Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.10.2009, 15:58   #1
buonggiorno
Početnik forumacije!
 
buonggiorno's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2008
Mjesto: Kikinda
Postovi: 24
Downloads: 69
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buonggiorno befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA50-Ne mogu da upalim klavijaturu - pomoc???

Pozdrav, imam "mali" problem.
Pre neki dan dok sam svirao klavijatura mi je pala sa stalka, mojom krivicom, ali posle toga samo sam je podigao, pogledao da li je sve u redu i nastavio da sviram kao i svaki drugi dan. Kada sam zavrsio sa sviranjem, lepo je ugasio, vratio na svoje mesto i pokrio. To je bilo prekjuce, e danas, tacnije pre 15 minuta sam probao da je upalim da sviram i ne mogu da je upalim. Kabli koji dovodi struju u klavijaturu pokazuje da struje ima ( svetli zeleno ) ali klavijatura nema sanse da se upali, probao sam da je ukljucim u svim mogucim utikacima u kuci i nisam uspeo. a da, u pitanju je klavijatura KORG PA 50.
Prethodna klavijatura koju sam imao za vezbanje, yamaha psr 100 ( neka decija ) mi je crkla na isti nacin, svirao sam, ugasio je i vise je nikad nisam upalio. Neki savet? POmoc? hvala svima unapred

Promijenjeno od Vule (20.10.2009 u 17:11 sati) Razlog: tema pomerena
buonggiorno je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2009, 16:36   #2
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam i ja slicnih problema doduse moja nije pala,nego se sama pocela dimiti i ugasila se i nije htela vise da se upali.Rekli su mi da je do struje pa sam i ja isao kroz kucu i palio u svaki utikaci nije moglo.Odneo sam je u servis i oni su dali novu jer je bla pod garancijom.I tebi bih preporucio da je nosis u servis (jos ako je i pod garancijomNe verujem da sam mozes nesto da uradis ako je do tih stvari u njoj!!pozdrav
misa1265 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2009, 16:37   #3
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa ako se malo razumes u te stvari mozes da otvoris i da pogledas.Mozda je neka sitnica u vezi sa napajanjem a ako nisi siguran,nosi je kod majstora i naostri novacanik.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2009, 16:42   #4
buonggiorno
Početnik forumacije!
 
buonggiorno's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2008
Mjesto: Kikinda
Postovi: 24
Downloads: 69
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buonggiorno befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

oko struje se ne razumem bas nista otvorio bih je ja. MAda ne verujem da je do struje jer mozda bi crkla u toku sviranja a ne radi super ja je ugasim i ne upalim je vise. Ne znam sta bi moglo da bude ali ni korga ni yamahu vise nema sanse da upalim jer cu crkle na isti nacin a problem sa strujom u kuci nisam primetio...
Koliko bi kostala popravka onako od prilike recimo od neke minimalne do neke maksimalne sume?
buonggiorno je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2009, 18:01   #5
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Može bit da ti se malo rasturio ona utičnica za adapter na klavijaturi,ili ti možda i kabal negdje prekida,probaj ga malo savijat ili drmaj cjeli adapter,pa vidi dal se klav. pali
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2009, 20:01   #6
nikolakg
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2009
Mjesto: kragujevac
Godina: 52
Postovi: 190
Downloads: 337
Uploads: 44
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: pa 80,korg le
nikolakg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ...

Najbolje je da ne cackas nista ako se ne razumes jer i najmanju gresku mozes skupo platiti.Zato odnesi u neki servis.Ne znam odakle si ali imas u Bg ,ne bih javno da kazem koji...
nikolakg je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2009, 01:06   #7
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prvo provijeri adapter... ako imas od nekog prijatelja uzmi drugi pa probaj
braun je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2009, 13:36   #8
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Da pokusam pomoci malo

Prema tvom opisu dogadjaja, lako vjerovatno da ti se desilo da ti je ostecen konektor (buksna, steker ili kako ko zove), odnosno ondje gdje ustekas adapter kabal. Obzirom da ti je kljava pala sa stalka, vjerovatno je kabal previse zategao i ostetio konektor, tako da obzirom da si dalje nastavio sa svirkom je jos "drzalo", ali kad si zavrsio i istekao napajanje, doslo je do pomjeranja ostecenog dijela i sada vise ne mozes da uspostavis kontakt.
To ti moze uraditi svaki iole spreman majstor, ali naravno da je opcija sa garancijom i servisom sigurnija.
Ako negdje zaskripi, javi se na PP.
Lijepi pozdravi!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2009, 13:57   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao što reče kolega KORGX5D...Otišo ti je vjerovatno utičnica u koju se priključiva kabal...Najlakše ćeš to ustanoviti tako da uključiš adapter,i probaš da mrdneš levo desno gore dole da vidiš imali lufta i znaćeš.Do adaptera nije sigurno jel kad ti sinth ispadne adapter stoji kako treba,još ako svetli na njega se nemaš šta žaliti-ispravan.E sad ako nije ova utičnica onda imaš veći problem...il se šta slomilo u klaviaturi,il je odpo kakav šeraf i napravio kratki kontakt,ima tu dosta stvari prijatelju koje možemo nagađati 1000dana...Što se tiče reklamacije i garancije--ZABORAVI!prvi put kad ti padne klaviatura i na njoj se vidi oštećenost GUBIŠ GARANCIJU pa makar bila klaviatura stara samo jedan dan..Dakle ako odneseš u servis da ustanove grešku i poprave izaće te ko pola cjene klaviature,dakle nemaš računa.Jedino što ti preostaje jest da s nekim iskusnijim elektroničarom otvorite klaviaturu i pokušate naći grešku ili ako imaš toliko hrabrosti da je otvoriš sam,JA,kolega KORGX5D i mnogi ostali smo ti tu na raspolaganju da ti maksimalno pomognemo oko toga da je usposobiš...A na tebi je sad da vidiš kako i šta i stvarno mi je žao da ti se to desilo...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2009, 14:31   #10
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

druze to je nesto na ploci ima jedan konektor koji je spaljen ona sto je tebi ispala nema nikakve veze to da te ne brine vec kad si je pokrio uu tu si se malo zezno navzlazilo ti je dole na maticnoj i konektor za dovod struje ti je otisao ako imas gdje servis u tvojoj blizini i odnesi i rijesice problem nisi jedini kod kojega se to desilo opravka ce malko biti skupa ali staces nije bas ni skupa da upolovimo eto toliko od mene sad ako neko bolje zna nek mu rekne pozzz
korg18 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije