Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.09.2008, 23:12   #11
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam da li sam dobro razumeo ali ja mislim na osnovu vasih komentara da je GW-8 i aranger i workstation.Za bukvaliste prevod:Mogu ga koristiti i kao aranger i kao solo klavijaturu za "nase" potrebe?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2008, 00:23   #12
ballaboband
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Postovi: 33
Downloads: 675
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG Pa500
ballaboband befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pogledajte prezentaciju koju sam postavio u prvom postu.

Spravica je vrlo interesantna
ballaboband je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2008, 12:05   #13
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

spravica zvuči odlično,bubanj i bas ubijaju kako rade,od boja osim standardnih sa Sonic Cell-a dodate su i boje za našu muziku,guerini harmonike,gajde,buzuki,ima i zurli,tamburica itd...još mi sasvim nije jasan postupak rada sa ritmovima preciznije nisam našao na kljavi opciju da menjam boje u aranžersim partovima a sve mi se čini da i ne može......u svakom slučaju spravica iz radnje može pravo u kafanu,malo se samo doteraju efekti na bojama,to je stvar ukusa i cepaj...lagana je,može se u jednoj ruci nositi,plastika je dosta solidna,dugmići dobri i to bi ukratko bilo to...
  Reply With Quote
Star 28.09.2008, 12:08   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Ne znam da li sam dobro razumeo ali ja mislim na osnovu vasih komentara da je GW-8 i aranger i workstation.Za bukvaliste prevod:Mogu ga koristiti i kao aranger i kao solo klavijaturu za "nase" potrebe?
Može bez problema plus za "kolege" koji furaju fajlove je po najbolje rešenje...ceo repertoar na USB i cepaj...
  Reply With Quote
Star 28.09.2008, 16:38   #15
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandinjos Pokaži Post
spravica zvuči odlično,bubanj i bas ubijaju kako rade,od boja osim standardnih sa Sonic Cell-a dodate su i boje za našu muziku,guerini harmonike,gajde,buzuki,ima i zurli,tamburica itd...još mi sasvim nije jasan postupak rada sa ritmovima preciznije nisam našao na kljavi opciju da menjam boje u aranžersim partovima a sve mi se čini da i ne može......u svakom slučaju spravica iz radnje može pravo u kafanu,malo se samo doteraju efekti na bojama,to je stvar ukusa i cepaj...lagana je,može se u jednoj ruci nositi,plastika je dosta solidna,dugmići dobri i to bi ukratko bilo to...
Pozdrav prijatelju!!!!!

Želis reci da dok koristis ritam nemozes nista mjenati tj.mjenati boju za desnu ruku nego samo onako kako je tvornicki podeseno ili????
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2008, 16:50   #16
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne...za desnu ruku se mogu menjati boje ali na samoj kljavi se ne mogu sredjivati ritmovi niti boje u okviru aranžmana,to se mora srediti na kompu pa tako gotovo se mora ubaciti...na samoj kljavi što se tiče aranžmanskog dela,bubanj,bas,i acc od 1-6 se mogu samo srediti odnosi,panorama i odrediti globalan efekat ali se pojedinačno parametri moraju odraditi prvo u samom stilu na kompu...taj deo mi se ne dopada ni malo...a za live svirku postoje sao jedan upper i jedan lower,s tim da se mogu splitovati ili kombinovati kao jedna boja,to je sve od mogućnosti...prilično siromašno,mada same boje zvuče vrhunski,nema šta...
Doduše nisam ni ja sasvim prostudirao kljavu,ipak je jedan dan kod mene ali ovako na prvi pogled može odraditi dobar posao,lepo zvuči,samo zavisi šta kome treba i koliko ko hoće da radi sa njom...izvadjena ovako iz kutije se može poneti na svirku,ima svih potrebnih ritmova i boja,samo se malo uhodaš u fazon i cepaj...
  Reply With Quote
Star 29.09.2008, 13:14   #17
ballaboband
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Postovi: 33
Downloads: 675
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG Pa500
ballaboband befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bi je pre koristio kao drugu za siloranje
ballaboband je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2008, 13:17   #18
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

To možeš,nije problem ali ako bi je koristio kao aranžer sav fazon je u tome da joj ubaciš već gotov i spremljen ritam...na kljavi osim podešavanja odnosa izmedju arr partova nema nikakvih mogućnosti...
  Reply With Quote
Star 29.09.2008, 13:34   #19
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kakve su dirke?
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2008, 13:59   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Mekane...male...šta znam,meni ne odgovaraju,ja sam "klavirista"...kao na em2000 otprilike..
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije