Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.06.2021, 04:32   #1
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard rcf art 725 ili 735

Zdravo, planiram kupiti dvije aktivne kutije rcf. Predhodno sam koristio ev zvucnike. Posto ev ima mali driver u odnosu na rcf a imao sam priliku kratko probati art 735 i nekako mi tupo zvuci posle ev zx4, naravno da je to mnogo bolja kutija i realnije zvuci ali za moj ukus tupo u visokim tonovima i nekako kao da ne otvara glas. Trebala bi mi neka kutija koja ima ciste srednje tonove i cisto radi sa obzirom da je 15 ka. Msm da bi mozda cistije radila 725 jer su manji driveri pa samim tim idu u visocije frekvencije, dok npr na 715 je mali drajver i nije to to, a na 745 je prevelik driver tako da je sa visokim tonovima jako slab. Sta mislite o Rcf 725 i kakvo je iskustvo vas koji ste probali pevati na pomenutim kutijama a ne oni koji se razumiju u sve a nisu probali te kutije. Slusao sam Dzenana Loncarevica i jako sam se odusevio kako cisto radi ozvucenje i ako ne znam koje je. Od prilike slican neki vokal bih da dobijem, naravno da ne moze biti kao kod Dzenana ni ozvucenje ni vokal samo eto da znate o cemu mislim zato bih najradije 725.
Semčo1 je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2021, 14:22   #2
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega koju god da uzmes od te dve varijante neces pogrijesit. Druga stvar zvuk je stvar ukusa. Da mene pitas u toj klasi bi ti preporucio 745. A treca stvar Dzenan koristi KV2 a RCF u toj klasi ima seriju TT gdje razglasni sitemi kostaju sa vise nula bolje se i ne raspitivat oko te serije samo te glava zaboli kad vidis cijenu. Jedan razlog vise zasto je vecina zaglavila sa KV2 jer je TT preskup.Ali i vrijdi svakog centa. Jos jedna stvar Dzenan koristi miksetu od 15000 eura pa ti sad vidi. Ne izlazi samo glas na kutije nego jos sto sta da bi se tako odredjivale specifikacije i predpostavke i neka licna uvjerenja. Da bi se odredilo kako nesto izlazi iz kutije mora se prvo ustanoviti sta ulazi u tu kutiju. To je jako opsirna teme tek.

Moje je pitanje na koji mikser si ti probao ponenute kutije.

Promijenjeno od miki2008 (08.06.2021 u 14:27 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2021, 01:35   #3
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa hvala na trudi i lijepom odgovoru, probao sam ih na behnrigner digitalnu miksetu koja se steluje preko tableta, na dinacord 3 i na rcf live pad miksetu, malo sam ekseprimentisao kod drugara. Ja bih najverovatnije radio na neku rcf miksetu jer su mi rekli da najbolje sistem radi kad se spoje dvije iste marke. A i naravno zbog cene pa kasnije bih uzeo dinacord 3, a za prvu pomoc rcf. Razumijem sad i sve je ok da ne mogu dobiti ton kao Dzenan ali bih voleo da ton bude cist i lijep onako za uho, predhodno sam korsitio 12 tice pa nekako mi grupe sad 15 ke. A sad je jedina stvar sad je dilema izmedju 725 ili 735. Znam da je 735 veca klasa i skuplja, samim time i bolja kutija ali vecnia svetskih proizvodjaca vrhunskih kutija ne stavljaju tako velike drajvere kao rcf.
Sad razumijem da je sa vecim drajverom rezana na manje herca i vise ima srednjih ali ne znam kakva je stvar sa visokim tonovima koji se gube povecanjem velicine membrane drivera. Morao bih da ih korstim barem nekih nedelju dana da bi ih dobro ispitao a to nisam u mogucnosti. Sta mi predlazes za ljepsi i cisti ton 725 sa 2 inc driver ili 735 sa 3 inc driver ? Cuo sam da su 725 povucene iz prodaje, nzm da li je to tacno

Promijenjeno od Semčo1 (10.06.2021 u 01:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Semčo1 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2021, 21:29   #4
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To ne znam da li su povucene iz prodaje. Ali 725 je pasivna kutija ako se koristi na nekom digitalnom mikeseru trebace ti pojacalo dobro ne neko krs nego bas dobro pojacalo. A 735 je aktivna jbg ima svojih prednosti mana joj je jedino sto treba razvlaciti kabal od struje. Ali svakako od te dve moj izbor bi bio 735 mk4.
Ako se ima mogucnosti najbolje 745 mk4 ali ako nema dobro je i 735.
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2021, 15:07   #5
Dragan995
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2021
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Dragan995 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,imam i 725 i 735 kutije,iskreno,725 je po meni za klasu bolja od 735,ima bolju snagu,ljepši ton.Cijena je mozda u nekih 50-100€ razlika 725 je jeftinija jer je pasivna i uz to koristim dynacord 3.
Dragan995 je offline   Reply With Quote
Star 31.12.2021, 02:55   #6
AnesAnchi
Početnik forumacije!
 
AnesAnchi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.03.2021
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
AnesAnchi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

725 uz dobro pojačalo, moj izbor 735
AnesAnchi je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2022, 15:31   #7
germma
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.07.2012
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
germma ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima, treba mi mali savet od ljudi koji su imali iskustva sa RCF 725 mk4. Planirao sam kupovinu 2 nove kutije, koje bi radile samostalno i po potrebbi bile uparene sa EV sx300 koje trenutno koristim. Snaga ide iz Dycacord sl2400, pa me zanima da li bi to bila dobra kombinacija? Unapred hvala.
germma je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije