Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.09.2012, 20:38   #11
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od cule125 Pokaži Post
bolje za te pare da uzmes juzi sound sempler,spravica kosta oko 500e i bolja je mnogo neko nega solo klavijatura u toj vrednosti,spojis je sa midi kablom i cepas,imas na you tube prezentacije pa cuj malo kako radi


mali ispravak gore navedeni sempler kosta 350e.....
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 20:39   #12
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

šta ima veze što se pa1x više ne proizvodi, pa ni passat b5 se ne proizvodi pa je svako drugo vozilo passat i završava ti isti posao ako nemaš para za b6.....


a ko je pomenuo solo sempler, na ovo misliš?

Nikolai Ivanov - Clarinet Gogo OCT.wmv
You need to upgrade your Flash Player
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 21:25   #13
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne smeta meni to, pitao sam cisto informativno. Ni moj PA60 se ne proizvodi vise pa je u odlicnom stanju samo sto me ne zadovoljava vise.

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 22:38   #14
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je ovaj uredjaj

Solo Sempler uzivo
You need to upgrade your Flash Player
Sto se tice izbora za klavijature, sve zavisi sta volis, na ciji si zvuk navikao, na kakav rad i slicno....Najbolje je da isprobas i sam odlucis....KORG-a kog imas je "prelak" za rad i uopste KORG kao klavijatura....Probao sam dosta njih i prelaki su za rad....E sad, kod Rolanda nije to tako bas jednostavno....Jednostavno je kad prodje neko vreme i kad se naviknes na njihov rad - posle ti je cak i prejednostavno, ali u pocetku ti treba vreme sta i kako....Rolandov "meni", "pocetna strana", pravljenje ritmova, setova, boja, preglednost i tako to nije bas lako kao kod KORG-a, i materijala nema na tone kao sto je kod KORG-a, ali zato kad se taj materijal koji pravis napravi kako treba, zvucis bolje od bilo kog KORG-a....Znaci za Rolanda trebas malo truda da ulozis - u pravljenju ritmova, boja, i uopste nacinu rada.....Ne kazem ja sad da nema materijala i to, ali opet, treba da se malo aktivira i sam korisnik i iskoristi klavijaturu maksimalno, dok je kod KORG-a i svi (ponavljam SVI) kod kojih sam bio i koji sviraju KORG-a, ubace gotov set bio to SUDO, ****, PASHA,... i sviraju....Misle da je to vrh, da je to to i da nema dalje, sto nije tako, ali tako se danas narod "ponasa"....No, nebitno....E sad, sto se tice Pa1x, ima ga drug, probao sam, dirke su odlicne (probao sam i Pa800 i razlike ima ocigledne u korist Pa1x), kvalitet izrade je odlican, raspored tastera, Touch Screen ekran i dosta stvari koji olaksavaju posao i kao sto rekoh, prejednostavni za rad....Netreba nikakvog upoznavanja i to....Na Rolandu iz dana u dan otkrijes jos nesto novo za sta si mislio da nema ili sto mislis da ti ne treba....Pa1x je dobra masina, teska je, jer ima zvucnike u sebi, RAM 32Mb (ima upgrade do 128, ali se placa jos dosta) nekome dovoljno za semplove, nekome ne, pa sad kako kome....KORG ima odlicne boje i tu nema polemike znaci da se poredi KORG-ROLAND po bojama, ali zato isto licno sam se uverio i probao kad se poredi KORG-ROLAND po aranzerskom delu....Roland ti jednostavno daje prirodan, "socan" i uverljiv zvuk sto se tice aranzera....Moj G600 koji je u rangu sa KORG-ovom iS serijom u svim pogledima dobija Pa1x koji je koliko puta skuplji, a tako "jeftin" Rolandov aranzer.....Uporedjivali smo posebno dobos, kick, crash, splash, ride, bongose,....Ma jednostavno, ne izlazi to tako lepo i meko kao iz Rolanda i ta relanost instrumenata....Isto tako bio kod drugog druga koji ima Pa800 i ta Bas gitara neka sempl neznam ni ja, pojacana do kraja, ne daje taj zvuk kakav treba, a pricamo o starom i jeftinom modelu Rolanda....Pa sta bi bila prica kad bi se uzeo Roland BK5, GW8, G70 ili E80???Pa njima ni Pa3x sto se tice aranzerskog dela nemoze nista.....I ne bi dzabe bio Roland najbolji drum na svetu....Nego, da se vratim na temu....Ishvali ja Rolanda kao da mi je neznam sta ,ali stvarno tako jeste....Napominjem da ovi KORG-ovi gore su sredjeni i ubaceni poznati setovi, ali nije to to i nije zvuk tako realan, mek i "opustajuci"....E sad, najbolje se isplati da naprimer uzmes BK5 i ako ti zafali solo klavijatura, uzmes neku drugu sa semplom (Triton, Fantom).....Druga opcija je kao sto kolega @tranzit rece u jednoj temi, samo neznam kojoj, BK5+eksterni sempler od par stotina eura i bolji si od Pa3x....BK5 ima dosta ROM memorije (cini mi se 256Mb) i dosta drugih funkcija koje karakterisu velike modele, a govori se o Rolandovom modelu koji je u rangu sa Pa50 i Pa500.....Da ne pricamo o Rolandu G70 i E80 i SRX01 prosirenjem za bubanj....Sve je stvar ukusa....Meni ce sledeci model najverovatnije biti KORG Pa50,60, (ili Roland Va7 - zivotna zelja ) iako znam da pola sto sam ima sa Rolanda necu imati na KORG-u, ali je fora sto kada sam video kako se lako radi sa njima, preglednost, veliki ekran, dosta korisnih opcija, jednostavno, mora neceg i da se odreknes.....Najbolje kao sto rekoh da isprobas klavijature koje ti se svidjaju, poslusas ih i na kraju sam doneses zakljucak sta valja, a sta ne i sta ti se svidja, a sta ne.....Pozdrav
ps: nemoj neko od KORG-ovaca ili Roland-ovca da se shvati na neki nacin uvredjenim ako sam slucajno pomenuo nesto sto misli da je uvreda za njega i slicno....Probao sam obe marke klavijature i odlicne su sprave i jedna i druge i naveo neke prednosti i mane za koje znam da stoje i nemam nameru da nikog hvalim....Mozda Rolanda malo vise hvalim, jer ga imam i sam, ali zato, imam i KORG-a i sta bi mi bila poenta da hvalim Rolanda, a kudim KORG-a, a i sam ga imam?Znaci nije poenta u tome, nego samo neke razlike i sustine za koje sam se i sam, a i od drugih ljudi uverio da su tacne....
Pozdrav jos jednom
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 22:55   #15
matejas87
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.09.2008
Mjesto: berlin
Postovi: 102
Downloads: 2036
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg le61 korg pa80 i pa50
matejas87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
matejas87 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozz kolege de mi recite gde ima ovo cudo da se kupi evo ja trazim po internetu nemaga nigde samo po youtube ga reklamiraju
matejas87 je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 23:00   #16
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imas temu o njemu na forumu ovdje, ne nahvalise ga bas...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 23:12   #17
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aco, hvala na opsirnom odgovoru, inace ja u zivotu nisam probao niti jednu klavijaturu sem Korga PA60, ceo zivot sam za klavirom tako da i nisam mnogo upucen. Na ovom Rolandu mi se ne svidja samo mali ekran i to sto ne moze mikrofon da ide direktno u klavijaturu kao kod PA1X. Sad vidim izasao PA600, pa se mozda desi i da samo dodam jednu nulu

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2012, 02:01   #18
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg pa800 i zavrsavas sav posao
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2012, 12:11   #19
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To nikako


Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2012, 15:35   #20
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Korg pa1x ili Yamaha psr9000....
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije