Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2018, 02:17   #1
nikolaguitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.05.2017
Mjesto: Kikinda
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara
nikolaguitar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Problem sa sluhom usljed glasne svirke

Pozdrav svima. Zanima me da li iko ima sličan problem. Naime, kad sam, kao gost, izložen glasnoj muzici (na svadbi, u klubu itd), teško mogu da čujem, tj. razumijem sagovornika dok razgovaramo... Tek kad zatvorim uši i time stišam buku izazvanu ozvučenjem, mogu da čujem sagovornika sasvim jasno... Još jedan problem je što imam zujanje u ušima narednih dan-dva nakon tako neke prilike, odnosno kad je ozvučenje preglasno (a to je uglavnom slučaj na svadbama i klubovima)... E sad, pošto sviram gitaru i povremeno radim svirke sa jednim bendom, imam problem u komunikaciji sa ostalim članovima benda, tj. ne mogu da ih čujem kad mi nešto govore (npr intonaciju, narednu pjesmu itd...), dok instrumente čujem sasvim normalno, kao i vokale, odnosno sve što izlazi na razglas... Sreća pa narudžbe idu preko klavijaturiste, ja ne bih čuo gosta šta mi traži (tragikomično)... Zanima me šta je razlog tome da tek kad začepim oba uha, mogu da čujem sagovornika, onda zašto zujanje u ušima traje toliko dugo nakon svirke i da li neko ima sličnih problema? Hvala unaprijed
nikolaguitar je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2018, 02:36   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez ozbiljnog pregleda kod specijaliste nećeš dobiti pravi odgovor, a samim time niti riješiti problem. Oštećenje sluha je možda nastalao radi uvjeta u kojima radiš ali razlozi mogu biti i neki upalni proces. Da sam na tvom mjestu ne bih oklijevao niti trenutka već bi se javio svom doktoru da te uputi specijalisti.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2018, 08:19   #3
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sa moje strane zivotnog iskustva preko 25 godina skoro svaki petak subotu I cesto nedeljom provedenog svirajuci pored zvucnika i nikad nisam osetio nikakav uticaj buke na sluh . Isto tako I mojih 4 kolega sto smo svirali zajedno niko se nije nesto zalio na sluh ali ipak treba se konsultovati sa doktorom ... Zujanje u usima se javljalo sli to je brzo proslo. Evo I dan danas sa svojih 48(lLelee kad pre he he...)ne primetim nikakve smetnje od buke....Pozz
mihal je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2018, 16:45   #4
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja 13 godina vec sad mucim s tinitusom-zujanjem u usima. Tim vise sto sam svake godine na ljecnickom pregledu radi posla, obavezno na audio testiranju i uvijek cujem iznadprosjecno, jednostavno prepoznam josh jedan beep u slusalici. 😁
Sto se tice razgovora na bini kad je buka, je ne znam...mislim da je to svima problem, ne samo tebi. Josh ako je kraj tebe bubnjar npr.ili imash neko ludo kombi gitarsko pojacalo, ne mozesh ocekivati da cujes nekog tko govori mnogo tise od razglasa ili monitora koji tuku prema tebi. Da se vratim na tinitus-zujanje...i meni zuji mnogo izrazenje jos nekoliko sati nakon svirke. Prepoznao sam izrazenije zujanje josh kad me boli kraljeznica, ili pred kakvu bolest-prehladu. Da ne govorim da mi kod nekih visokih skripanja, neugodnih tonova, doslovno fercira u bubnjicu. Takve zvukove podnosim tek s vatom u usima. Hvala Bogu sto takvih zvukova nema na svirci pa nije problem. Ako ipak smatras da ti je oslabljen sluh, najjednostavnije ti je otici u audio komoru...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2018, 00:27   #5
nikolaguitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.05.2017
Mjesto: Kikinda
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara
nikolaguitar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A šta mislite o korištenju earplugs-a, odnosno zaštite za uši koja smanjuje decibele? Da li neko ima iskustva vezano za to, koja zaštita je dobra, da smanji jačinu zvuka, a da kvalitet zvuka ne bude drastično oslabljen? Vidim po internetu da ima raznoraznih, od par dolara do par stotina dolara
nikolaguitar je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2018, 12:29   #6
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ne mogu s tim normalno funkcionirati na bini. Sve mi je previse priguseno. Moras probati, mogda ce ti odgovarati. Mi zvucnike sve imamo obavezno ispred nas a za sebe monitor. Ja npr.imam obican thebox mali, mislim da ima 2x5" zvucnike, na stalku od 1,20m, fantasticna stvar. Tako da sam si takvim monitorom znatno olaksao posao.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2018, 14:34   #7
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam probao one što koštaju 15-20 eura. Navodno blokiraju ove frekvencije što smetaju, ali blokira i dosta onih što su mi potrebne, tako da se barem meni pokazalo neupotrebljivim. Što se tiče problema buke na bini, po meni je jedino pravo rješenje in-ear monitoring za sve. To ne moraju bit oni bežični što koštaju k'o apoteka, može se uzet pojačalo za slušalice (50-60 eura), solidne sluške za isto približno toliko para. Radio sam jednom svatove sa jednom ekipom koja isključivo radi na in-ear, akustični je bubanj bio. Mogu vam reć da prijatniju svirku što se tiče buke nikad nisam odsvirao. Čak je basista imao mikrofon koji je bio pušten samo u monitore i govorio nam sljedeće pjesme, tako da nije bilo nikakvih problema. Ali, teško da ćete ikad nagovorit cijelu ekipu da se to koristi. Ima ljudi koji jednostavno ne vole sebi olakšat, jer su naučili i navikli na teži način. Nekima nije svirka bila svirka, ako im ne zuje uši, isto kao što postoje klavijaturisti koji ne mogu radit na pedalu, jer su naučili kontrolirat volumen na potenciometre od klavijature...
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (31.10.2018 u 14:35 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2018, 17:31   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mihal Pokaži Post
Sa moje strane zivotnog iskustva preko 25 godina skoro svaki petak subotu I cesto nedeljom provedenog svirajuci pored zvucnika i nikad nisam osetio nikakav uticaj buke na sluh . Isto tako I mojih 4 kolega sto smo svirali zajedno niko se nije nesto zalio na sluh ali ipak treba se konsultovati sa doktorom ... Zujanje u usima se javljalo sli to je brzo proslo. Evo I dan danas sa svojih 48(lLelee kad pre he he...)ne primetim nikakve smetnje od buke....Pozz
Nisi ti svirao sa ciganima romske tezge ovde na jugu pitao bi te posle par tezgi da ovo ponoviš 🤣

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije