Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2021, 15:22   #1
stefanrad1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
stefanrad1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Frage Dynacord PowerMate 1000-2 problem

Pozdrav kolege muzicari.
Imam jedan problem sa miksetom iz naslova.
Naime, kupio sam je pre nekih mesec dana, korstim je u paru sa FBT HiMaXx 60 kutijama, radim sa aranzerom i pevacem, i to super radi.

Medjutim u poslednje vreme se pocelo desavati nesto cudno.
Kada je mikseta pojacana malo vise, recimo kanali koje koristim su pojacani "do nule" (ne do kraja klizaca), mikseta se nakon nekih sat vremena rada sama smanji za nekih 20%, i onda nakon 15-20 min se opet sama pojaca i vrati u normalu sve.

Kada je to pojacano tako, signal ne prelazi granicu, ne pali se protect lampica, limit lampica jedva da treperi (zuta lampica), i to na trenutak samo, uglavnom kada udari kick na klavijaturi.

Imao sam priliku da sviram napolju pa sam morao da je pojacam bas, i onda se to desilo, inace ovako kada sam svirao u kafanama nije nikad bilo toliko glasno i radila je potpuno normalno sve vreme.

Nisam otvarao miksetu i nisam je cistio, kada je upalim ventilatori se upale i ugase, proverio sam u toku svirke i rade ventilatori normalno.
Kada uzmem od prijatelja istu takvu miksetu samo sa 16 kanala sve radi normalno i nikada nisam imao problem.

Jel postoji sansa da se pregreje ili preoptereti pa da se zbog toga sama smanji da bi se ohladila, ne razumem se u te stvari ali mi tako deluje?

Jel imao neko slican problem i jel zna sta je u pitanju?

Hvala
stefanrad1 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2021, 17:15   #2
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ona u trenutku dobije jak ulazni signal i zagusi se. To ti ni ne primetis je ne mozes non stop da gledas u nju. Inace te kutije su jake za nju. Ako se ne varam imaju po 700w. Ja sam sada radio sa pevacicom koja ne zna da udalji mikrofon od usta pa kada se razdere ugusi pm-3. Ako su ti i glavni klizaci poljacani na 0, i kanali, to je onda veliko oterecenje za nju.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2021, 10:20   #3
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisu klizaci pokazatelj koliko je nesto pojacano .....treba pratit sta kaze pfl.......ali ako limit blinka znaci da je mixer na maximumu.

Ali priznajem da ste hrabri.Ja vani nikad nisam smio svirati bez bas binova i dosta viska snage.

Svirati vani na dvije kutije i sve to tjerati mixetom snage 2x430 (ako se dobro sjecam) w je preoptimisticno
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2021, 07:09   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radio sam utoj kombinaciji i nisam imao takvih problema, samo je potrebno pda pravilno "ispikuješ" svaki kanal, pogotovo obrati pažnju na mikrofonske, baš zbog toga što ti kolega kaže, da ne bi imao prejak ulazni signal na nekom kanalu, jer onda može da ti se desi baš to što opisuješ.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije