Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.06.2007, 05:04   #1
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 56
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Adekvatna zamena za Roland EM 2000?!!!

Narode cao!!!
Imao bih jedno pravo pitanje za sve vas:
Posle 6 godina druzenja sa EM 2000, sta kupiti da bi licilo
na EM 2000(i po efikasnosti,prakticnosti,masnom zvuku itd..)?
Naime ,mislim da je vreme da se rastanem sa ovom klavijaturom zato sto ipak treba ici dalje a i hvala joj za sve,(nikada izdala,nikada zatajila,zamenjen jedino zip drive pre dve godine,i ponekad se stisavala i pojacavala, sama od sebe, u toku rada sli sad vise ni to ne radi,popravila se sama...)
I eto razmisljam ,citam postove,i nikako da shvatim sta cu dalje. :oops:
Inace, imam ja u ergeli i korg pa 80 ali nikako da ga sredim da to bude to,onaj pravi roland zvuk(ne pricam o solo bojama,one su na korgu bolje)pa sada ajde budi pametan a ustvari lepo je imati vas ,pa bas volim da cujem vase misljenje.
Mislim da je ovo interesantna tema,ali vas molim bez ljutnje i svadje jer je ovo ipak mesto za razmenu misljenja a ne za svadju!!!
Eto toliko od mene,pozdrav za sve muzicare od Wuka 013!!!
:wink: :wink:
WUK013 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2007, 11:48   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega !

Vidi odabir aranžera je stvar ukusa i osobnih utisaka kako koja klavijatura ostavlja dojam na tebe. Mi ti sad ovdje možemo preporučati svakojake TOP modela, no osim osobnog dojma veliku ulogu igraju i financijske mogučnosti. Koliko novaca misliš odvojit za aranžer. Svakako moraš znati da svaki noviji aranžer je bolji od prethodnog kad govorimo o rangu klavijature istog razreda da nebio bilo zabune. Primjerice GW7 od Rolanda je noviji aranžer ali nikako nije bolji od jednog G-1000 a kamo li od EM 2000. Sad ako imaš novaca ja ti osobno predlažem Yamahu Tyros II ili KORG Pa1XPro Elite. No to su skuplji modeli. Od Rolanda me je tek nakon godinu dana oduševio G-70 koji mi se od početka uopče nije svidio, ali sad mi bolje zvuči i od najnovijeg Rolanda E-80. Zato kažem, da je sve stvar osobnih fakta. Moj ti je savjet, odredi koliko novaca misliš investirati u novi aranžer i tad u tom rangu isprobati i preslušati modele od KORG-a, Yamahe, Rolanda, Solton Ketrona i tada donjeti odluku. Ovdje nema najbolje, svaka ima svoje prednosti i mane. Na tebi je osobno da odabereš koji model za tebe ima najbolju vrijednost i čije te mane najmanje smetaju.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2007, 18:37   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav WUK013!
Ja sam otprilike bio u istoj situaciji kao ti. Dugo sam svirao na Roland G-800 i naravno kao i svi mi, osjetio sam potrebu za puno vise prostora u svirci, boljim zvukom itd. i kupio sam Korg PA1Xpro mada sam cuo kako zvuci (Svi ti silni demo koje sam slusao). To nije ni priblizno masno niti kvalitetna ritam sekcija kao kod nekog Rolanda G serije ili EM 2000. Za mene je korg kao aranzer bio totalna nepoznanica ali zahvaljujuci dobrim ljudima ovdje na ovom sajtu, uspio sam da skontam ono najbitnije a to je - Na koji nacin da "natjeram" svog Pa1X da zvuci kao G-800. Vjeruj da vec mjesecima imam Korga a jos uvijek nisam sve dotjerao jer nemam puno slobodnog vremena. Ako hoces da cujes kako Korg zvuci kao Roland u ritam sekciji javi se na pm pa da ti posaljem koji demo...Inace, Pa1Xpro je i vise nego mocan i dobar aranzer...pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2007, 04:00   #4
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 56
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo,hvala na trudu i ulozenom vremenu!
A dalje stvari stoje ovako,upravo ovo zadnje sto kaze kolega DIN074 mene najvise muci,kako da sebi izbijem iz usiju taj "prokleti" Roland zvuk?
Imam Korga Pa 80 koji koristim kao solo klavijaturu i stalno pokusavam da odradim svirku samo sa njim ali ipak posle sat vremena kresnem Em 2000 i vozi do kraja.
Da li je u pitanju nedostatak vremena,ili mozda nedostatak masine ili nedostatak sviraca ali uglavnom ja nikako da budem zadovoljan.
Doduse nemam taj semplovani bubanj od Rolanda i mozda je to sto mi fali ali vreme ide moram nesto da promenim a neznam sta cu.Pare inace nisu problem,ne zalim da odvojim zadnju kintu za dobar instrument ali koji?
Nista onda,ako neko jos misli da mi moze pomoci slobodno neka se javi ,svaki savet i misljenje cu dobro razmotriti.
Toliko od mene,pozdrav i puno lepih svirki zeli Vam Wuk013!
WUK013 je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2007, 09:19   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajd neka ti ! :wink:
Kad si već zapeo na masnoču Rolandove ritam mašine kupi si onda Roland G-70. Nečeš požaliti. Imat češ istu onu drum sekciju i masnoču kao na EM-2000. Čak su mu i soundovi duplo bolji nego na prethodnoj VA seriji, a kamo li naspram EM serije. Istina nisu sad to perfekcije i reski solo soundovi kao na KORG-u, ali pošto si godinama navikao na Rolandov topli i mastan sound onda je G-70 za tebe najlogičnije rješenje. No, nebi bilo naodmet da isprobaš i Solton Ketron SD1+, vjeruj mi da se ništa ne razlikuje od Rolanda u masnoči ritma, a po soundovima je čak i bolji. Jedino što mu je sampler opcija samo 16 Mb što bi ti moglo biti malo. Kod Ketrona valja istači da ima u sebi tvornički live drum, tako da zvuči nevjerojatno dobro i realno, kao pravi bubanj. A ako ti lova nije problem, tada svakako ubodi za kojih mjesec dva kad se pojavi u trgovinama najnoviji Ketron Audya. Istina Bog neznam da li se isplati bacati 3.700 € za ovu formulu, no prema svim specifikacijama i principu rada s audio loopovima pojede zajedno Tyrosa, Pa1X i G-70 zajedno No opet ti ostaje veliki problem ako nisi profesionalac, a to je da za Ketrona ionako ima na našim prostorima jako malo materijala (govorimo o ritmovima, jer samplova ima na kile), pa s obzirom da si naviko na raskošnost ponude programa ritmova i boja od strane Rolanda, Yamahe i KORG-a možeš ostati i razočaran bez obzira na njegove vrhunske performance.
Znači da zaključimo za tebe je najbolje riješenje od TOP modela Roland G-70 (oko 2.500 €) ili Solton Ketron SD1+ koji se već dade nabaviti i za 1.500 €. Audya je još preskup i nedovoljno razvijen za našu muziku.

Nadam se da sam ti savjetom imalo pomogo.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2007, 14:54   #6
kezo777
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2006
Postovi: 54
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kezo777 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kreso je u pravu,a moj savjet je kad si zapeo g70,e80 i uz to extreme ili kurzweil ili neki sampler,sto se tice g 70 mastan je kao i cijena ja sam platio 3 mj star 16000 kn,pozz svima
kezo777 je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2007, 15:10   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kezzo777, na G70 ne trebaš sampler. Interne boje su mu toliko vjerne da stvarno nemaš potrebe za samplerom. Uz njega ti ne treba nit Extreme nit Kurzweill (jer je to po mom mišljenju malo prevelika investicija). Dosta ti je jedan DX11 ili X5D pride ranga 200-tinjak € i to ti je to.

Največa greška svih mladih svirača je kopiranje orginal soundova s neke pjesme, što je praktički nemoguče jer večina pjesama je snimana u studiju na studijsku opremu, a izvođači kasnije samo puštaju matrice, dok bend iza njega večinom glumi. Treba poradit na postoječim bojama da sliće orginalnoj na pjesmi, ali sad baš inzistirat na orginalu donosi velike probleme i investicije koje se penju u nedogled. Sampler ovakav, pa sample onakav, pa memorija ova, ona ... Već sam prije par mjeseci piso, inzistiraj na svojim vlastitim bojama i kreacijama, to je revolucija u sviranju. Na našim prostorima se od pojave JuVe-a nije maklo zadnjih 15 godina od DX-ica i Casia. Znam da zvučim kontradiktorno, ali postoje itekako dobri aranžeri i workstationi koji nisu iz ergele velike trojke (KORG, Roland, Yamaha). Dokaz za njihovom potražnjom je taj da smo manje više svi ljeni praviti svoje ritmove i boje, i da je jednostavnije uzeti ili kupiti već neki gotov set ili sampl i upucati u svoje "zvijerke". Nismo papagaji. Malo kreacije :wink:
A osobno podržavam tezu, ako sam dao za synth cca. 2.000 € pa i više, onda on u sebi sadrži sve što meni treba, i neću sad od savršenstva tehnike (npr. G70) tražiti i praviti G-800 ili od Pa1XPro raditi Pa50 8)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2007, 16:12   #8
kezo777
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2006
Postovi: 54
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kezo777 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma sve kuzim ja imam uz g 70 korg x 3,korg imam vec sedam god.,za njega sad mogu dobit 300 eur cca,pa sad razmisljam da uzmem rabljeni le,ne da mi se vise slagat boje,a sto si rekao g 70 sound je super ali tipka nije za nase podneblje(nakon 2 sata svirke zna boljet lijevi zglob)tako da neke solo dionice sada radim sa x3,a sound g 70 je odlican ali kao sto si naveo,mucio sam se s njim dugo dok je sve doslo na mijesto,(otezava sto je kompletno drugaciji od va 76 i g 1000,a u biti je lakse i duplo brze slozit sve na g 70 kad sve skuzis),jos jedan pozzz svima
kezo777 je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2007, 23:58   #9
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slazem se sa vama momci ! Roland je Roland i vjerujem da G-70 extra zvuci ali mi je bio preskup i nisam ga uzeo bas zbog cijene ali i podrske za nase ritmove. uzeo sam korga pa1xpro i sta se desilo....ipak moram sam raditi sve jer mi se nicije drugo nista ne svidja a sto se tice ritam sekcije ,,,nisam mogao da zaboravim rolanda i da se naviknem na korga, tako da sad moj korg u principu zvuci kao G-serija ali to je sve stvar ukusa. Neko na mom mjestu nebi trosio slobodno vrijeme da to uradi nego bi se posvetio solo zvukovima ili tercama itd... Vec sam prije navikao da sve solo sviram na Trinity, tako da mi je PA jos dobro dosao sa nekim samplovima koje nemam na Trinity i sada je krug zatvoren! Pozdrav
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2007, 01:55   #10
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 56
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi sta reci osim - HVALA !
Ovo je bilo i vise od onog sto sam mislio cuti ,a da se niko ne uvredi i naljuti i da ovaj moj post postane mesto dokazivamja i nametanja misljenja.
U svakom slucaju - od vas toliko a ja cu sad videti da pojurim taj G70 pa kako mi bude.
Jos jednom hvala, i sretan rad sa puno para ,od Wuka013!!!
WUK013 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
2000, adekvatna, roland, zamena


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije