Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.09.2012, 11:10   #1
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Pfeil Tyros 2 ili Roland GW8?

Zdravo,

ukratko:
- Upoznat sam sa specifikacijama klavijatura, te su mi svoje utiske nesaband i boban o GW8 prenjeli.

- Sviram pretezno piano, balade, zabavne pa tek onda narodnu muziku.

- Imao sam do sada Roland EXR-5s, Korg Pa50, 500 i 800.

- Cijena može da utiče u izbor, ali ako je neko čuo uživo kako zvuče ove dvije klavijature i savjetuje da se sačeka malo i doplati za skuplju varijantu, čekao bi.

- Nije mi bitno toliko sada, koliko mogućnosti sve kao aranžer koja klavijatura ima, nego više bi volio da imam što bolji sound.

- Sve je ok preko youtube, ali drugo je ako je neko od Vas čuo kako to zvuči uživo.

Pa bih Vas zamolio da pišete tek ako ste imali priliku da čujete kako one zvuče live, jer kako zvuče po YT i šta sve mogu upoznat sam i ja

Btw. slabo, odnosno nisam vio kod nas u BiH na oglasniku da se prodaje Tyros 2, koja je sada inače cijena? Za GW8 imam ponudu 500€.

LP i hvala na pomoći koju dobijem.

DODATO:

Evo vidim da Tyros 2 polovan košta oko 2600 KM to je nekih 1350€
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (25.09.2012 u 11:16 sati)
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 12:18   #2
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo tako, ako ti je cena bitna uzimaj gw8 bez razmisljanja, posto ces za njega sigurno duplo manje para dati nego za t2... ako imas vise para na raspolaganju onda tyrosa bez dvoumljenja, posto je ipak dosta ozbiljnija masina od gw8
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 12:27   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

za 1350 eura mozes da kupis polovan GW8 i nov BK5 zajedno.

Pa ti sad razmisli.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 13:02   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne preporucujem ti tyros2, jer je to masina sa vec starim i prevazidjenim mogucnostima. Samplove bubnja mozes dodavat samo ako ti je traka od bubnja na rhythm1, odnosno na traci za perkusije, tako da ne ubacujes samplove bubnja kao drum kit, nego kao obican instrument, isto tako cuo sam od kolega da je dosta sporija u odnosnu na tyros3, zvuk na tyrosu2 je odlican, e sad ne znam kakve su mogucnosti na gw8.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 19:42   #5
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Ne preporucujem ti tyros2, jer je to masina sa vec starim i prevazidjenim mogucnostima.
??? U odnosu na GW8 ?
Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Samplove bubnja mozes dodavat samo ako ti je traka od bubnja na rhythm1, odnosno na traci za perkusije, tako da ne ubacujes samplove bubnja kao drum kit, nego kao obican instrument,
Moze, upisi CC i PC od instrumenta (boje) koju zelis u kanal koji hoces.
Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
isto tako cuo sam od kolega da je dosta sporija u odnosnu na tyros3, zvuk na tyrosu2 je odlican, e sad ne znam kakve su mogucnosti na gw8.
Mozda brze ucitava semplove na startu, razlika u brzini ostalog je zanemarljiva.
Zvuk identican, ne racunajuci na nove boje. Znaci ritmovi koji sadrze iste boje zvuce identicno na obe klavijature. A T2 takodje ima 1Gb rama, tako da se moze ubaciti sta hoces. Naravno da T3 ima svojih prednosti, vise eff. po kanalu, mesanje semplova i internih boja u samoj kl., itd.
Ja licno, sam uzeo T3 posle T2 samo da bi uzeo novu spravu, zbog mehanickih razloga, jer se dosta sviralo pa su ucestale sitne popravke, tasteri, potenciometri, operacini pojacivac itd.
Da ne pomisli neko da branim T2, ili da sam zaljubljen u plastiku.
E sad, potrebe i mogucnosti su druga stvar.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 21:12   #6
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zamolio bih vas da ne poredite T3 sa T2, jer to nije tema nit mi to šta pomaže. Bitno mi je bilo samo da čujem od onih koji su uživo čuli kako radi GW8 i kako T2.

Ako T2 vrijedi svoje nadoplate svaki cent, možda bi sačekao još pa da nadoplatim, ali ako neću dobiti onoliko % razliku u soundu koliko skuplji T2 uzeo bi GW8.

Jedino ako neko smatra (bio to Ketron, Yamaha, Korg ili Roland) da se može za 500€ naći bolja dobro očuvana sprava a da mi može ponuditi bolji sound?

Ono što vidim od novijih sprava, a da je negdje tu u cjenovnom rangu je Pa500, ali mi se nikako nije svidjela dirka, kako izlazi (isto kao da fali da nešto pogura tu snagu), ...

Ali eto bila je dilema između T2 i GW8, nisam očekivao da se T2 još tako drži sa cijenom, jer 2500 KM za T2 (nisam našao ni jedan da je dobro očuvan), a GW8 kao nov 500€. Te kao što reče Nesaband, za te pare može se dobiti skoro pa 2 nove klavijature, a vjerujem da po soundu nisu lošiji od T2 (ne bi ih Nesaband preporučio da jesu).

Evo jedan demo što mi se izuzetno sviđa kako radi GW8!

__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
nesaband (25.09.2012)
Star 25.09.2012, 21:23   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neku razliku u soundu neces uociti ili da budem precizniji, razlike u soundu sigurno ima jer se radi o dva sasvim razlicita sound chipa ama u kvalitetu nece biti te posebne razlike. To govore i cifre jer T2 ima 300MB ROM a GW8 256MB. Razlika u cijeni nikako nije opravdana. GW8 je dosta savremeniji instrument na aktuelnom nivou dok je T2 vec poceo da dobija prve sijede. Jedina njegova prednost je sampling RAM ali sa obzirom koliko sporo on to sve radi a i da mu sample editor nije bas za pohvalu, to na kraju i nije neka prednost. Uostalom nju kasnije mozes uvijek da kompenzujes nekim externim samplerom na GW8 ako ti bas bude trebao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 22:34   #8
mrgud
Drugar foruma
 
mrgud's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: luzern(travnik)BiH
Godina: 48
Postovi: 71
Downloads: 803
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Tyros 4
mrgud befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice sounda klavijature su tu negdje ali ako gledamo sve drugo onda je GW-8 obicna igracka u poredjenju sa Tyros 2.
Sama operativnost GW-8 je na nivou jedne jeftine klavijature.
Uz to dolazi i ogranicena memorija itd.
Ako radis tezge,samo na jednoj klavijaturi,onda je moja preporuka Tyros 2
__________________
najpoznatiji japanski muzicari su: janataki tenakito i picako jama
mrgud je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 23:46   #9
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao Tyros2 godinu i kusur dana, probao GW8 jednom prilikom na kratko. Razlika u ceni je velika, ali isto tako i razlika u mogucnostima.

Ja moju svirku ne bih mogao da zamislim bez semplova, tako da bih ponovo odabrao T2 ako novac nije problem. Ako ti semplovi nisu potrebni, uzimaj GW8 i vodi devojku negde na odmor
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 16:08   #10
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od LAsER Pokaži Post
Zamolio bih vas da ne poredite T3 sa T2, jer to nije tema nit mi to šta pomaže. Bitno mi je bilo samo da čujem od onih koji su uživo čuli kako radi GW8 i kako T2.
Izvini, nije mi to bila namera, vec samo malo da ispravim Dell-a cisto da ne steknes pogresnu sliku.
Drugo, imao sam T2 i GW8 zajedno jedno vreme - kratko. Cuo hvalospeve kako vredi mnogo vise nego sto kosta itd. Ali kao sto rekose kolege pre mene, i meni je on igracaka u poredjenju sa T2, POGOTOVO sto se tice zvuka.
E sad, tranzit kaze da je kvalitativna razlika mala zbog npr. brojki 256 prema 300 MB. Moguce.
Sigurno je da su ukusi razliciti kao i navike.
Bokic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije