Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.06.2006, 12:49   #1
defs
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Postovi: 39
Downloads: 17
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
defs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard klavijatura do 400 eura (korg M-1)

pozdrav,
Imam korg tr i htio bi uzeti neku klavijaturu do 400 eura bez ritmova, najviše bi mi trebala za stringse, jer na korg tr-u bi semplpove svirao. Koju klavijaturu da si uzmem?
Razmišljao sam možda Korg M-1, šta vi mislite o tome, kakva je to klavijatura?
defs je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2006, 01:51   #2
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa to moze bit i najveca greska koju bi uradio, jesi ikad pozeleo da imas 2 Mercedesa? Il zelis imat 1 BMW i 1 Mercedes?
Ni slucajno, kakvo je opravdanje da imas 2 KORGA? asto ne obuhvatis 2 sveta sintova?
Uzmes sebi XP50 ili YAMAHA MO6, malo mozda 200-300 eura skuplje za MO al imas SOLIDNU klavijaturu, nema veze dal je bolja il gora od TR al je drugacija a ne sve KORG KORG KORK il ROLAND ROLAND ROLAND, lepse je kad imas 2-3 skroz razlicne stvari.

Samo moje mislenje, i pored toga sto posedjujem 7 KORGovih masina.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2006, 13:04   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Defs, kako sam ti i ja private napiso tako ti je i Nedim odgovorio.
Svaka čast Nedime, imamo isto razmišljanje.

Za 400 EUR-a ne samo da češ dobit dobar synth za stringse, nego prisojan synth i za ostale solaže.
No ako uz KORG Tr imaš malo bolji OMB synth (aranžer) onda njega splitiraj i ne trebaš više nikakav solo synth sa strane. Primjerice, dosta ti je Pa50, selektiraš mu lijevo split na 2 oktave i sve 5, super radi. Sa Tr-a vučeš samplove i stvarno ne vidim potrebe za dodatni synth.
E sad, ako imaš samo Tr-a, onda OBAVEZNO bilo koji synth samo ne KORG. Iako se stara KORG-ova sinteza zvuka (AI2) dosta razlikuje od nove HI (Hyper Integrated) sinteze, ipak su to samo malo bolje dorađeni zvukovi. kako ti je reko nedim, uzmi XP50 od Rolanda ili Yamaha W-7 od starijih jeftinih dobrih sinteva. Imaš i Roland JV30/80/90, isto tako su jeftini i dobri. Još ako za njega nabaviš expanz ploće na konju si. Pošto si reko da ti pored stringsa trebaju dobri hamond i organ saunovi dajem malu prednost starom Rolandu pred DX serijom od Yamahe.
KORG zaboravi u ovom slučaju, makar ima dobrih modela od starijih modela počevši od T3, X3, 01W, N364, Z1, Trinity, Triton ...
Od ostalih ne toliko poznatih dobrih modela imaš KAWAI K1/ II, Nordlead (strašan stroj), Kurzweill K2000 V3. Ova posljednja 2 su jako dobri synthovi još dan danas. Stari su i za današnje prilike jeftini cca. 500 EUR-a, ali još uvjek jako jako respektabilni.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2006, 13:29   #4
defs
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Postovi: 39
Downloads: 17
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
defs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala dečki na savjetima

Ima jedna klavijatura u oglasniku roland jv90 piše (( 2 interne)=šta je to?), stoji 400 eura? Krešo te ekspanz ploče šta je to? jer je 400 eura ok cijena?
Inaće sviram u bendu i nemam aranžera.
Da li ja mogu sad na primjer neku klavijaturu spojiti sa korg tr-om preko midi kabla pa da ta klavijatura ima semplove od korga?
defs je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2006, 15:51   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bok Defs !

Stari, cijena je ok. No kak to ide u svakoj trgovini 10 % mu moraš min. spustiti cijenu. Znaći za oko 350 EUR-a ide :wink: . Nisam do sada baš puno radio sa Rolandovim solo synthevima (imao ih par puta na posudbi), ali koliko je meni posebno expand ploče su ti nešto slično kao VL i FM kartice za Yamahu, u biti kartice koje dodatno poboljšavaju kvalitetu sounda, a i na njima imaš nešto slično efektima koji pomažu da se sound što vjernije reproducira (kvaliteta sounda je primjerice kao sampl, ali nije sampl). Neznam sad to baš najbolje objasniti, netko će ti več od Rolandaša to najstručnije opisati, no u globalu, laički rečeno to bi bilo to.
2 X interna, znaći da ima kartice (expand pojačanja) ugrađene u samu klavijaturu.
Šteta što nemaš aranžera. Preko MIDI kabla možeš spojiti Rolanda na TR-a, ali vući će ti samo GM standardne boje i to ti je dosta veliki posao, no možeš ga koristiti i kao master
keyboard. Ovakove cirkuse s povezivanjem klavijatura nisam za sad radio niti prakticirao. Probao sam u par slučajeva vući boje sa KORG-a, no ja barem ne vidim vajde od takovih igrarija jer u biti radim od druge klavijature samo oktavno proširenje svoje glavne solo klavijature. To bi značilo da pored 5 KORG-ovih oktava imam još 5 ili 6,5 oktava (istina splitiranih) na npr. Rolandu koje "hranim" KORG-ovim bojama.
Samplove češ isklučivo moći očitavati i reproducirati samo na sampler klavijaturi, to znaći samo na TR-u. JV90 nema sampler. A i da imaš primjerice pored TR-a još neku sampler klavijaturu mislim da ti procedura slanja sampla preko MIDI kabla nebi funkcionirala radi samog lupanja i sinteze pojedinog sampla unutar synthesizera, a to znaći da KORG i Roland nemaju isti sistem sampliranja, pa mislim (nisam 100 % siguran) da ti nebi ni onda to funkcioniralo.
Roland JV90 je pristojan synth s 6,5 oktava. Lijepo ga splitiraj, tako da 2 oktave koristiš za stringse tj tepih, a ostatak za 2. sound za svirku. Pored samplova s TR-a ova kombinacija je stvarno boli glava.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
400, eura, klavijatura, korg

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije