Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Sport

Sport U zdravom telu zdrav duh, uh...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.09.2013, 19:21   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nevazno Zeljko, bavimo se pametnijim stvarima. Sviraj, pjevaj, snimaj, miksaj, pusti amatere neka se bave nebitnim stvarima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2013, 19:47   #42
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro i ja sam amatercina ali postujem starije i pametnije ljude koji svojim savjetima mladje usmjeraju na pravi put iako to nekad izgleda ponizavajuce ali kad vidim da iz dana u dan taj ima pravo,onda svatim da se prema Tom covjeku ili majstoru svog zanata trebam kulturno,pristojno i s postvoanjem ophoditi,pa i svaku kritiku prihvatiti itd.Nema druge ako hocu da napredujemPozdrav druze Tranzit
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 13:13   #43
Belmo
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.10.2013
Postovi: 173
Downloads: 77
Uploads: 6
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 60 puta u 57 Postova
Belmo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa moguce je da steti,e sada kao sto su rekli u zavisnosti koliko opteretis misic.

Malo cemo se prisjetiti anatomije

Inace prsti nemaju svoje misice,ali njima upravlja tzv. "Ispruzac prstiju" (m.extensor digitorum) i on se nalazi na podlaktici,te se na saci dijeli (grana) na 4 tetive za 4 prsta osim za palac.
Znaci ako se previse opterete podlaktice moze doci do smetnji pri sviranju,a podlaktice rade skoro u svakoj vjezbi,jer svaki stisak angazuje misice podlaktice.

Inace ja idem isto u teretanu,ali nisam osjetio neke smetnje,mozda zavisi i od toga da li se pravilno izvode vjezbe.
Belmo je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 15:08   #44
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ubo si tacno u crno !!! Upravo pomenuti musculus extensor digitorum je uvijek i bez izuzetka, kod svih vjezbi odgovornih za gornji dio tijela, pod neprirodno velikim opterecenjem. Ovo, opet bez izuzetka, dovodi do izvjesnog (manjeg ili veceg) smanjenja motorike, tako da je odavno poznato da pretjerivanje po tim teretanama stetno utice na virtuoznost. Naravno da ovo nije previse bitno kod ljudi koji se ne bave takvom vrstom muzike ili njihov nacin sviranja nije virtuozan ali utoliko vise i pogubnije kod ljudi cije se sviranje zasniva na virtuoznosti.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 16:22   #45
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ono sto se ovdje treba reci, a to sam tek skontao nakon 3 godine treniranja u teretani je sljedece, a dosta ljudi mi je to reklo. U teretani postoji bildanje i treniranje. To dvoje treba apsolutno razgraniciti i niposto mijesati.
Bildanje, koliko god se neko ljutio, po meni nije sport. Zasto? Zato sto je to cisto manekenstvo. Gdje je tu natjecanje u snazi, motorici, agilnosti, gdje je sportski duh? Da ne kazem i ne pricam na dugo i na siroko o suplementima, gainerima, steroidima i ostalim "pomagalima". E upravo tu se desavaju te ozljede o kojima se u ovoj temi pise.
Treniranje je naprotiv nesto sasvim suprotno, ovima sad iznad opisanim nesto apsolutno strano. To je rekreacija, nabijanje ciste snage, prirodan put poboljsanja i proljepsanja estetike tijela i mozda ono najvaznije, a to je lucenje endorfina i opcenit osjecaj zadovoljstva u covjeku, sve bez ikakvih "prirodnih" ekstrakata i pomagala. Ono najbitnije u svemu tome je da je to treniranje u teretani sa strane, bez forsiranja nekih kilaza koji ostecuju zglobove i tetive, kicmu, a pored toga bavljenje nekim sportom. Recimo ja vozim biciklo, nekad i do 100 km za nekih 4-5 sati i igram kosarku i najbitnije od svega toga je da vam to sve nije mrsko i da to volite, slicno kao i u muzici, jer dok vi sebe morate na nesto tjerat - pisi propalo
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (18.01.2014 u 16:24 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2014, 12:06   #46
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da kazem i ja koju,posto znam za Body Bylding od svoje 18-te,a sviram od 14-te godine.
Dell,bas si me pozitivno iznenadio tvojim interesovanjem za sport vidim da si neke stvari svatio u vezi teretane i da si upucen,ali kako to mislis postoji Bildanje i Treniranje?Pa sta rade Bilderi nego treniraju,sigurno si mislio na profi(takmicarski) B.Bilding,amaterski i na ljude koji idu u teretanu radi neke rekreacije.Sobzirom da sviranje na nekom instrumentu ne zahteva neki veliki fizicki napor i pokretljivost i kad pogledamo da provodimo sate i sate sedeci pored instrumenta pa cesto jedemo kasno nocu pogotovo kad su tezge u pitanju,ko ce odoleti onim predjelima,sarmama,pa piva i ostala pica i td....sto rezultira losom kondicijom,postajemo tromi lenji,misici potpuno stagniraju, znaci svima bi dobrodosla neka sporstka aktivnost u tom slucaju.
E sad dali teretana skodi sviranju ili ne?Odgovor je i da i ne.
Zamislite kada bi sa tako slabom fizickom kondicijom otisli u teretanu i odmah se uhvatili za tegove,i odma pokusavate sto vece tezine da podignete(dabi pokazali drugima da niste slabic) i jos crnje i gore isprobate sve sprave u teretani za jedan dan,ovo moze dovesti do ozbiljnih povreda zglobova,tetiva i misica.Ovo sam licno na svojoj kozi osetio,jer nisam imao pojma o treningu,dobio sam takvu upalu misica ko nikad u zivotu boleli su me misici za koje nisam ni znao da postoje,ruke nisam mogao da savijem ni da ispravim 2 nedelje od bolova
Platio sam skolu,zatim odlazak u teretanu oduzima puno vremena i odricanja kada je u pitanju neko ozbiljnije bavljenje ovim sportom,sto ce vam uskratiti vreme za vezbanje instrumenta(kad god sam resio da se ozbiljno posvetim teretani zapostavio sam instrument i obratno)
Ako se lagano krene sa treninzima i uz upustva trenera moze samo da koristi.

Promijenjeno od srki Fantom (15.04.2014 u 12:10 sati)
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2014, 12:48   #47
leon.pezic
Drugar foruma
 
leon.pezic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2014
Mjesto: Petrinja
Postovi: 76
Downloads: 42
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Yamaha
leon.pezic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da se i ja nadovežem uz ovu temu..priča o tome da će tetive popucat i neznam šta sve ne po meni ne drži vodu...mislim,može se desit,al vjerujem da nitko od nas neće i nemože u prvih godinu dana dizat 150 kg i na dalje...
Mišići se i razvijaju na način kad ga opteretimo da mu vlakna pucaju i tako stvaraju jača vlakna,i zbog toga se dešava upale mišića,isto kao i kad je riječ o tetivama,samo što se one istezaju,a da bi došlo do puknuća treba jaka sila..
ja sam jedino iskusio da nije dobro radit noge u teretani i onda ići na svirku,to je da ne povjerujete,kao kad prvi put stanete na binu,noge klecaju same od sebe hahah
Uglavnom,moj zaključak je da je se dobro bavit sportom i teretanom,bilo to fitness,rekreativna teretana ili profesionalni BB,neće sviranju ništa naštetit
leon.pezic je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2014, 16:45   #48
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A tek da vidis kad odradis ledja, pa onda moras harmoniku svirat 6-7 sati auuuuu
Srki, to sto sam rekao bildanje i treniranje se odnosi na sljedeci segment. Bildanje, kao nabijanje misicne mase ala Mr. Universe i slicno, gdje se upotrebljavaju wheyovi, kreatini, gaineri i na kraju steroidi i onda se agilnost i okretnost svode na razinu trudne slonice. I rekao sam i stojim iza toga, da ti sto idu na takva natjecanja nisu nikakvi sportasi, nego obicni manekeni.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2014, 17:05   #49
Belmo
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.10.2013
Postovi: 173
Downloads: 77
Uploads: 6
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 60 puta u 57 Postova
Belmo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell, pa ok je sve to, al' Whey, creatine, glutamine, bcaa itd itd koriste i rekrativci. To su DODACI ishrani, a ne zamjena za obrok kao sto neki misle. Nije stetno, ako se pravilno koristi.
A AAS, diuretici i sl. stvari su jako lose, stetne, opasne...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od merhad Pokaži Post
pa C#m7 to je je akord CIS 7 (#) ovo je povisilica za pola vise...
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
a ako hoće nešto od klavijatura nek se isprsi više da ne kupuje te leševe koji su korišćeni još kad se Aca Lukas učio da šmrče

Belmo je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2014, 20:30   #50
leon.pezic
Drugar foruma
 
leon.pezic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2014
Mjesto: Petrinja
Postovi: 76
Downloads: 42
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Yamaha
leon.pezic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uhh sad zamišljam trening ledja i poslije harmoniku nosit ahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
leon.pezic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije