Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.04.2014, 13:23   #131
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala, ali to sam isprobao i nije to to, budući da u tom slučaju moram izraditi na isti način i fill in-ove da mi ne bude praznine u njima. Fill in s dva motiva mi je predugačak, pa mi to opet nije to. Doduše, probao sam sa 7/8, a ti si spomenuo 7/4, pa ću probati tako.
The.ONE je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2014, 14:48   #132
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš pravo, ostaje problem fill in-a jer su dva takta (stavljena u mjeru od 4/7) preduga za upotrebu. Ne koristim OMB aktivno pa se nisam s tim zamarao.

Međutim, moguća su i druga rješenja. OMB barata sa Yamahinim Stylovima koji imaju maximalnu MIDI rezoluciju 1920. To je ono što nazivamo Ticks. Ideja je ovakva. Uzmemo uobičajenu mjeru od 4/4 i u nju smjestimo ovih sedam osminki.

Naravno, udarci bubnja ( i ostalih instrumenata) neće biti smješteni pravilno po dobama četverodobnog takta ali je lako izračunati gdje se nalazi "prva". Jedan 4/4-dobni takt ima 7680 ticks-a, taj broj dijelimo sa 7 i tako postavljamo udarce. (zamenarujem ostatak jer je on nebitan za konani rezultat) Njih upisujemo ručno (step metodom) i dobijemo "metronom" koji će nam poslužiti za kreiranje ostalih udaraca. Prikaz tih pozicija se vidi na slici gdje je crveno uokvirena prva doba. (C3 bas, F#3 činela) Prikazan je samo jedan takt. Njega možemo bez problema kopirati u Fill in ili u svrhu produžavanja motiva varijacije.

Kada ovako posložimo bilo koji nepravilan ritam nemamo problema s brzinom, s brojem taktova u fill in-u i što je najvažnije, u samo jednom Stylu možemo kombinirati različite vrste ritmova. Ovo zadnje se pogotovo odnosi na one koji sviraju na Yamahine hardware aranžere i koje žele u jednom Stylu imati rhumbu, estam i 7/8.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 78aa.jpg (82,4 KB, 66x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
The.ONE (18.04.2014)
Star 17.04.2014, 20:15   #133
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno vreme sam uspesno resavao problem alatkom "half bar fill creator" ali sada nece... Nije mi jasno zasto je OMB tako nestabilan...

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2014, 07:43   #134
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlično, svakako ću ovo isprobati. Hvala ti puno na ovome. Nisam baš neki matematičar, pa se ovog nisam sjetio, ali objasnio si dovoljno jasno, pa mislim da ne bi trebalo biti problema. Javim rezultate čim isprobam.
The.ONE je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 03:15   #135
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

https://www.youtube.com/watch?v=QXRRAzXEcTk

Snimio sam problem koji sam otkrio kod verzije 11.
Problem je sledeci: kao sto se vidi, u jednoj varijaciji je sema za improvizacije (chord switching je u pitanju). Postavio sam je da mi bude na m7 akordima sto znaci da bi trebala ona da svira kada uhvatim neki m7 akord, ali to se ne desava.
Ukoliko stavim transpose type: Melody ili Bass i Chord, onda tu semu koja je odsvirana u sedmici transponuje u molsku sedmicu i ne lici ni na sta.
Ukoliko stavim transpose type: Bypass, onda ne transponuje u m7, ali je ne transponuje ni kroz tonalitete, plus sto ne transponuje bass kako treba jer je on sviran iz C, a kontra iz D iako sam to podesio u source chord.

Postoji i metod koji radi, ali on mi nista ne znaci.
Kada stavim tu semu da mi svira na sedmicu, transpose type stavim melody, onda radi normalno, ali onda gubim sedmicu kao akord u toj varijaciji.

Nadam se da sam objasnio detaljno.
Postoji li neko resenje ovog problema?
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 08:34   #136
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi baš ništa objasnio ali si na sreću stavio si video.
Dosta si ti to iskomplicirao.

Osnovna greška je to što su kanali 2 i 3 odsvirani u D tonalitetu. Ostalima (1, 11, 12 i 13) je Chord source C. Kad stisneš bilo koji m7, Chord switcing usmjeruje pratnju na prva tri kanala gdje je "basista" naštiman za cijeli ton niže od "dvojce gitarista".
Nakon toga preusmjeruješ da ti stisnuta" sedmica" svira prva tri kanala (1,40 sec videa). I tada se dobro čuje m7 (jer sviraju 11, 12 i 13 kojima je Source Chord na C) ali je sad sedmica u banani jer su opet intrumenti raštimani.

Rješenje: postaviti 2 i 3 kanala u Source Chord C i u skladu s tim odsvirati na njima odgovarajuće tonove (u stvari, spustiti sadašnje za -2)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NikolayTheM (19.04.2014)
Star 19.04.2014, 15:16   #137
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problem resen!
Kao prvo sam transponovao bass u D, pa sam Source chords stavio Dm7 jer jedino tako svira normalno tu figuru kroz m7 akorde, i naravno, morao sam da restartujem OMB jer je jedino tako radilo

https://www.youtube.com/watch?v=-GUO...=youtu.be&hd=1
evo ga i snimak te rumbe, na 00:23 se moze cuti kako se ta figura uklapa.
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 15:43   #138
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto, nije problem u OMB 11. Ja ne vidim smisao tvog podešavanja Source Chorda u D. Zbog takvog nepotrebnog kompliciranja dolazi do grešaka, a onda na kraju ispada da je OMB razlog što neki style ne svira dobro.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 15:47   #139
leon.pezic
Drugar foruma
 
leon.pezic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2014
Mjesto: Petrinja
Postovi: 76
Downloads: 42
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Yamaha
leon.pezic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Imaš pravo, ostaje problem fill in-a jer su dva takta (stavljena u mjeru od 4/7) preduga za upotrebu. Ne koristim OMB aktivno pa se nisam s tim zamarao.

Međutim, moguća su i druga rješenja. OMB barata sa Yamahinim Stylovima koji imaju maximalnu MIDI rezoluciju 1920. To je ono što nazivamo Ticks. Ideja je ovakva. Uzmemo uobičajenu mjeru od 4/4 i u nju smjestimo ovih sedam osminki.

Naravno, udarci bubnja ( i ostalih instrumenata) neće biti smješteni pravilno po dobama četverodobnog takta ali je lako izračunati gdje se nalazi "prva". Jedan 4/4-dobni takt ima 7680 ticks-a, taj broj dijelimo sa 7 i tako postavljamo udarce. (zamenarujem ostatak jer je on nebitan za konani rezultat) Njih upisujemo ručno (step metodom) i dobijemo "metronom" koji će nam poslužiti za kreiranje ostalih udaraca. Prikaz tih pozicija se vidi na slici gdje je crveno uokvirena prva doba. (C3 bas, F#3 činela) Prikazan je samo jedan takt. Njega možemo bez problema kopirati u Fill in ili u svrhu produžavanja motiva varijacije.

Kada ovako posložimo bilo koji nepravilan ritam nemamo problema s brzinom, s brojem taktova u fill in-u i što je najvažnije, u samo jednom Stylu možemo kombinirati različite vrste ritmova. Ovo zadnje se pogotovo odnosi na one koji sviraju na Yamahine hardware aranžere i koje žele u jednom Stylu imati rhumbu, estam i 7/8.

ovo ću morat probat,čini mi se extra riješenje.
leon.pezic je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2014, 16:09   #140
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A postoji li mozda Sync start/stop u verziji 11?
Ja nisam mogao da nadjem..
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije