Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.02.2009, 22:51   #21
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze, niko se ne ljuti, izvini ako je moja reakcija bila malo burnija nego sto je trebalo. Stvar je u tome da je muzika mnogo kompleksnija i komplikovanija nego sto to izgleda sa strane. Sta ti znaci da naucis da sviras 10 pesme? To je isto kao da znas da vozis auto, ali samo po svome dvoristu. Ne smes na ulicu u saobracaj. Hocu da kazem, muziku ucis ili ne ucis. Sviras ili ne sviras. Bez obzira da li ti je namera da se bavis time ili cisto iz zabave. Sva polovicna resenja koja se namecu su uglavnom cisto gubljenje vremena. A za to sto ti treba, najbolji savet ti je dao yamahapassion.

Izvini jos jednom na mojoj reakciji, ali za neke stvari jednostavno ne postoji "instant" verzija.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2009, 08:39   #22
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ama nema potrebe jarane da se izvinjajes. Shvatam ja i vase reakcije.
Zelio bih da se zahvalim yamahapassion na razumijevanju. Eh to je ono jarane sto meni treba. Kao sto si reko. Al je problem sto ja nemam nikog ovdje gdje zivim ko zna svirati i ko hoce pokazati. Zato se obracam vama ovdje da mi neko da savjet. Onaj karaoke ne radi. Imal kakva druga solucija
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 01:04   #23
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

druga i najbolja solucija je neka video skola e sad ja znam za jednu mada je ovde spominjana jos jedna mislim da je kolega gerber nesto bio odradio sto nisam video a ima i video skola od neleta (nele1) koju sam video i vise je nego odlicna svi trileri prstored kola rotacija ruke i sve sto ti treba, nele je inace vasketov ucenik i po meni jedan od najboljih harmonikasa i klavijaturista. Pa mu se javi vidi sa njim sta i kako. Ja sam na youtube nasao neki njegov snimak kao demo i moze se i odatle dosta videti....
pozzzzzzzzzz
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 02:51   #24
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mirnes24: druze ja ti mogu jos pomoci ako hoces, da mi kazes naprimer koju bi pesmu hteo da naucis(forspil itd...), pa da ti snimim digitalnim fotoaparatom onako usporeno prstored i stavim ti video na rapidshare da skines pa da vidis otprilike kako se svira. E sad, nije ni moj prstored nesto idealan, ali opet mislim da bi se snasao, i da bi sigurno lakse skinuo pesmu nego sam kada skidas. Ako ti tako nesto odgovara posalji mi pp pa cemo nesto iskombinovati. Pozdrav!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Mirnes24 (11.02.2009)
Star 11.02.2009, 10:09   #25
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

YAMAHAPASION svaka cast jarane. Znao sam ja da ima ljudi i ovdje.
Ovo mi jos niko nije ponudio i stvarno neznam kako da ti se zahvalim.
Mislim da bi to mozda nakbolje bilo - usporeni snimak i onda polako strofu za strofom.
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 22:47   #26
erno11
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.09.2008
Postovi: 161
Downloads: 1695
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
erno11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ej drug. Bolje ti je uci sa VanBasco Bogami, jer i ja sam nesto naucio da sviram, eh sad kad skupim pare onda cu kupiti od nele1 video skolu za sviranje Bice bolje onda
erno11 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2009, 11:12   #27
itchy2005
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2008
Postovi: 12
Downloads: 37
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
itchy2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard s knjigom ucit?

Jel znas druge jezike osim nasi?
engleski? njemacki? ima vrlo dobre skole za klavijature u formatu knjige. to ti moze ustedit dosta para na pocetku. ta vrlo jednostavna teorija nota i akorda se moze tako vrlo dobro i uspjesno naucit bez ucitelja, i prve pjesme se mogu odsvirat. nazalost na nasem jeziku mi jedna dobra skola nije poznata (one koje sam vidio su ili za harmoniku ili pre nejsani).

poz
itchy2005 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2009, 12:50   #28
roccodx
Početnik forumacije!
 
roccodx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.10.2008
Postovi: 17
Downloads: 1140
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
roccodx befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard odgovor

prvo drug moras znati npr:Cdur koje tonove sadrzi i ostale naravno, tako isto za molove,to prvo moras savladati tek onda sa vjezbanjem da zapamtis dobro gdje ti je koji akord,onda uzmes karaoke pustis pjesmu smanjis tempo,pa lagano vjezbas,ili pustis orginal pjesmu neku preko winampa imas dodatak skines sa neta easy cord koji ide sa winampom ucitas pjesmu u njega i gledas koji se akordi koriste u kojoj pjesmi i samo vjezbaj....bar sam ja tako radio mada i ja nemam skole muzicke sam sam naucio to ti je podrska od mene nadam se da ces uspjeti ako ti nesto treba pomoci imas me na netu posalji privatnu poruku preko neta pa cemo se cuti!pozzzz...roccodx
roccodx je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 03:59   #29
0TeSLa0
Početnik forumacije!
 
0TeSLa0's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Postovi: 14
Downloads: 56
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
0TeSLa0 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mogu ti preporuciti knjigu od Gorana Romcevica Sintisajzeri. U njoj su pojasnjene osnove, kao npr. skale, akordi, prstored notni sistem... Cak ti je sve i naslikano, meni je puno pomogla.
0TeSLa0 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 15:46   #30
Korg-Pa800
Vredan član društva
 
Korg-Pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Tuzla - BiH
Postovi: 129
Downloads: 127
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg Pa800,Pigini De Luxe,Klavir
Korg-Pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao profesor,mogu ti reci da ces teko nauciti iz nekih video skola.
Ti ako hoces da naucis svirati,i da znas neke osnove morat ces poceti kako kazu od nule.
Trebas naci nekih prirucnika na internetu o muzici o notama i o drugim stvaima koje se uce za pocetak.Najbolje bi bilo da nadjes neku knjigu za klavir jer ce ti to najvise pomoci.Kad savladas knjigu onda ces moci preci na narodnu muziku i da je skidas,a opet kao sto neko rece,nemoj odmah na pocetku da uimas teske pjesme.Uzmi nesto lagano da ti se prsti razrade za pocetak,pa da malo tehniku ustelis i onda ganjaj neke teze pjesme.
Lijep pozdrav...
__________________
Korg-Pa800 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pomoc, sviranje, trazim

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije