Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.12.2008, 16:14   #1
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Cubase Problem sa Tempo!!

Pozdrav kolege,imam problem u Cubase,tempo mi ne funkcionise,kad stavim recimo tempo 110 on mi rasiri sliku i ubrza metronom ali ono sto sam odsviro ostane u istoj brzini,nema sta nisam probo ali dzabe nece pa nece i jos nesto,kada sam u editoru gdje pravim quantize i pustim pjesmu ostane mi slika tu gdje sam obradjivo snimak neprati onaj marker,normalno trebala bi slika da ide za onim markerom tako da mogu da pratim gdje su dupli tonovi da ih mogu izbrisat,hvala unapred.pozdrav
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2008, 02:21   #2
calecale
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2007
Postovi: 14
Downloads: 334
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
calecale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Recu ti kako je u nuendu ,mislim da je tako i u cubase.Kad označiš neki midi kanal,u lijevom uglu ispod slova R imaš sliku kao sat ,to klikni da ti se pokaže nota pa će ti midi pratit tempo.Da bi ti kursor pratio sliku klikni na kvadratić u gornjem dijelu editora za kvantizaciju u kojem je strelica okrenuta na desno i kao neki klin je prekrižen preko nje,tad će ti kursor pratit sliku.Možeš isto tako da ti se slika pomiče ,a kursor da stoji.Ideš na file u gornjem desnom uglu pa preferences,e tu odaberi od ponuđenih opcija sa lijeve strane dole pri dnu opciju transport i označi stationary cursor,kursor će da stoji ,a slika da putujeeeee
calecale je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2008, 02:38   #3
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svaka ti cast jarane,i jas koristim Nuendo 3 stavio sam cubase naslov znam da je isto,vidim da se kontas u VST,ako mozes jos da mi kazes jednu stvar,kada oznacim recimo dva takta,ono markiram plavom bojom i sad kad promjenim tempo to polje plavo se pomjeri na odnosu spure,spura ostane u taktu a to markirano se pomjeri lijevo od spure,nadam se da si me razumio.pozdrav i hvala ti jarane poludio sam i ja i moj jaran jedan zbog ovog tempa
Mico23 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cubase, problem, tempo

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije