Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2019, 21:30   #251
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@casper

Mikser sam doma samo isprobavao, jer nam treba kod kolege u podrumu gdje imamo probe.
Međutim, problemi.
Doma na mom laptopu sa WIN10, radi internet normalno, dok je lanom spojen laptop u ruter i AIR isto lanom u ruter, sve radi kako sam opisao.
Jučer na probi, spojim se na bendovski laptop ( WIN7) lanom u isti ruter kao i doma, mikseta isto lanom u ruter. Miksera radi i tabletom i PCom, ali nema interneta.

Kako tekstove vučemo s GDISKA, treba nam internet na probama, zato i jesam išao na kombinaciju LAN s laptopa za kontrolu miksete, a WIFI za internet.

Probat ću preko vikenda bendovski laptop dići na 10tku, pa javim rezultate.
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2019, 00:31   #252
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koje efekte najvise koristite za vokal, otprilike koja podesavanja? Ima li neko voljan da postavi ovde na forum podesavanja za nas koji smo tek kupili ovu miksetu ili da posalje privatno? U sustini sam sredio dosta samo sto kod delay nisam zadovoljan sa konkretnosti svih frekvencija osim visokih koji stvarno extra izlaze. Sutra cu se poigrati na terenu sa DYN opcijom na vokalnom kanalu sto mi je preporucio jedan kolega. Ulazio sam u sam efekat ali nisam opet zadovoljan ili sam navikao na Powermate delay efekat pa se trebam "Previknuti". Inace koristim tablet koji nije jos nikako izgubio konekciju sa mikserom za razliku od laptopa kojeg sam konektovao isto preko wifi i ima na sebi WIN10.
Dodato:
Jel ok Cubase LE za visekanalno snimanje preko X AIR 18 na zivim svirkama? Laptop ima 8 GB rama, Quad-core procesor.

Promijenjeno od baltik79 (20.03.2019 u 20:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2019, 14:33   #253
jobbrecht
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.06.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jobbrecht ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav, ljudi.

Imam ovaj digitalni mikser i već par puta mi se dogodilo da mi wi-fi veza nestane, tj. aplikacija prestane raditi i moram restartat tablet. Prekjučer se to dogodilo u najnezgodnije vrijeme, trebalo je počet svirat himnu za početak nekog otvorenja i doslovno u zadnji čas je proradilo, kao u trilerima

Zato me zanima je li moguće za svaki slučaj, s USB kablom spojiti mikser na tablet, na isti način kao i na laptop? Tablet je Android.
jobbrecht je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2019, 14:36   #254
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uzmi si ruter da pojacas signal tj. da imas stabilan signal i rijesio si problem.

Promijenjeno od Dell (18.06.2019 u 08:20 sati)
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2019, 15:37   #255
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preko USB utora na mixeru se spajaš na laptop u svrhu snimanja. To nema veze s povezivanjem koje tebi treba, a pogotovo se ne može ostvariti konekcija na Android sustav.
Ako želiš imati sigurnu žičanu vezu možeš jedino koristiti povezivanje putem LAN kabla. Iz mixera na laptop, recimo.
Bežična veza će biti mnogo sigurnija ako dodaš ruter ali niti on ne osigurava 100% stabilnost. Šanse da pođe po zlu su malene ali ipak postoje, a ovisi o tome koji je ruter spojen, kakvo je okruženje, tj. koliko ima veza okolo tebe i najbitnije, na koji je način konfigurirana bežična veza.

I za kraj par pitanja jer me nešto buni u tvom objašnjenju. Zašto si radio restart tableta kada je došlo do pucanje veze? Jednostavnije i brže je ponovo napraviti konekciju i ponovo podići aplikaciju. Pored toga, kada dođe do pucanja veze, mixer i dalje radi u "zadnjem statusu" kako je namješten pa nema straha da se nešto neće čuti ako je status ostao pojačan.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2019, 00:36   #256
jobbrecht
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.06.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jobbrecht ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na odgovoru, sad ja malo kasnim. OK, dakle bežićno spajanje na Android tablet da zaboravim. To me zanimalo.

@casper da ti odgovorim na pitanja. Restartao sam uređaj zato što ponovno podizanje samo aplikacije nije funkcioniralo: aplikacija je bila crna, vidio se samo naslov i nije bilo ničega. Onda sam je šiknuo desno na thumbnailu otvorenih aplikacija tj. skroz zagasio, i zatim ponovno upalio, ista stvar s tim da je pisalo no wi-fi connection čini mi se. Pa sam probao i Wi-Fi se odspojit i spojit... Nije išlo. Pa sam zato restartao i srećom je upalio.

A mikser je bio na MUTE, u tom je i bio problem, jer je bila pauza između setova (tj. između tonske i početka), i zaštekalo u najgori mogući moment.
jobbrecht je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2019, 00:49   #257
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nešto nisi dobro shvatio.
Bežično se možeš spajati na Android. Obično nije problem u tabletu već je problem u jačini signala na samom mixeru. Zato se koristi dodatni ruter koji je LAN kablom spojen na X air, tj. žicom, a onda se na njegov bežični signal spaja vanjski uređaj, tablet ili laptop, svejedno.

Tvoj opis situacije i rušenje aplikacije pokazuje da tablet ima nekakvih problema. Ako veza pukne, to nikako ne utjeće na aplikaciju je ona mora ostati stabilna i otvorena. U tom slučaju ona samo izbaci obavijest da X air više nije dostupan.

Očito se poklopilo više faktora koji su te doveli u zbunjujuću situaciju.

Spomenuo si Laptop u svom prvom postu pa predpostavljam da ga imate na svirci. Ako je tako, onda uvijek treba imati LAN kabl i u slučaju problema ga jednostavno spojiti direktno na mixer, prekidač prebaciti u ENTHERNET položaj i mixer će raditi bez straha od pucanja veze.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jobbrecht (21.06.2019)
Star 18.06.2019, 12:06   #258
dexter
Vredan član društva
 
dexter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.12.2009
Mjesto: Kozarska Dubica
Postovi: 185
Downloads: 915
Uploads: 17
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: KORG pa3x pro 76
Interesi: muzika, ker, zene i alkohol
dexter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dexter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kada zaglupi fabricki router na mixeti dovoljno je da na onom prekidacu gdje birate Ap, Ethernet ili Wi FI pomjerite klizac na Ethernet i vratite na mod koji vam treba, tako ce te dobiti ponovo konekciju, a mixeta se ne mora gasiti, sve radi normalno.

Citat:
Originalno postovano od jobbrecht Pokaži Post
Hvala na odgovoru, sad ja malo kasnim. OK, dakle bežićno spajanje na Android tablet da zaboravim. To me zanimalo.

@casper da ti odgovorim na pitanja. Restartao sam uređaj zato što ponovno podizanje samo aplikacije nije funkcioniralo: aplikacija je bila crna, vidio se samo naslov i nije bilo ničega. Onda sam je šiknuo desno na thumbnailu otvorenih aplikacija tj. skroz zagasio, i zatim ponovno upalio, ista stvar s tim da je pisalo no wi-fi connection čini mi se. Pa sam probao i Wi-Fi se odspojit i spojit... Nije išlo. Pa sam zato restartao i srećom je upalio.

A mikser je bio na MUTE, u tom je i bio problem, jer je bila pauza između setova (tj. između tonske i početka), i zaštekalo u najgori mogući moment.
__________________
*****************************************
Kad ti kažu da sve obustaviš, a ti mili sve pojačaj!!!
dexter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dexter za ovaj koristan post:
jobbrecht (21.06.2019)
Star 21.06.2019, 15:19   #259
jobbrecht
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.06.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jobbrecht ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od jobbrecht Pokaži Post
Hvala na odgovoru, sad ja malo kasnim. OK, dakle bežićno spajanje na Android tablet da zaboravim. To me zanimalo.
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Nešto nisi dobro shvatio.
Bežično se možeš spajati na Android.
Uh... Isprike na lapsusu (a i pravopisnoj pogreški ) koji je stvorio nesporazum. Mislio sam, da zaboravim na ŽIČNO spajanje na Android tablet, je li.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Spomenuo si Laptop u svom prvom postu pa predpostavljam da ga imate na svirci. Ako je tako, onda uvijek treba imati LAN kabl i u slučaju problema ga jednostavno spojiti direktno na mixer, prekidač prebaciti u ENTHERNET položaj i mixer će raditi bez straha od pucanja veze.
Ne koristimo ga, uvijek spajamo bežično preko Androida.

Dakle zaključak. Ako se ispostavi da je problem u mreži, probamo preko dodatnog rutera.

Ako želimo žično, onda LAN kablom na laptop. (A ne USB-B?)

Nešto je očito bilo s aplikacijom, moguće da ni nije problem bio u mreži nego u tabletu tj. u aplikaciji, a sad zašto je zaštekala i to već 2 puta, to ne znam.

Uglavnom, hvala puno na savjetima.

Promijenjeno od jobbrecht (21.06.2019 u 15:21 sati)
jobbrecht je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2019, 16:30   #260
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne razumem kako moze da ti pukne veza ako si 3-5 metara od miksete ?
Cemu tolika frka oko dodatnih rutera kad i ovi postojeci rade odlicno ?
Meni xr12 stoji uvek na podu i udaljen je od klavijature 1-2m maxsimalno 3 zbog duzine kablova. Ne seces se sa klavijaturom ili bubnjem kroz masu pa da odes 20 metara u dnu prepune sale pa da ti nestane signala. Onaj ko je na bini stacionaran kontrolise mikestu i nemas problema,a i kada se jednom zvuk namesti sta ima vise da se cacka po mikseru u toku svirke ...

Slabiji tableti i mobilni imaju probleam sa rusenjem aplikacije zbog rama pretpostavljam, mada ja koristim Asus Transformer Tf300 sa 1gb rama i nisam imao problema. Sve ostale aplikacije bi trebale biti pogasene ukoliko koristite mob ili tablet sa 1gb ram memorije.
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
jobbrecht (08.07.2019)
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije