Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.09.2021, 19:54   #1
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kako namještate boju?

Pozdrav.

Kad namještam boje, jednu, dvije ili tri zajedno, obično koristim minimalno volume na 100 i maksimalno na 127 (ako nije glavna boja u pitanju, pomoćne ili pod boje su isto od 100, ali gornja granica je manja od 127, osim ako ne želim da se boje "tope jedna u drugu" - layer).

Reverb i Delay ne koristim, ima opcija MFX ili nešto tako koja doda lijep ping pong delay, to je to što uključim.

Koristim fixed na pritisak tipke za glavnu boju, za neke koje dodaju popunu glavnoj boji puno se ne obazirem da li su fixed, low, high, bitno je da popune glavnu boju.

Ovo sam sad odradio za sve pojedinačno organizirane UPS-ove napravljene od mene, jer mi je zvučalo da mi na nekoj pjesmi bude jača boja, na nekoj je i ne čujem kako treba.

Znam da ovo zavisi od pjesme, instrumenta, recimo flauta nije jaka kao truba, ali preskočimo to, mi s aranžerom ne trebamo realnost, nego da namjestimo da to zvuči lijepo makar flauta bila jača od trube.

Interesira me kako vi svoje boje namještate, jer pretpostavljam da imate i vi tu donju granicu na volume, kako bi svaka pjesma imala približno instrumente slično pojačane.

Da li koristite reverb ili je i vama MFX (ili šta već) bolji od reverba i chorusa?

Tako to i ako imate neke druge prijedloge.

Ne koristim pojačala i dodatne zvučnike, sviram za sebe na rolandovim ugrađenim zvučnicima.

PS Nisam iskusan sa setupom boja, stoga o ovome i pišem jer želim čuti mišljenja, kako do što boljeg zvuka.
mll je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije