Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2013, 14:39   #1
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA (3X) Automatska panorama...

Pozdrav,

Nesto sam sredjivao neki style i primetim da na jednom kanalu u varijaciji1 radi "auto pan", to mi se mnogo dopalo jer nisam znao da Korg PA moze da prepoznaje "midi automaciju"

U stvari, interesuje me kako se "usnimava" ova informacija u style track i da li KOrg prepoznaje druge komande osim panorame???

Evo i link za video, vidi se na acc2 kako radi na var 1, pa kad promenim varijaciju onda stoji...


https://www.youtube.com/watch?v=455SRO25rnY
Dodato:
Niko??

Promijenjeno od sale_band (02.04.2013 u 13:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 10:23   #2
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard panorama u varijaciji

Ako se dobro sijećam,mislim da je za panoramu midi kontrola ctrl 10, max lijevo je 1, max desno je 127,''0'' je naravno sredina.E sad može se upisati to ručno i putem softwarea.Ja sam to nekada činio ručno i tza to treba imati strpljenja ako želiš da taj prelaz ide postepeno.Ako npr. želiš da ti u jednoj varijaciji od 4 takta postepeno od max lijevo ,pa max desno i tako 4 puta u varijaciji onda ćeš se ručno nakucati.Izgleda od prilike ovako
position type value1 value2
001.00.000 ctrl 10 10
001.01.000 ctrl 10 20
001.02.000 ctrl 10 30
....
..... 127
znači sa panoramom si otišao skroz lijevo i sada je vraćaš postepeno skroz desno
..... 120
.... 110

001.02.000 ctrl 10 ''10''; ''20''....''50'';''60'';....''127'' ''120'';''110''... znači ako kreneš od centra max. lijevo pa max. desno trebaš cca 18 unosa koje ravnomjerno rasporediš po taktu.Ja ti predlažem prečac za koji mislim da bi trebao raditi,a to je da nađeš u nekom tvorničkom ritmu gdje je ta panorama koja ''šeta'' već odrađena,kopiraj taj track u svoj ritam odnosno varijaciju.Nakon toga izbriši samo note i odsviraj ono što tebi treba.Na taj način ostat će ti prethodno upisana ''šetajuća'' panorama.U tvorničkom ritmu Electro House na VAR 4, ACC4, ti je upisana takva šetajuća pnorama pa probaj napraviti kako sam ti opisao,ako ti se ne sviđa brzina kojom ide lijevo odnosno desno možeš samo prepraviti pa će ti uštediti malo vremena.
Može se ovo puno brže napraviti ako imaš neki dobar software za pravljenje ritmova.Ako neko zna jednostavniji način neka objasni kolegi,ja sam ovo napisao po sijećanju jer sam to davno radio...
Dodato:
Na početku sam napisao da je ''0''(nula) sredina panorame,to vrijedi za one sprave gdje je ''-64'' max lijevo,a ''64'' max. desno,kod Korga je sredina panorame(centar) ako se ne varam 64(polovica između 0 i 127.

Promijenjeno od accordst (04.04.2013 u 10:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
accordst je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 11:06   #3
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti na objasnjenju!!! Igracu se malo, valjda cu da uspem
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije