Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.09.2012, 20:55   #11
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako nema dovoljno usera za ritmove?Zar nije dovoljno 64 user mjesta?Ne tako davno se vrlo uspješno sviralo sa 8 usera(Roland E 96,G 800,itd).Neću diskutovati o soundu,to je stvar ukusa.Ne bih poredio Gem WK 8 i Korg PA 80,Gem WK 8 je klavijatura više klase od Korg PA 80.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 00:47   #12
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brate makso ne znam gde si ti svirao i kad ti je bilo dovoljno tih 8 usera, ja sam još na prvim aranžerima brisao fabričke da bi mogao da ubacim neke specifične za po jednu pesmu. Na koji ritam sviraš pesmu od Staniše Stošića "zašto me budiš u zoru"..... itd...

a drugo u to vreme kad smo svirali na tih osam takve su se i pesme radile da si mogao sve na univerzalne ritmove rumba begin itd..... sad svaka pesma ima svoj ritam, prelaze.... tj možeš i danas da sviraš kao nekad Aca Lukas na g800 al jbg ako ti je to cilj da zvučiš ko on i pri tom da kažeš kako je dovoljno tih 64 usera onda ne znam odakle ti tih 200 i kusur downloadsa..... meni i na pa1 i pa2 taman odgovara jer sviram i tezge i klubske svirke pa mi treba ritmovi i za zabavnjake i narodnjake, mesta nikad nema višak, pogotovo ako radiš sam s pevačima.... jedino ako si stara kajla koja u levu ruku drži pikslu i cigaru a aranžer ti služi da ponekad odmeniš bubnjara dok ode da piša?
Čuj čoveka.... gem je klavijatura više klase? Po čemu je to gem viša klasa? Po toj memoriji ili što par ritmova lepše zvuče nego na korgu? To niko ne osporava ali iskoristivost te klavijature i njena efektivnost za prosečnog tezgaroša danas je mnogo manja u odnosu na pa80. Bez dileme. Što se zvuka aranžera tiče tu je gem u prednosti ali nije samo u pitanju 10-tak ritma već i mnogo toga drugog.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 08:41   #13
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imaš čudan način konverzacije kolega .
Da si malo vremena posvetio i drugima na forumu ,
znao bi i kakav je muzičar makso .

U zadnje vrijeme me baš smetaju bezobrazni i
"pametni" komentari ,pa reagiram ovako

Odakle ti ideja da maksi ( ili meni sutra ) predbacuješa za broj downloada ?

Nešto vjerovatno i znaš ,
ali dozvoli da i drugi ljudi nešto znaju .

pozdrav kolega ,
nadam se da se nećeš naljutiti na ovu besjedu
romario je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 09:04   #14
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nikadvisekorg,druže,nemam namjeru da se raspravljam s tobom.Ako si pažljivo pročitao moj post mogao si vidjeti šta sam sve imao od aranžera,pa je moje iskustvo u tom pogledu neupitno.Što se tiče mojih downloada,80% tog materijala nisam koristio,preslušao sam ga i isprobao iz čiste radoznalosti.Inače sam poznat po tome da radim na svojim setovima.Kupovao sam nove klavijature(npr.Roland GW 8,za kojeg nije bilo ništa od materijala) i mjesecima pravio ritmove i boje uz pomoć kolege Boban 10,kojeg ovom prilikom srdačno pozdravljam.Mogao si vidjeti i da imam 27 uploada,ali je to autentičan moj materijal,nisam stavljao tuđe radove,kao što to većina ovdje radi.Od svoje 44 godine,najmanje 27 godina sam u ovom poslu(nije mi to primaran posao,radim u školi kao nastavnik muzike) i nikad nisam koristio midi file-ove(a namjenski ritmovi su nešto vrlo slično,jer se i prave od midi file-ova).Moj je stil da ne mora pjesma zvučati uživo isto kao na CD-u,ako će tako zvučati,onda gazda lokala može puštati originalan CD,živa muzika mu i ne treba.Tebi za informaciju,uopšte ne sviram aranžer na tezgi,radim u akustičnom triu,sviram gitaru i ubijam se od posla.Dodijalo narodu slušati vještačku muziku sa aranžera,sekvencera i ko zna još čega?!A,iskreno,dosadilo i meni.
Još nešto,Gem WK 8 je bio top aranžer kada je izašao(HD,RAM,vokalist,..),a PA 80 nije.U korgovoj ponudi tog vremena top aranžer je bio PA 1 X pro,kojeg sam takođe imao,pa ti sad odgovorno tvrdim da je Gem WK 8 zvučno daleko iznad i PA 1 X,a kamo li PA 80.Tvoju (ne)pristojnost neću komentarisati..Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 09:45   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
ali dozvoli da i drugi ljudi nešto znaju
Sto se mene tice, ne da bih dozvolio da i drugi ljudi nesto znaju, vec bih zarko zelio da svi ljudi puno znaju, sto vise, to bolje... bar ne bi bilo moronskih pitanja, debilnih odgovora i nebuloznih komentara. Kazu nema glupih pitanja... ocigledno da nisu navracali ovdje kod nas.

Momci bez ljutnje i zamjerke ali ja zaista ne vidjeh na koji nacin je nikadvisekorg bio nepristojan i bezobrazan u svom komentaru a jos manje da je bilo koga uvrijedio. Mozda sam nesto previdio, ama sumnjam.

Promijenjeno od tranzit (06.09.2012 u 09:51 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 09:56   #16
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate tranzit ,

ne znam gdje si ti dosada snimao i kome ali ...

Čuj tranzita ...


pozdrav legendo stara
romario je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 09:58   #17
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam ja čudan način konverzacije već dovoljno dugo sam u ovom poslu da vidim kad je neko previše subjektivan prema nekoj spravi. Ja ne volim korg jer su otkako ne piše made in Japan debelo us*ali kvalitet, ali ne mogu u ovom slučaju da kažem da gem generalno bolji od npr pa80, a kamoli od pa1x......

Prvo da se raščistimo nešto, ja sam svirao i gem wk6 i wk8, ne na tezgama ali sam imao dovoljno vremena da ima odličan sound, mnogo bolji od korga i u malo skupljoj cenovnoj klasi, ali da je mnogo lakše danas raditi na korgu to je činjenica, pa se tu pravi neki kompromis sa soundom, uostalom zar ga i rolandovci nisu napravili baš zbog malog broja user mesta i zbog toga što se za korga lakše nalazi materijal?

Nit sam gledao šta si stavljao na download, za mene je svaki član isti, nemam nameru niti ću da se ikome na forumu lažno ulizujem, a nije mi bila namera da vređam već da pričamo realno, da je gem zaista tako dobar ne bi koštao 300-400 evra. To što je u Srbiji skočila cena skoro duplo je čista glupost koja neće još dugo, dok ljudi ne vide da nema baš gem toliko mogućnosti kao što se misli. Lično bi pre uzeo neki roland iako nema ram semplove...
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 10:10   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Brate tranzit ,
ne znam gdje si ti dosada snimao i kome ali ...
Hahahaha... vjeruj mi da ne znam vise ni ja, mozda da probam da se sjetim gdje i za koga nisam...

Bar kod vas trojice nema potrebe za tenzijama, svi ste vrlo pametni momci i dobri muzicari. Loptu na zemlju... pa da igramo fudbal.

Promijenjeno od tranzit (06.09.2012 u 10:12 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 13:48   #19
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma,nema tenzija,ja sam ozbiljan čovjek.Nisam rob ni jednog brenda.Rekoh već,imao sam Roland E 96,GW 8,Yamaha PSR 3000,Tyros 2,Tyros 3,Korg PA 50,PA 500,PA 1 X pro,PA 2 X pro,a sad imam Gem WK 8.Kupio sam ga samo tako,da nisam bez klavijature i zato što je bio pojeftin,u odnosu na zvučno(ponavljam Zvučno) puno slabije Korgove aranžere,između ostalih i PA 80-zaista nije isto imati 16 MB RAM i 40 MB RAM.Namjerno nisam spomenuo Yamahe(Tyros 2 i Tyros 3),jer su po meni Zvučno ubjedljivo najjače.
nikadvisekorg,nisi pregledao moj uploadovani materijal,ali ti nije promakao broj mojih downloada,koji je,uzgred,znatno manji od tvog broja downloada.Naravno da ne trebaš podilaziti nikome,niti to ko od tebe traži.Šta više,ja prezirem one koji mi podilaze..Samo molim argumente na strani Korga PA 80,u odnosu na Gem WK 8.Evo mojih argumenata za Gema :bolji fabrički ritmovi,RAM 40 MB,vokalist,HD,puno bolji izlazni sound semplova...
Još nešto,da radim redovno sa klavijaturom,moj izbor bi definitivno bio Yamaha Tyros 3 ili 4.Eto,to je dokaz da nisam zaljubljen u Gema,niti u bilo koju drugu klavijaturu(lijepo je to tranzit objasnio u jednom postu da je to fetišizam)A,moj fetiš su jedino i samo ŽENE,Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije