Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2021, 19:40   #1
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Serviseri vs Muzicari

Kako nam admin nije odgovorio dali mozemo da iznosimo iskustav sa raznim servisima i obrnuto sa muzicarima u temi sipisak servisa evo otvoricu ja novu.

Posto radim kao serviser i kao muzicar poznate su mi cari i muke i jednog i drugog posla. Servis je tako reci porodicni biznis zavrsio sam elektotehnicku - radio i tv tehnika ,a muzika hobi koji popunjava kucni budzet. Inace sviram od 5 godine,mislim tad su moji roditelji otkrili da imam talenta i za to pored razvaljivanja svega sto je bilo na baterije. No nebitno,da mi krenemo sa temom.

Pocecu temu sa strane servisera jer nama kao muzicarima sve je skupo i u sve se razumemo.

Serviser kao i muzicar naplacuje svoje znanje,sa tim se nadam slazemo.
Sad da bi popravio odredjnu klavijaturu ja moram poruciti deo ili otici licno po njega i platiti ga. Sto se tice delova za klavijature i ostalu muzicku opremu cene su dosta velike. Cisto za usporedbu uzmite sajt syntaur ili keyboardparts,pa na tu cenu dodajte postarinu ili porez ukoliko se porucuje izvana.
Normalan serviser mora da popravi 3-4 klavijature (cesto i vise jer je radni sat oko 1000 din),uzmimo prosek neka je 4h rada po klavijaturi da bi zaradio ono sto normalan muzicar zaradi na jednoj svadbi recimo oko 150-200 eu.

Evo cist primer pitch bend za pa4x je 65eu nov na korgparts nek je dostava 10 eu(nedo bog da ide preko DHAL) i serviser vam naplati 100 eu. Kladim se da bi se vas 90 posto ovde uhvatilo za glavu i reklo uuu odro me.

Naravno ima servisera koji znaju i sitnicu da naplate debelo ali njih ne ubrajam u normalne.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2021, 02:05   #2
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Blinzeln

Ne znam odakle si kolega ali meni je npr najbitnije da imam poverenja u onoga ko mi servisira i odrzava klavijature [i meni i sinu].
Sigurno da majstor treba da zaradi, ni kod babe nema dzabe no mnogi od nas su se opekli kod starih namazanih majstora koji za neku glupost znaju da izmisle skup kvar. Najgore mi je ono kad ostavim klavijaturu a on sutra izmisli ovo i ono a ustvari je bila glupost koju je mogao da odradi za 10-15 min i da me to kosta 10-15 eura. Ovo pisem iz licnog iskustva jer sam se par puta opekao pa da se ne opece neko treci.
Postavio sam pitanje adminu dal mozemo da pisemo o iskustvima sa majstorima jer to bi nam svima bilo od koristi ali odgovor nisam dobio.
Ja npr imam jednog majstora u Beogradu kod koga vec duuuugo odrzavam klavijature pa i ostalu tehniku i u koga imam bezgranicno poverenja a posebno mi znaci to sto u 99 % slucajeva kad mu se javim nadje za mene vremena kao stalnog musteriju [sad i prijatelja] i ispred mene otvori klavijaturu i ustanovi kvar. Ako moze popravlja odmah, ako ne moze kaze sta je, kaze cenu i to je to. A i ima brdo delova za sve sto novih sto polovnih, stari je majstor i odlican elektronicar sa puno iskustva a ja kao stari musterija i prijatelj nikad kod njega ne dolazim bez flase rakije, koka kole, kafe, napolitanki ili sl. zna se red
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2021, 09:30   #3
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kazes nema ni kod babe dzabe naravno tu si u pravu,a zalis se na 10-15 eu.
Redovno prijavljen servis koji placa sve dadzbine drzavi ima pravo da naplati utvrdjivanje kvara to ti je najmanje tih 10-15 eu,u Ns covek nece da je otvori bez 25 eu sto je vec preterano. U dosta slucajeva ne moze da se utvrdi kvar dok se ne promeni deo na koji se sumnja uoliko ne moze da se utvrdi merenjem i sad ce muzicar da sedi 1-3 sata i vis nad glavom majstoru.

Naprimer : ne radi ti izlaz za usb konekciju sa pc,sam cip verovao ili ne kosta 95 eu Pionirov koji je zamenski nije Sony.Ljudi obicno reaguju na vizuelno pa kaze e sta tu kosta 95 eu tako sitan deo,plus bar 20 eu za zamenu. Hocu da kazem mozes ti da sedis kod njega dan i noc to ti nece uticati na cenu,a ako ce da te prevari,prevarice te bio ti tu ili ne.
Mislim da je to krajnje nepristojno doneti uredjaj u servis i paziti sta majstor radi. Ako nemas poverenje u njega onda nemoj ni da mu nosis.

Od servisera u BG mogu da pohvalim jedino Apollo,jedan mozda od najiskunijih u drzavi i ima ok cene.

Evo jedno pitanje.
Koliko bi po vama trebala da bude cena zamene recimo 10 tatera na pa4x?
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2021, 13:23   #4
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
Od servisera u BG mogu da pohvalim jedino Apollo,jedan mozda od najiskunijih u drzavi i ima ok cene.
Kazes Apolo kod Nese iz Medaka.....o iskustvu ne mogu da pricam ali znam da kad mu doneses nesto mozes da zaboravis kad ce a ti zavrsi pa i ako mu naglasis da ti je hitno, da ti treba za posao. Ali nemam samo ja to iskustvo, znam jos par kolega sa istim.
Covek kao da nece da uzme pare
cleaner je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije