Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2019, 20:05   #91
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidim ja nema odgovora na moja pitanja. Neznam zasto kolege postavljaju razne YT linkove? Nema druge nego sutra upregnuti konja i pravac Just Music hahaha.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 04:36   #92
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

de neka neko iz knjige update napise ovde po brojevima tacno po redu sta sve trebaa. svako je izgleda po svom instalirao..
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 05:09   #93
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od korg18 Pokaži Post
Blokiranje kolega imao sam sve korgove pa i pa4x,korg pa800 je poznat po tome kao i RAM memorji,a ostalo nikada nisam imao problema,evo naime sta se desava sa korgom pa4x sviram po dva sata i na jedanput samo zamrzne nemozes nista ugasim i ponovo nastavim svirku nekih sat vremena opet isto,odnesem u muzicku prodavnicu gdje sam i kupio testirali i stvarno je i kod njih blokirala,rekli su mi da je to los BUG na samom softweru sto sam vec znao da ima problema sa time,kada sam vratio prvi OS nisam imao problema vise,ali nedostaju neke stavke sa novnog,ja inace sam izradjujem ritmovee Boje 90 posto juznih vetar ritmova sam licno ja pravio i dijelio po forumu i nikada se nitko nije pozalio na nesto sto se tice i seta i bilo sta drugo,ali eto pa1x nisam imao problema sa pa2x isto i sa pa3x nisam imao problema,sa pa800 jesam kvarovi Ram memorije,trenutno imam 4 Pa800 koje treba da servisiram ali vise nemam vremena za to odose zivci,a sto se tice sad ovog Novog Os V3 valjda sta rijese praticu pa cu vidjeti utiske izvinjavam se ako nisam nesto dovoljno dobro objasnio.....

Casper

svi znate za Mrcka koji izradjuje ritmove,pogledajte na njegovom profilu facebook,ista blokiranja kao sto je kod mene,jednostavno zaledi i to se znalo desavati
odradim citavu svirku nemam problema radi extra istom nekada se desi zablokira nakon par sekundi pocne sam prebacivati sa boje na boju i onda opet radi
normalno zbog toga sam i poceo pisati o Novom OS vidim da vecina ih ima kod kojih rade normalno dali je to sto ne trpaju set puno,tacno mi se to desava kada mi ostane nekih 20 mb jos slobodno neznam ni sam vise..
Kupio sam PA4 76 tipki i PA461 tipka u momentu idkako su se pojavili na marketu. Na 76 tipki sam radio 3 gidine u studiu svaki dan po 8 sati a na 61 svirao bezbroj koncerata turneja po Australiji , Kanadi Americi i europi. Svaki vikend transporti avionima i autima. Nikada mi se ni jedna klavijatura nije zaledila. Koristim masu semplova i ritmova i puna mi je i user memorija i user DK. Ponavljam nikada se klavijatura nijee zamrzla. Nema nikakav bug osim pogreske koju sam muzicar uradi prilikom pravljenja ritmova ili semplova. Znaci da je ovdje rijec i dezinfirmaciji. Hvala i pozdrav.
keyboards je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio keyboards za ovaj koristan post:
mirandess (10.03.2019)
Star 09.03.2019, 05:12   #94
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

briste blede bjele semplove u sound record ... pa nece zablokirat nikad,. meni nije pa4x jos kako su uredni semplovi za sad,
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 11:48   #95
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
de neka neko iz knjige update napise ovde po brojevima tacno po redu sta sve trebaa. svako je izgleda po svom instalirao..
Stavio sam u jučer u #84 postu što treba učiniti.
Ako se ove upute usporede s postupkom koji je napravio i opisao @blackman, onda on nije odradio brisanje User memory.

Kod ovakvih stvari nije dobro zanemariti upute i postupak odraditi po vlastitom nahođenju. Pogotovo zato jer se ovaj Update radi na nešto drugačiji način od prijašnjih. I onda će se pojaviti tkz."bug", pa će biti kriv Korg i svi ostali, a ne onaj tko nije odradio posao kako treba.

@keyboard - Tebi je klavijatura radila besprijekorno. Član @korg18 je zorno opisao problem koji mu se dogodio, isti je provjeren u trgovini i na drugom modelu kojeg je dobio u garantnom roku, problem se ponovio. To su potpuno različita iskustva, a ne dezinformacija, kako ti kažeš.

Promijenjeno od casper (09.03.2019 u 12:12 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 14:12   #96
blackman
Vredan član društva
 
blackman's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Mjesto: VUČKOVCI
Postovi: 145
Downloads: 1972
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA800 I TRITON TR
blackman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega casper nisi dobro procitao moj post uradio sam fabricki restore prije instalacije os stim sam ocistio user momoriju i semplove
blackman je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 14:30   #97
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od blackman Pokaži Post
Ja sam danas instalirao V3 sledecim redoslijedom prvo uradio bekap klavijature onda restore na fabricko stanje poslije ugasio pa imstalirao OS
Pa ponovo ucitao svoj bekap u klavijaturu i radi bez problema kod kuce vidjecemo preko vikenda sta ce se desavati moj set od skoro 400mg plus kompresovan ucita za jednu minutu sto je nebjerovatno brzo
Ako je "restore na fabricko stanje" isto kao i Clean the User Sample memory onda OK.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 15:48   #98
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Blackman: Restore se mora odraditi poslje ucitavanja OS ...kolko se sjecam mozda je tu problem
GALA je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 16:05   #99
blackman
Vredan član društva
 
blackman's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Mjesto: VUČKOVCI
Postovi: 145
Downloads: 1972
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA800 I TRITON TR
blackman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da to nisam uradio poslije podizamja sistema vec sam odmah vratio svoj bekap ali evo danas sam uradio restore a inace nisam primijetio nikakve bugove sve radi kako treba zasad
blackman je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2019, 16:26   #100
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas sam bio prisutan pri ucitavanju novoga Os u sva tri Korg Pa 4 modela international, musikant i orijental( Just Music Minhen).Nije bilo nikakvih problema i blokiranja poslije ucitavanja- normalno ako se sve uradi po uputstvu.Korisnici Korga ce moci bolje reci o poboljsanjima.Nova grafika je stvar ukusa, nekome se svidja- nekome ne.
Ja i dalje cekam Pa 5.
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije