Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.11.2012, 19:56   #1
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kurzweill K2000 v3 za 350 evra - da ili ne?

Ljudi, ima li rezona kupiti Kurzweill K2000 v3 za 350 evra? Klavijatura ima HD i maksimalnu memoriju za semplove i u odlicnom je stanju.
Nikad nisam radio sa semplerima, pa ne zamerite ako postavim neko tupavo pitanje, jer nisam na forumu nasao konkretne odgovore za ono sto me zanima. Idu li na njega terce kao kod Tritona, mogu li se konvertovati postojeci semlovi od drugih klavijatura za njega i glavno pitanje: Hocu li se zeznuti ako kupim tu masinu?

Hvala.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2012, 21:00   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drug,klavijatura je malo starija,ali i pored toga vrhunski izbacuje semplove,bolje od od LE-a i TR-a...e sad mana joj je sto je stara..ima problematicno napajanje,koje ume da zadaje muke,pa klavijaturaa cesto nece da radi,ako napon malo varira,tj. krce semplovi i puckaju,pa je zato uvek potreban korektor napona za nju..takodje ume da joj crkne,ne znam tacno kako se zove, "jedinica" za efekte,pa nemas apsolutno nikakve efekte za boje...ram moze makslimalno do 64 mb,i treba ti 4 komada od 16 mb,mislim da tako bese,a inace se dosta tesko nalaze,taj ram se koristio u prvim generacijama racunara,nesto tipa 486,386....HD ima ugradjen tako da bar oko toga ne moras da brines...po meni 350 e je jaka cena za njega,jer sad vec imas za 400 evra LE da kupis,koji kazem opet ne izbacuje semplove kao k2000,ali makar mozes da stavis kad god hoces neki novi sempl u njega relativno lako,ne treba citava procedura kao kod k2000,efekte ima bolje od k2000, i generalno osim tastera,nije pretranoi kvarljiva klajva,za razliku ok k2000,kog jednostavno gazi vreme,i veruj mi dosta tesko ces naci majstora za njega,ako uopste i nadjes,a jos teze delove...p-ram za njega je vec gotovo nemoguce naci,sluzi za prosirivanje memorije za mesta za pravljene boje,kako se secam...elem sve preko 250-300 e za nju je mnogo po meni,jes da je u odlicnom stanju i sve,ali je vrlo riskantna investicija..zaboravih da ti kazem da i ekran ume da crkne vrlo cesto,a naci ga za zamneiti je skoro nemoguca misija..tako da sta znam,razmisli pa vidi kako i sta...moja preporuka ti je zaobici ga,dodaj jos 50 evra,kupis LE,i nema tolikoi glavobolje,,,pozz

Promijenjeno od Milan$ (12.11.2012 u 21:01 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
caka012 (13.11.2012)
Star 13.11.2012, 00:43   #3
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala Milan$, ovo je bilo ono sto mi je trebalo da se odlucim. Nije problem za 50 - 100 evra tamo ovamo, razlog sto bezim od Tritona je to sto mi njegova klavijatura nekako uopste ne odgovara. Jurio sam EX7 zbog fenomenalne klavijature, sad mi ovo ispade, kazu ljudi da ima slicnu klavijaturu kao EX7. Moracu na kraju da se trinoniziram i ja, ipak je to u tom rangu cena najpametnija investicija.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2012, 00:48   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da milslim da je u tom cenovnom rangu,do tih nekih 400 eura, LE najbolja investicija sto se tice solo klavijature,ipak tu je sempler,sa zadovoljavajucom memorijom,lak za rad, jedino su muka tasteri,setova ima na kilo za njega itd..nema neke velike glavobolje oko njega..za k2000 veruj mi sve bi ti bilo glavobolja,oko setova,semplova,njihovog ubacivanja,pravljenja boja,preko odrzavanja i slicnog..jeste to bila vrh klajva svojevremeno,ali istice joj rok trajanja...sto se tice le-a,mozes da mu spustis klavijaturu i dodatno je otezas tegicima,i onda je skoro kao na harmonici,da se svirati pristojno...inace onako bez toga deluje dosta,nesigurno,plasticno..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
caka012 (13.11.2012)
Star 13.11.2012, 19:30   #5
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kupis Tritona, otezas dirke(cena max. 2000din) i za malo para dobijes sasvim solidnu solo klavijturu.
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2012, 22:18   #6
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala, odustao sam od kupovine. Argumenti su sasvim ubedljivi.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2012, 18:47   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam pored K2000 V3 kupio Triton 76, i za cca. tjedan dana ga prodao. Pa sam prodao V3,
i natrag kupio K2000 vp (plavi). Napajanje radilo i pod raznim uvjetima, nikad problema. Nemam trenutno vremena za pisanje, sutra ću se malo raspisati ako nije problem.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2012, 19:00   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

k2000 vp je vec noviji model,dosta kvalitetnije uradjen,novije genracije kao sto rekoh, sa otklonjenim greskama,na prethodnim modeli,a i taj model se krece dosta skuplje i od LE i od TR,a mislim da je malo stariji od njih..vp je vec vrlo dobra kupovina...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 17:25   #9
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da se malo raspričam o K2000. Što se tiče razlika VP i V3 je u nekoliko programa, i navodno da je poboljšana s efektima. Moja ocjena: nema razlike. :=)
S obzirom da je to stara klavijatura (obje su dosta starije od le/tr) zaista postoje neke stvari koje treba znati. Klavijatura (dirke) su po meni za nijansu bolje nego na le/tr. Robusna izrada, samo 6 šarafa i imate dostup prema svoj elektronici Kurzweila. Koliko god pričali o napajanju, nikad nisam imao nikakvih problema pa za sad ne spadam među one koji su imali takvo iskustvo.

1) Klizni potenciometar je u tim godinama u komi. Ja sam u svoj ugradio običan, logaritamski-stereo 10 kiloomski za 30 kuna (4 eura). Jednostavna je zamjena.

2) Slabo osvjetljenje na displayu. Prije je bilo odlično riješenje zamijeniti isti s plavim lcd displayem koji je bio relativno skup-oko 130 dolara ali to je bila fantastična stvar. Navedenih displaya više nema pa je odlična alternativa zamjena samo svjetlosne folije koja stoji oko 30 eura. Njih ima i bit će ih.

3) RAM memorija. Ako vam nije dosta nekih 32 mb, tada ćete morati najvjerojatnije preko ebay-a kupiti memoriju 64mb za kojih 50-60 dolara. (ili kod mene..)

4) U sve to bih spomenuo da je najteže s hard diskom. Mnogi ih prodavaju po paprenim cijenama ali ako ste strpljivi, lako ćete naletit kao što sam ja naletio: 2 komada ibm-a od 2 gb za 40 kuna (oko 5 eura ;=) ) -Čovjek se vjerojatno rješavao tavanskog smeća... ;=) Odlična alternativa je eksterni scsi zip drive preko kojeg je najlakše upucavati ili set ili nove samplove. Ako ne, imate floopy koji će mnogima koji koriste zujalice od po par kb biti više nego dovoljan.

Ja sam na njega navikao, navikao sam na toplinu sounda, jednostavno je nevjerojatno kako klavijatura izlazi na razglas. Klavijatura jednostavno ima neki 'saft' koji druge nemaju. Istina da navedena klavijatura polako postaje raritet ali još je uvijek doslovno nevjerojatno koliko kvalitete ona nudi s obzirom na godine i cijenu.

Promijenjeno od Alen P (20.11.2012 u 17:28 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
caka012 (21.11.2012)
Star 21.11.2012, 00:28   #10
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na savetima, odustao sam od kupovine i kupio sam Tritona LE. Mnogo je glavobolje moguce sa K2000, svi su mi rekli, tako da mislim da bih bio, najblaze receno, tvrdoglav kada bih je kupio.
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije