Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.08.2013, 12:15   #61
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mozda da probas da ga podignes u Compatibility modu za neki od ranijih sistema, i cekiras da ga podizes kao administrator onda bi trebalo da radi bez problema
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 13:00   #62
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OMB11 je potpuno kompatibilan sa Win8, tako da je Compatibility Modus suvisan medjutim, trebalo bi obavezno podesiti startovanje sa administratorskim pravima ali ne samo za admministratora, vec za sve korisnike.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2013, 09:22   #63
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Compatibilirao" sam ga i probao sve kombinacije i administrator sam do 4 kolena prababe i pradede .Kad smrzne greška piše u ntdll.dll fileu?
momo je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2014, 19:42   #64
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 38
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

posto sam se ja tek ubacio na one man band v11 a pre toga nisam radio na v10 molio bih da mi pomognete gde se nalazi ona opcija kada se otvori style maker na v10 pa ctrls pa patch, da bih tu mogao da zadam komandu da mi vuce lupovane ritmove iz kontakta, gde i kako se zove ta opcija na v11 gde se to sve moze ubacivati, ako moze mali turtorijal, hvala
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2014, 21:29   #65
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima! Novi sam na ovom forumu, ali ako mi dozvolite, dao bih jedno privremeno rješenje za spomenuti problem prelaza na OMB 11 s kojim sam se i ja susreo, barem dok se ne svlada CASM. A možda će nekome to biti i trajno rješenje, tko zna... Dakle... postavite "Fill in" komande i "Fill in + Main" komande na tipke na monitoru, jer će vam trebati i jedne i druge. Stvar je u tome da prilikom sviranja prvo pritisnete željeni "Fill In", a potom željeni "Fill In + Main" i OMB se lijepo pokori i odsvira točno ono što vi želite, a ne što on želi. Ovo 100% funkcionira bez obzira da li je style složen "po špagi" ili ne. Pošto imam preko 200 styleova, a po CASM-u nikad nisam švrljao, i meni ovo pomaže, a da ne moram ništa ispravljati u styleovima, pa se nadam da će i nekome od vas pomoći. A sada i ja imam pitanje: da li se može u OMB-u složiti da se u "Endingu" tempo počne usporavati prije nego stigne do kraja endinga? Npr. tempo pjesme mi je 120, a kad stisnem Ending, u određenoj točki počne usporavati i kad se tempo spusti na npr. 55 (na karaju takta), tu bude kraj pjesme. Da li je tako nešto moguće i ako jest, kako? Hvala vam unaprijed svima na vašim cijenjenim odgovorima!
The.ONE je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio The.ONE za ovaj koristan post:
NikolayTheM (04.04.2014)
Star 01.04.2014, 21:37   #66
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od The.ONE
da li se može u OMB-u složiti da se u "Endingu" tempo počne usporavati prije nego stigne do kraja endinga? Npr. tempo pjesme mi je 120, a kad stisnem Ending, u određenoj točki počne usporavati i kad se tempo spusti na npr. 55 (na karaju takta), tu bude kraj pjesme. Da li je tako nešto moguće i ako jest, kako?...
Ne radim u OMB-u ali sam probao ranije OMB10. To sto si pitao u vezi tempa je moguce ali ne u OMB-u vec u nekom sekvenceru (Cubase, Sonar, XG Works i sl.). Tamo sredis ritam, iscrtas Tempo traku kako zelis i gde zelis da usporava i takav ritam kad uvedes u OMB on ce ga citati sa promenama tempa!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od The.ONE
...da li se može u OMB-u složiti da se u "Endingu" tempo počne usporavati prije nego stigne do kraja endinga? Npr. tempo pjesme mi je 120, a kad stisnem Ending, u određenoj točki počne usporavati i kad se tempo spusti na npr. 55 (na karaju takta), tu bude kraj pjesme. Da li je tako nešto moguće i ako jest, kako?...
Ne radim u OMB-u ali sam probao ranije OMB10. To sto si pitao u vezi tempa je moguce ali ne u OMB-u vec u nekom sekvenceru (Cubase, Sonar, XG Works i sl.). Tamo sredis ritam, iscrtas Tempo traku kako zelis i gde zelis da usporava i takav ritam kad uvedes u OMB on ce ga citati sa promenama tempa!
Detaljan opis kako praviti i editovati ritmove za Yamahine aranzere je dao Casper u svom tutorijalu u sekciji Aranzeri=>Yamaha.

Promijenjeno od Akordeonista (01.04.2014 u 21:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
The.ONE (01.04.2014)
Star 01.04.2014, 21:40   #67
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probao sam to u Cubase-u, pa mi je kompletni style bio u tempu koji sam postavio na sam kraj endinga, ali očito sam negdje pogriješio. Probat ću ponovno. U svakom slučaju hvala!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Detaljan opis kako praviti i editovati ritmove za Yamahine aranzere je dao Casper u svom tutorijalu u sekciji Aranzeri=>Yamaha.

Hvala, potražit ću taj tutorijal, vidim da će mi trebati.

Promijenjeno od The.ONE (01.04.2014 u 21:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
The.ONE je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2014, 21:51   #68
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cubase nije pogodan za obradu styla.

Kao što ti je Akordeonista predložio, pročitaj malo o strukturi styla na ovoj temi da se upoznaš s tematikom.

Usporavanje bilo koje sekcije pa tako i endinga možeš odraditi s programom Mix Master. Veoma je jednostavno.
Video kako to možeš napraviti s XGworksom pogledaj ovdje


Adding commands to tempo control - XGworks
You need to upgrade your Flash Player
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
The.ONE (01.04.2014)
Star 01.04.2014, 22:37   #69
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi, svaka vam čast! Idem se educirati! Još samo jedno pitanje (barem za sada): da li je XGworks besplatan? Svakako ću isprobati i Mix Master.
The.ONE je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2014, 22:52   #70
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

XGWorks možeš skinuti s Japanske Yamahine oficijelne stranice. Doduše, morat ćeš se snaći s jezikom ali se nadam da će ti poći za rukom (mišem).
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
The.ONE (01.04.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije