Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.05.2005, 20:06   #1
WAKEMAN
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Presecanje akorda u aranzer-delu PA-80

Pitao bih ovu stvar, koja me muci vec dugo vremena, a nije mi bas jasna....
Kada sviram samo levom rukom-aranzerski deo, i na primer na nekih od kanala u tom stylu ima klavira, kada mutiram ostale kanale i kada ostane da svira samo ovaj sa klavirom, i kada pocnem "sinkopirano" da menjam akorde, to zvuci sasvim loso, da ne kazem neprofesionalno uradjeno!
Svi znamo koji je instrumenat PA80, medjutim ako neko nije ovo primetio , pokusajte!
Nema logike da mu ja/ili bilo ko/ sinhronizuje ruku, pogotovu u real time-u, a i ne verujem da to bilo ko moze, i da je tako proizvodjac odredio!
Posto imam i Rolandove G serije, evo ,G-800 na primer, to kod njega nema, lepo se cak i sinkopira!
Ako se stavi jos i kompresor, tada je posebno izrazeno, i ovo na zivoj svirci, uz dobar remiks i balans u jednom aranzmanu, moze i da prodje...
Ali ako se snima nesto pomocu aranzera?
Ako neko nesto zna, da bi i PA svirao sinkope, zamolio bih ga da kaze......
Najlepse zahvaljujem.
PS.Da dopunim da bude jos jasnije:
To ne radi samo sa klavirima, radi i sa gitarama, a najvise me cudi sto ove "varijacije" izvodi potencirano - na njegovim fabrickim stylovima!?
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
akorda, aranzerdelu, pa80, presecanje


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije