Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.11.2012, 20:03   #1
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Jednostavnost klavijatura

Pozzz, otvorio sam temu da napisete vasa iskustva koja ste imali sa razlicitim brendovima klavijatura. Sve marke klavijatura su razlicite (sto je i logicno ) pa bih voleo da napisete koje su po vama najjednostavnije klavijature (znaci lake za upotrebu, manipulisanje fajlovima..). Do sada sam svirao i trenutno sviram Yamahu psr1100 i mogu reci da je vrlo jednostavna za koriscenje, od citanja sa flopija do kreiranja nekog ritma. Nema "brdo" dugmica na njoj...A koliko sam video sto na slikama sto na klipovima, sve yamahe su vrlo slicne.
Ako sam kojim slucajem otvorio ovu temu, a da sam prekrsio neko pravilo, izvinjavam se moderatorima
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2012, 22:27   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane.to je samo stvar navike.

Sviram Rolanda godinama ali nije mi bilo nesto tesko da se naviknem na komande na Korgu PA 500.Yamahe sam imao prilike da probam po radnjama ali i to je sve slicno.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2012, 23:08   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Rolanda nisam probao, ali sto se tice yamahe i korga, makar sto se tyrosa tice i pa50, sve je totalno razlicito, iako se na prvu cini da je slicno, nije nikako. Sto se tice kompleksnosti rada sve je isto, bio sam na korgu 3 godine sto je relativno malo tako da objektivno mogu reci da je rad na yamahi jednak kao na korgu. Druge klavijature nisam imao duze da nesto kazem o tome.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2012, 02:17   #4
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probao sam dosta klaviatura i za sam rad nema puno razlike medju njima.Podrazumeva se rad sa njom je prilicno sveden da mozes vrlo brzo preci sa jedne na drugu.Veci su problemi kod edita i sredjivanju te klaviature za rad uzivo. Najgora mi je bila Kurzweil zbog malog displeja jos i lampa ispod bila slaba pa nevidis skoro nista.Srecom postoji danas softver skoro za sve pa se moze dosta stvari odraditi na kompjuteru i olaksas si onda sve .
fico je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2012, 03:56   #5
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Volim prakticne klavijature ,sa sto vise bitnih dugmica -vise realtime komandi za live svirku. A unutra volim da je sto komplikovanija- u smislu da ima opcija da izvedem tehnicki u klavijaturi to sto sam zamislio,a ne da je neka igracka ili polu-proizvod da moze samo ovo,ili samo ono ,to me uzasava ...zato sam na primer pobego od Roland aranzera ,ogranicen sam bio mnogo...morao sam da radim kako oni hoce,a ne kako se meni svidja-ali u tome lezi Rolandova jednostavnost ,i verovatno zbog toga ima dosta Roland nostalgicara koji koriste klavijaturu po principu " kljuc u ruke"
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2012, 17:24   #6
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni je, pre svega, vazno poznavati osnovnu "materiju" klavijature, bila ona aranzerska, wirkstation ili synth itd...

Ako, kao muzicar, ne poznajete princip rada svog instrumenta onda ce sigurno biti "tesko" rukovati tim instrumentom.

E, sad, ovaj ili onaj model uopste nije bitno, jer postoje mnogi ljudi koji sviraju razlicite modele i koriste ih do maksimuma, pa kad gledas sa strane mislis da je prosto ko pasulj...

To ne vazi samo za klavijaturu vec i sve druge stvari... Npr, ja sam okoreli Cakewalk Sonar korisnik pa kad pokusam nesto uraditi na Cubase sav se pogubim sto ne znaci da je svakome Cubase komplikovan... Eto...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2012, 05:14   #7
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da su sve klavijature razlicite i ja mislim da klavijatura "prica" isto kako sto i njen vlasnik "prica". Najbitnije je dobro poznavati svoju klajvu i kao sto jedan moj drug kaze vjezbati malo atletiku po svoji sint brzina da promenis ritam, boju i tako dalje . D
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije