Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.04.2020, 22:52   #11
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikadvisekorg uh brate, sretno ti. Mislim da si u pravu, crno se piše, ne svima ali ugostiteljstvo neće dobro proći. Treba preživjeti nekako ovih par mjeseci ali ni nakon toga neće biti isto. Nadam se da se varam ali sam pesimista.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2020, 23:15   #12
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Citat:
Originalno postovano od Mafia Pokaži Post
Mislim da si u pravu, crno se piše, ne svima ali ugostiteljstvo neće dobro proći.
Bas mislim [vezano za moju prethodni post] da ce ugostiteljstvo dobro da radi
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2020, 09:13   #13
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cleaner, pozlatile se ti rijeci (tekst) ali prema svemu sto vidimo izgleda da ce se kafici i restorani po nekoj logici zadnji otvarati jer su upravo u njima najveca sakupljanja ljudi. Nadam se i molim da nisam u pravu jer ova godina je obecavala, izgledalo je sa ce biti puno posla. Znam da ovo nije tema za razne teorije ali ova situacija je napuhana do boli, netko sve radi ciljano a ispast ce da ce 'hladnije' sjeverne zemlje prije normalizirati situaciju od nas koji smo daleko ovisniji o radu-cirkuliranju love, turizmu. U nas-Hrvatkskoj je prosjek umrlih (radi korone i s koronom) 78-80 godina a prosjek zivotnog vijeka je 78 godina u Hr. Mislim da su to teske manipulacije ljudi. Znam da time ne pomazem nikome na forumu ali s obzirom da su ljudi toliko uplaseni da se SAMI u SVOJEM autu voze s brnjicama i rukavicama zakljucujem da su mnogi preplaseni pa evo, da vas malo utjesim.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2020, 12:59   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na mnoge stvari gledaš drugačije dok bolest ne osjetiš u "svojoj kući".
Prije par dana nam je otišao dragi kolega, glazbenik koji je bio omiljen među ljudima. Pun pozitive, planova i energije, bez obzira što mu je bilo 60. Poznavao sam ga.

Svaki je život vrijedan bez obzira da li je kronični bolesnik, starac od 85 ili beskučnik koji spava pod mostom. Covid uzima svoje žrtve i u ovom trenutku nema mnogo smisla pričati o raznim teorijama zavjere i širenju lažne panike. Na sreću, u Hrvatskoj je stvar pod kontrolom, sustav je odradio dobar posao, ljudi se uglavnom pridržavaju pravila.

Kao profesionalac koji se cijeli život bavi samo glazbom, na ovo gledam sasvim jednostavno. Uvijek je bilo loših dana, lošeg vremena, preživo sam i opstao 90' za vrijeme rata pa vjerujem da će tako proći i ovo zlo. Danas je jednini prioritet sačuvati svoje zdravlje i zdravlje ljudi oko sebe. Bit će opet svirke, veselja i pjesme. A lova onda "dođe" sama po sebi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2020, 13:06   #15
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedna ispravka ,,, profesuonalni muzicari su oni sa visokim muzičkim školama i koji su na estradi ,,, a ovi ostali su amateri zabavljači ili ti seoski svirci ,,,,, nemoj da mešamo zabe i babe ,,,, al polako glvu gore , bice svirki kad ovo zlo prodje ,,,,
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2020, 13:12   #16
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaki se od nas susreo s smrti i bolesti. Neki vise, neki manje ali takvo je stanje stvari: stari(ji!) moraju, mladi mogu. I ja imam kolegu a nije umro od korone.
Ali slazem se s Gaganom glavu gore...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2020, 13:57   #17
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Blinzeln

Citat:
Originalno postovano od gagan Pokaži Post
Jedna ispravka ,,, profesuonalni muzicari su oni sa visokim muzičkim školama i koji su na estradi ,,, a ovi ostali su amateri zabavljači ili ti seoski svirci ,,,,, nemoj da mešamo zabe i babe ,,,, al polako glvu gore , bice svirki kad ovo zlo prodje ,,,,
Koliko ima amatera na estradi a koliko profi muzicara po kafanama, birtijama i pecenjarama ?
I svaki "profi" muzicar se guzelja za sator kad oseti pare. Svako svira i peva onako kako najbolje zna a muzicke skole po meni nisu kriterijum dobrog muzicara.
Secam se kolege koji je satirao kako svira bubnjeve a nije umeo da se potpise i frljao se s padezi. Skola za udaraljke [bubnjeve] NE MOZE to da te nauci ako nisi talenat, ako nemas osecaj ne pomazu ni kozne gace.
Svi smo mi profesionalci

Promijenjeno od cleaner (16.04.2020 u 13:59 sati)
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2020, 17:34   #18
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hteo bi postaviti jos jedno pitanje vama cenjeni kolege. Neki ljudi tvrde kako je ova situacija samo dobra podloga (start) i dobra uvertira za tzv. "Digitalno doba" gde ce se pravila igre znacajno promeniti i gde ce neke stvari koje su dojuce bile nezamislive postati itekako realnost. Posmatrajuci sve to kao laik i ja se neki put dobro zamislim i zapitam : sta ako??? Npr. Ako se totalno ukine papirni novac kao sredstvo placanja i uvedu digitalne valute i razne platne kartice u cilju bolje kontrole protoka novca? To se joa uvek cini nemoguce ali ko zna.... evo, upravo zbog ove situacije sve prodavnice u austriji stavljaju bezgotovinski nacin placanja ispred placanja cash-om zbog virusa itd... online prodaja se povecala i naravno opet sve transakcije se placaju bez gotovine.. itd... veoma je realno da se to desi. U tom slucaju mi muzicari cemo ostati bez onog najsladjeg dela zvanog baksis. Da ne spominjem naplacivanje honorara gde ce sve morati biti vidljivo i legalno... mislim da ce ovaj nas posao izgubiti smisao, pogotovo kolegama koji ma je ovo sporedni posao (kao npr.meni). Opstace samo muzicari kojima je to prava profesija. To je neko moje misljenje, i iskreno se nadam da do toga nece doci skoro.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2020, 18:06   #19
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sjećam se kao klinac tamo negdje pred rat, vijest na dnevniku bila prvi video poziv, možda u Japanu da je to bilo, u to vrijeme to je postojalo samo na naučno fantastičnim filmovima i eto dozivo i to i drugih milion čudesa da mi budu svakodnevnica. Biće baksisa, direktne transakcije kredita putem ili telefona ili nekog drugog kompaktnijeg uređaja (možda čip) i to će biti vrlo teško sakriti od sistema i oporezivanja... Ima tu puno rupa i potrebno je prvo infrastruktura da se izgradi tako da Balkan neće naskoro to doživjeti ali ćemo biti svjedoci svačega. U nekim zemljama će papirnati novac još dugo biti u upotrebi. A sva ova priča oko virusa, na stranu mnogobrojne teorije, očito je nešto jako ozbiljno u pitanju jer se čitav svijet zaključao i mnogo toga je jednostavno stalo. Dakle ne samo par država nego čitav svijet. Šta je da je u pitanju mislim da ce ostaviti ogromne posljedice i mnoge živote promjeniti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2020, 19:21   #20
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Momci, samo bez straha. Potvrđeno je da mlađi ljudi imaju imunitet i korona im ne smeta. Možda netko od vas ima virus ali nema simptome, dakle, nećete biti bolesni. Čak je i naš ministar zdravstva Beroš potvrdio da većina ljudi umire s koronom, ne radi nje. Još jednom ponavljam prosjek smrtnosti od korone u Hrvatskoj je 78-80 godina. 78 godina je i prosječni životni vijek u Hrvatskoj.

Čuvati se moraju ljudi koji su u rizičnim skupinama: stari(ji), ljudi s kroničnim oboljenjima, tumorima (jer im je oslabljen imunitet, naravno.)

Primjer: naša Ana Rukavina je umrla od leukemije. To se zna. Ali zapravo ju je ubila obična prehlada jer se ženska zaista prehladila i radi oslabljenog imuniteta je umrla.
Ali nije umrla radi prehlade, već leukemije.

Mediji su trenutno jedno zlo koji traže senzacije često pišu copy/paste i rade paniku među ljudima. Ja sam također na poslu svakodnevno bombardiran medijima, dakle nisam idiot, nisam neinformiran ali s obzirom da skroz tuku samo s jedne strane, odlučio sam proučiti i podatke s druge strane i koliko vidim, svakodnevno samo potvrđujem stav koji imam.

Preporučujem Srećka Sladojeva i Lidiju Gajski kod Bujanca,
a za braću Srbe npr. Milu Alečković.
Ima tu još: https://www.youtube.com/watch?v=gI_Lh2x1Vwk itd...

Dakle, imate izvore, imate pouzdane izvore, ja sam samo dobronamjeran član yu-midi foruma koji prosljeđuje informacije. Izvori nisu neki tamo polupismenjaci već kompetentni ljudi s visokim obrazovanjem.

Žao mi je Vas Srbe što vam je Vučić uveo policijski sat, to je nešto užasno. Zna se da vjetar, zrak, Sunce, ubijaju viruse, bakterije. Zdravo je kretanje, trčanje jer jača imunitet. A to da vam netko govori da si morate prati ruke, jesti voće, povrće, pa zar smo debili?? Nitko vani trčeći ili vozeći bicikl neće zaraditi virus. To može tvrditi totalni idiot.

Igra se na kartu bolesnog humanizma, pa izgleda da oni koji će 'preživjeti' koronu će živjeti vječno. Jer izgleda da danas ljudi umiru samo od toga. Ne znam od čega su umirali do sad?? Neko će reći da samo filozofiram, dajem dijagnoze a nemam plan...

Ministar zdravstva Izraela je predložio da se starija (rizična) populacija pošteno zbrine (čitaj izolira na neko vrijeme) a mladi... Na posao!

Navedeni model je najbolje i jedino rješenje za zemlje u našem regionu. I Njemac i Austrijanac, da ne idem još sjevernije, može živjeti i 6 mjeseci zatvoren i s obzirom na stabilnu ekonomsko-monetarnu politiku, oni će funkcionirati. Za Boga miloga, u Njemačkoj socijala živi pristojno.

U nas nije takva slika. Jučer nas naš ministar financija Marić nije baš utješio a cirkus traje tek nekoliko tjedana. Još ima nade, ljeto još nije počelo, ja se nadam i molim da će proći u nekom normalnom roku jer u suprotnome neće biti dobro.

Promijenjeno od Alen P (17.04.2020 u 19:24 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije