Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2013, 20:33   #11
adnan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.02.2013
Postovi: 56
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
adnan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
kolega,naveo si sve aktivne kutije i uz to aktivnu mixetu,jesi li siguran u to sto pises,uz aktivne kutije ti treba powermate bez snage znaci cms1600,mozes kupit i sa snagom ako ne znas gdje bi s parama,ali ne smijes te kutije spojit na te izlaze sa snagom
sto se tice max14a radio sam na njih kutije su odlicne i jako lagane,a sto se tice basova skoro sam u thomanu isprobavao i meni fbt basovi se ne svidjaju ,puno su slabije od basova db,rcf i slicno,pogotovo samo dva takva basa to bi bilo slabo,a ti si naveo cifru za koju se moze kupit skroz dobar razglas
kolega aktivni pm 1600 - 3 zbog subova na to sam mislio jel to ok,pa jedan je 1200w kontam da je to jako ko grom
pozz
adnan je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2013, 22:57   #12
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tesko ces sa dva basa pokrit 700 ljudi,moglo bi ali su takvi basovi skupi(jedan kv2 ex2.2 je oko 2500eura),bolje je imat 4 basa 4 topa i ubijas kako zvucis,i ne moras sve uvijek nosit,samo kolko ti treba,mixer ako si bas navalio na dynacord,uzmi ali bez snage znaci cms1000,posto ako sam dobro skonto nisi toliko vjest oko opreme znaci da sa pasivnim razglasima mozes i zeznut zvuk,kod aktivnih je sve unutra i pojacalo i skretnica sve kako je fabrika predvidila i to radi super samo ustekas signal,to sto sam ti predlozio db technologies je zato sto omjer cijena kvalitet je mislim nema dalje,db sub 15d bas bin kosta 800e nov,32kg,133db,800w,4 takva basa ubijaju,i nisu toliko teski naspram drugih,db topova ima i od 14kg,ja sam odradio svirku od 200 ljudi na 1 taj bas i 2 topa,bilo odlicno,ako neces db,ima puno izbora,rcf,fbt,jbl,mackie,hk sve je to dobro
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
adnan (03.02.2013)
Star 03.02.2013, 23:08   #13
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@adnan Na šta konkretno misliš? Na ovaj P.Audio sistem ili opcenito.
Sto se tice P.Audio (ako na njega mislis) vjeruj mi nemam pojma, sateliti su P.Audio Ice 1500 pa možeš naći specifikacije na netu. Za sub-ove ne znam koji su, znam da su iz iste serije(Ice) ali ne znam tocno koji su... Ja mogu samo reci da je sistem pouzdan i nenormalno jak i tonski dobar(a to opravdava cijena kompletnog sistema), a ostalo nisam imao vremena pogledati i "istražiti"

Ja sam uvijek volio da je sve pasivno(ono, slagati rack) pojacalo,mikseta,pasivne kutije...

Mozda bi bilo najbolje pricekati kolegu sinisu ili marjana ili tranzita da ti bolje to objasne, jer u detalje nisam isao(opcenito kod aktive), ja samo ono sto sam cuo da dobro zvuci kod nekoga (pod mojim prisustvom) ili sto sam sam probao "na svojoj koži" dajem preporuku, a buduci da je ozbiljna kupnja u pitanju od 7000€, nisu igracke u pitanju, nego je vec malo ozbiljnija oprema volio bih da ti oni nesto o tome kazu ili pak netko od kolega koji raspolazu opremom u tom cjenovnom rangu. A ja ako nesto znam, ja cu odgovoriti Pozz kolega.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (03.02.2013 u 23:09 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
adnan (03.02.2013)
Star 04.02.2013, 10:40   #14
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kolega ti nas izgleda zezas,naveo si aktivne subove tako da oni nemaju nikakve veze sa snagom te mixete,oni sami sebe tjeraju
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 15:00   #15
adnan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.02.2013
Postovi: 56
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
adnan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
kolega ti nas izgleda zezas,naveo si aktivne subove tako da oni nemaju nikakve veze sa snagom te mixete,oni sami sebe tjeraju

Nikad nikog ne zezam kada je posao ili bilo sta drugo u pitanju tako sam odgojen,redovno su mene zezali ili su pokusali da zeznu ali oni znaju najbolje kako su prosli,licno sam mislio da ovo "sa" na kraju ide sa tipom kutije al to nije tacno sad sam i ja skonto
pozz
Dodato:
kolege,znaci aktivni sistem FBT Pro maxx a 4 kom i dva bas bina promaxx 15 Sa,mogu li udarati dobro na 500 - 700 ljudi i dati kvalitetan ton,nasao sam sinoc na nekom forumu kako se zali jedan kolega na ove kutije zbog pojacala da su riknula i to oba u toku svirke
pozz

Promijenjeno od adnan (04.02.2013 u 21:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
adnan je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 22:00   #16
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Adnane, ako cemo oko toga sta je brze namestiti pasivni ili aktivni sistem, onda je pasivni na prvom mestu. Imas rek gde samo ubodes kutije i gotovo.
Kod aktivnog sistema treba vuci plus kablove za struju, pa paziti dali su svi na istoj fazi i tako dalje.
Sve ima svoje tako da lepo i na tenane razmisli.
Dodato:
Plus pitanje dali mogu odraditi 500-700 ljudi sa navedenim sistemom.

Ja se ne bi usudio ni u ludilu, ja za 500 ljudi nosim 4 duple 18tice.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (04.02.2013 u 22:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 22:10   #17
adnan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.02.2013
Postovi: 56
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
adnan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Adnane, ako cemo oko toga sta je brze namestiti pasivni ili aktivni sistem, onda je pasivni na prvom mestu. Imas rek gde samo ubodes kutije i gotovo.
Kod aktivnog sistema treba vuci plus kablove za struju, pa paziti dali su svi na istoj fazi i tako dalje.
Sve ima svoje tako da lepo i na tenane razmisli.
Dodato:
Plus pitanje dali mogu odraditi 500-700 ljudi sa navedenim sistemom.

Ja se ne bi usudio ni u ludilu, ja za 500 ljudi nosim 4 duple 18tice.

Pa jarane ovo je 4600w,kolko treba snage da pokrije prostor od 500 ljudi,kontam ova oprema danas sto izlazi da ne moze biti da nije kvalitetna,dati za jednu danasnju kutiju dvije hiljade km bi trebalo biti ok,gledam i na tezinu a i zbog kablova,aktivnu kutiju ustekam u struju i zivio il...
pozz
adnan je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 17:42   #18
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od adnan Pokaži Post
Pa jarane ovo je 4600w,kolko treba snage da pokrije prostor od 500 ljudi,kontam ova oprema danas sto izlazi da ne moze biti da nije kvalitetna,dati za jednu danasnju kutiju dvije hiljade km bi trebalo biti ok,gledam i na tezinu a i zbog kablova,aktivnu kutiju ustekam u struju i zivio il...
pozz
druze nemoj puno da se oslanjas na wate,to ti nije mjerilo kolko ces bit glasan,npr KV2 sistem od 2000w je mozda duplo glasniji od tog sistema koji ti spominjes koji je 4600w,pocni ispocetka korak po korak,ne moras zurit
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
adnan (05.02.2013)
Star 05.02.2013, 20:28   #19
adnan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.02.2013
Postovi: 56
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
adnan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
druze nemoj puno da se oslanjas na wate,to ti nije mjerilo kolko ces bit glasan,npr KV2 sistem od 2000w je mozda duplo glasniji od tog sistema koji ti spominjes koji je 4600w,pocni ispocetka korak po korak,ne moras zurit

ma jarane ne mogu da sudim sad kako koji radi u kompletu kad nisam radio ni na jednom,al kad skontam kako rade dva hi max 60 i dva bas bina iz ove serije valjda je logicno da ovi iz serije pro deru puno bolje,trebalo bi da je tako..
pozz
adnan je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 23:55   #20
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Adnane, ako cemo oko toga sta je brze namestiti pasivni ili aktivni sistem, onda je pasivni na prvom mestu. Imas rek gde samo ubodes kutije i gotovo.
Kod aktivnog sistema treba vuci plus kablove za struju, pa paziti dali su svi na istoj fazi i tako dalje.
Sve ima svoje tako da lepo i na tenane razmisli.
Dodato:
Plus pitanje dali mogu odraditi 500-700 ljudi sa navedenim sistemom.

Ja se ne bi usudio ni u ludilu, ja za 500 ljudi nosim 4 duple 18tice.
za covjeka koji kupuje aktivnu mixetu da tjera aktivne kutije mozda je ipak bolje da razvlaci strujne kablove nego da on spaja i stimuje rack
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije