi failu i to je to onda note imam.
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2006, 20:13   #3
straus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.12.2005
Postovi: 25
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
straus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

znam i ja da pisem dosta dobru muziku ali uvijek imam problem sa tekstovima-to ne znam da pisem. pa se nekako snalazim preko drugih. da li vi prvo smisljate muziku pa trazite tekst ili na odredjenom tekstu pravite muziku? pozdrav. da cujem jos komentara na ovu temu kao i na to kako se prave hitovi?
straus je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2006, 21:44   #4
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa po pravilu bi trebalo prvo izmisliti tekst pa onda muziku,Ja izmišljam prvo muziku ali riječi kao i što vi kažete neznam smisliti riječi.Što je jako teško a posebno za neki hit koji mislite praviti.Pjesma se napravi a ljudi koji slušaju i ako im se svidi tek onda će postati HIT.Ako im se nesvidi neće mislim logično je.
Što se tiće teksta ima ljudi koji baš pišu to znate i sami ali treba platiti jel ništa danas nije besplatno.Jedino ako netko ima ovdje od članova da je još zainteresiran a da dobro zna smisliti rijeći ali teško mislim nemogu reći ali treba čekati da se netko javi.
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2006, 17:13   #5
straus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.12.2005
Postovi: 25
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
straus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i ja se slazem da neko ko zna da pise postavi neki svoj tekst! pa ko napise najbolju muziku njemu dodjelimo taj tekst besplatno. pozdrav!
straus je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2006, 11:35   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajoooooooj !

Dečki, pa niste normalni :wink:
Pa tko je vidio tako radit.

Ne možeš npravit prvo muziku, pa onda izmišljat tekst. To tako ne ide.
Trebaš prvo napisat jedno 40 - 50 tekstova, ali u različitim formama i stilovima.
Pa onda izmislit isto tako jedno 20 melodija, pa ih obradi kroz jedno 4-5 različita ritma.

Sad to probaj ujediniti ... Pa ispadne ti varijacija u vražju mater.

Kad i uspiješ na tekst napisati 2-3 moguče glazbe (koje se btw dadu obraditi kroz 2-3 solidna ritma) preostaje ti aranžman. Pa trebaš to otpjevati kroz 4-5 tonaliteta minimalno, pa uskladit prateče vokale

Nije to samo tako jednostavno

Samo naprijed dečki. Da je tako jednostavno, ja bih već danas imao barem 50-tak hitova da je tako lako. a profesionalci bi svaki dan imali novu pjesmu na radiju.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2006, 14:39   #7
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

istina je da tu ima jako puno posla to sam irekao već nije to samo tako napraviti.
Ja sam već pokušavao sam ali nije išlo ali zato imam jednoga kolegu koji ima svoj studio i snima i radi novu glazbu tako što se tiće nove glazbe mogu surađivati s njim jeel već zna kako se to radi ja evo već mogu snimiti svoj cd bez problema ali da sviram već poznate stvari ali što se tiće mojih stvari to treba dugo da se jedna pjesma smisli tj.glazba da se napravi treba dosta a još tekst.Ali ima ljudi koji skladaju glazbu i odmah tekst mislim gotova pjesma samo moraš kupiti i to je to,odsvira se otpjeva i kao što kažeš i prateći vokali moraju biti što mom kolegi nije problem naći jel ima svoje itd...Mislim ja sam u mogučnosti to napraviti ali treba puno puno puno posla.
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2006, 16:43   #8
straus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.12.2005
Postovi: 25
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
straus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da ovi kompozitori pisu muziku za 2 minuta. znaju vec taj nacin pisanja i to vec ide od sale. jer kad napises oko 50 pjesama ovo ostalo lagano ide.
straus je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 17:20   #9
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od straus
mislim da ovi kompozitori pisu muziku za 2 minuta. znaju vec taj nacin pisanja i to vec ide od sale. jer kad napises oko 50 pjesama ovo ostalo lagano ide.
Jes jim problem napisat pjesmu u 2 minute i muziku preslusat, recimo Grand i to sve ove zadnje pjesme sto su praveljene recimo to se je pocelo od PLAVE CIGANKE pa nadaje od Seke,Suzane Jovanovic,itd... i tekstove sve je pokradeno i malo preradito cak neki teksotvi su ti isti samo drugacije okrenuti da se slaze
tako danas rade, a ne kazem za one sto stvarno od '0' pocinju i sve urade to je vrijedno postovanja i naziva HIT ane nesto sto se preslusa od drugih recimo od Ablanske muzike, Turske, Grcke, Makedonske, Bugarsko ,itd... pa se onda samo radi taj rad COPY PASTE. Pozdrav!
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 17:30   #10
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sto se tice kako napraviti hit ja mislim da moras stvarno radit i radit da ti uspije.

1. Moras napraviti tekst koji ce lahko uci u uho i sto ce biti lahko zapamtiti, znace tema i rijeci da se to poklapa sve
2. Fol pjesme oce to biti Balada, narodnjak, sevdah, zabavnjak
3. Muzika znaci solo i pratnja uz to i spada dobre solo boje i pratece boje + prateci vokali,variacija pjesme oce to biti pjesma molska ili durska kako pas ena tekst, oce biti narpravljena iz tri akorda "take pjesme narod pamti" ili ce biti nesto komplikovano od Dimova, Molova pa do dura znai pjesma sastavljena iz 20 razlicita akorda
4. Dobar aranzman i obrada u studju da dobijes dobar sound

Ja mislim da bar kako vidim narod lakse zapamti pjesme koje su sastavljene iz "tri" akorda koja se ponavaljaju, tekst koji nije komplikovan, i tema pjesme sto je mora svak pjevat cak i poslusatelj da tu nema neki previse pjevacki trilera dizanja i puscanja glasa visoko i nizko. To je samo moje misljenje tako da brez zamjere!
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
hit, kako, napraviti, pjesmu


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije