Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.08.2020, 16:05   #1
GFI HC2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2020
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GFI HC2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Razglas: kucna varijanta za vezbanje i probe

Pozdrav svima,

Nisam u muzickim vodama (ako zanemarimo neke garazne bendove od pre 30 g., iz srednjoskolskih dana , ali bih za naslednicu (koja pokazuje zanimanje u tom pravcu - vocal, hvala joj na tome obezbedio neki kucni razglas za vezbanje (sobna varijanta u Covid okolnostima).

Trenutne potrebe (moja procene, za sada) su sledece:

- vocal, 2 ulaza
- gitara, 2 ulaza,
- veza sa racunarom, kao nosac zvuka a i zbog softverske podrske
- mogucnost pustanja muzicke podloge sa telefona (tableta, mp3 player-a, cda i sl.)
- postojanje stereo ulaza (mogucnost da u nekom momentu povezem Yamahin risiver/strimer )
- mogucnost povezivanja muzicke kartice (za slucaj da se u buducnosti pojavi potreba za snimanjem

Velika dilema je u osnovnoj postavci stvari: aktivni/pasivni mixer ili pasivni/aktivni zvucnici?

U tom pravcu razmisljao sam o sledecem, uzimajicu u obzir i eventalno buduce prosirenje gornjih potreba:

OPCIJA 1:
- pasivni mikser: Yamaha MG10XU
- aktivni zvucnici: RCF ART 310A mk3

OPCIJA 2:
- aktivni mixer: Yamaha EMX 2
- pasivni zvucnici: RCF ART 310 MK3 (ne znam da li sam dobro uklopio snagu sa mixerom?)

- mikrofon RODE M1 (lili nesto drugo do max. 100/120 eu)


Ja sam blizi OPCIJI 1, ne znam da li gresim?

Takodje, ne znam da li gitaru na mixer moram obavezno prikljuciti preko DI BOXa ili mogu direktno (koristim i DS1, ako je to bitno za ovaj deo).


Hvala unapred svima koji imaju strpljenja da procitaju ovaj post i da daju neko svoje misljenje, odgovore, komentare i sugestije.
GFI HC2 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2020, 19:10   #2
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno, prva varijanta. S tim sto bih se ja licno i u tom slucaju odlucio za digitalnu mixetu tipa Behringer X Air 18. Iz prakticnih, jednostavnih razloga. Prvo, digitalna je. Potpuna kontrola preko tableta ili racunara. Pored toga, efekti su jako dobri, u sebi sadrzi gomilu emulatora svetski poznatih gitarskih pojacala, efektora, kompresora, limitera itd itd... Drugo, ima visekanalno snimanje i audio interface, tako da ce bilo koje snimanje moci da se obavlja preko nje bez potrebe za zvucnom kartom, pored toga i snima direktno na usb flash, a isto tako sa us flash-a reprodukuje mp3.
Dodato:
Jos nesto, od 16 ulaza koliko ima, dva su HI-Z i sluze da u njih ide direktno gitara/bass gitara, bez potrebe da pre toga idu kroz DI BOX. Tako da otprilike ovaj digitalni mixer je odgovor na vecinu tvojih pitanja.
Dodato:
Sto se tice stereo ulaza, bilo koja dva kanala na mikseru mogu da se nameste da rade u stereo modu jednim klikom, mikseta to sama podesi, recimo kanal 8 i 9, ili 3 i 4, i tako dalje..

Promijenjeno od hadzidinic (16.08.2020 u 19:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio hadzidinic za ovaj koristan post:
GFI HC2 (16.08.2020)
Star 16.08.2020, 20:22   #3
GFI HC2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2020
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GFI HC2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na sugestijama, nisam razmisljao u pravcu digitalnog mixera sa obzirom da je rad istog uslovljen upotrebom racunara, ali cu definitivno sagledati i ovu opciju.
Model Behringer X AIR XR 18 mi trenutno preskace budzet, dok mi je cena Behringera X AIR XR 12 znatno prihvatljivija (dodatno moram proveriti i dostupnost ovog mixera na trzistu).
GFI HC2 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2020, 21:14   #4
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne mora računar, dovoljan je mob. telefon ili tablet.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2020, 22:35   #5
GFI HC2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2020
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GFI HC2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, vidim da postoji aplikacija X Air i ovako na brzinu mi izgleda pristupacno. Iskreno se nadam da ce i cerka imati isti stav nakon sto malo detaljnije "prelista" kompletnu digitalnu pricu (za sada joj sve izgleda malo komplikovano).
U medjuvremenu sam, za slucaj da ostanem na analognoj mixeti, pogledao jos neke modele i vidim da Allen & Heath zed-10fx ima 2 Hi Z ulaza, a cenovno je slican Yamahi MG10XU. Kako god, sutra proveravam cene i raspolozivost digtalnih XA miksera pa cu, nadam se uskoro, zaokruziti sistem. Zvucnici definitivno ostaju RCF ART 310a MK3.
GFI HC2 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2020, 22:58   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad su te već dobro usmjerili prema digitaliji, da ti skrenem pažnju i s tih RCF-a-
Za kućni rad u tom cjenovnom rangu je mnogo bolja varijanta Yamaha HS8.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg hs8.jpg (199,4 KB, 34x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2020, 00:07   #7
GFI HC2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2020
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GFI HC2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tu se sad sve pozitivno komplikuje , ovo su studijski zvucnici i ne znam koliko su adekvatni za live vezbu ili probu (nisam upucen ali mislim da su suvise osetljivi za npr. vokal, mozda gresim). Nekako su vise za reprodukciju snimljenog materijala ili pracenje onog sto se tamo negde izvodi, tako sam bar pozicionirao stvari u svojoj glavi .

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
GFI HC2 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2020, 00:31   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kućna vježba podrazumjeva lagano sviruckanje i za to su ovi hs sasvim dovoljni. I duplo kvalitetniji od rcf-a.
Ako planiraš takav "kućni razglas" s vremenom (is)koristiti na svirkama, onda je to neka druga priča. Ja sam iz tvog javljanja shvatio da ti treba za kućnu vježbu i eventualno povremeno snimanje materijala.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2020, 01:09   #9
GFI HC2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2020
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GFI HC2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Inicijalno nisam bio dovoljno precizan, načelno sam pomenuo razglas misleci da sam se na taj način dovoljno odvojio od studija. Ustvari, pomislio sam na sistem koji će u kućnim uslovima (kao mesto desavanja) omoguciti vezbe i probe za live nastup, uz mogucnost povremenog snimanja.


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
GFI HC2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije