Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2015, 23:29   #51
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumem bas najbolje sta si hteo da kazes recenicom "znaci da ti moras trazit mixer za svoj ukus a ne po nasem ukusu"
Pa ne verujem da bas svi clanovi foruma imaju isti ukus kao sto imas ti.

Voleo bih takodje da mi kazes sta ti se to ne dopada u efektima koji se koriste u Dinacordovim powermate miksetama.

Svaki Dinacord power mate 600...1000....1600 itd ima dupli efekat i to je jako dobro i moze lepo da se iskoristi za sve vrste muzike.Naravno uvek ce biti onih koji se nece sloziti sa mnom.
Ja ovaj forum shvatam kao razmenu razlicitih misljenja ali sam uvek za to da se nesto sto se napise potkrepi i argumentima.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od svirac007 Pokaži Post
Neso jesi li probao mali mikser yamahe mg10/2FX. mislim da se tako zove serija, ima je moj kolega i ima super efekte posebno diley
Nisam imao priliku da probam taj model,ako ga ima negde u Beogradu u nekoj radnji sigurno cu pogleta i preslusati kako radi.
Hvala na predlogu
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (13.05.2015 u 23:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2015, 10:40   #52
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ne razumem bas najbolje sta si hteo da kazes recenicom "znaci da ti moras trazit mixer za svoj ukus a ne po nasem ukusu"
Pa ne verujem da bas svi clanovi foruma imaju isti ukus kao sto imas ti.
Upravo nisam to rekao.......niko nema isti ukus.......tebi je na powermate u dobar efekt......meni nije i tako svaki forumas ima svoje misljenje......i ne mislim da svi misle kao ja.

Meni se ne svidja efekt zato sto nemas mogucnost stelovanja,tek na powermate 3 su stavili kao da mozes nesto podesavat,ali je pm3 vec skup pravo,doduse skupi su i stari.

Na ostalim pm mozes samo izabrat reverb i delay npr koji su ti oni programirali......i obicno vecina radi na kobminaciju 5:55 a to je grozno meni......isto kao pod satorom izvornjaci kad sviraju heh.

Dok na ovoj maloj JEFTINOJ roland mixeti imas bar 30 parametara za podesavanje reverba ili delay a.......gdje mozes da podesis puno toga..........ali uglavnom tu se javlja problem.......jer treba znati za sta sluzi koji parametar .......pa se vecina odluci za powermate gdje je samo upali i vozi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2015, 11:01   #53
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim temu,i ucaciću se nakratko!Nisam neki ljubitelj PM,ali zar nije upravo dokaz to "upali i vozi" da se radi o dobroj stvari!?Napominjem,lično nisam euforičan po pitanju PM,ali od 100 muzičara i članova ovog foruma(medju njima i ja) barem 70 nema pojma o nameštanju raznoraznih efekata,uostalom šta tu ima da se namešta!?Majka priroda ako je namestila to je 80% svega malo hala ili eha i to je to,zar ne?Šta to ti ljudi sviraju kad im trebaju neki tamo efekti iz ratova zvezda...!?Na stranu DJ i ti ljudi koji se bave nekim psiho dens,trans....i ostalim,a mislim da je takvih malo na ovom forumu!
Dodato:
Konkretno tu Rolandovu mixtu je meni pre gdinu dana predložio jedan nač kolega član koga dobra većina uvažava i ceni.
Dodato:
A,da i on radi na
nju!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (14.05.2015 u 11:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, VUNIMRAV, za koristan post:
Cane 018 (22.12.2016), nesaband (14.05.2015)
Star 14.05.2015, 11:06   #54
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gde moze da se nadje taj Roland vm3100pro da se kupi.Ja sam trazio po netu ali nisam nasao.Ako znas gde moze da se pogleda neki snimak ili gde moze da se kupi javi mi.Ne sumnjam ja da je to odlican mikser samo ne znam ni koja mu je cena ni da li ga ima u prodaji.

Sto se tice editovanja efekata,bar ja nemam problema sa tim i nije mi uopste tesko da nesto ako ne znam naucim.

Slazem se sa tobom da je uvek bolje imati mogucnost editovanja efekata ali mnogi koji ne znaju to da koriste na taj nacin samo mogu da upropaste vec postojece presete i zato je moje misljenje da dinacord ima vec pripremljene presete koji se mogu lepo koristiti.Ostali proizvodjaci ubacuju u svoje miksere skoro pa neupotrebljive presete za nase potrebe a ne mozes ih podesavati i zato mislim da je u tom delu dinakord najbolji.
Dodato:
@Vuni----kuckali smo u isto vreme pa sam naknadno procitao tvoj post i potpuno se slazem sa tobom.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (14.05.2015 u 11:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2015, 14:13   #55
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Roland vm3100pro se krece po netu 200,- do cak i 350,- evra ...
ja bih pre sacekao i uzeo novi behringer X Air XR12 koj kosta 355,- evra (nemacka!)
koj daleko vise mogucnosti ima.

A sto sto se tice Dynacorda PM serije ...
koristim mikser mackie 802 vlz4 bez ugradjenog efekta, koristim efekat sa korga pa3x.
Uzeo sam Dynacord 600 PM3 od drugara da prepisem parametre (brzinu i duzinu) od efekta 55-60 posto pevaci vecinom pevaju na tim efektima i da namestim te efekte na Korga pa3x.

Zinuo sam kao tele u sarena vrata kad sam video da dynacord kako je fabricki podesen bas/dubina u efektima!!!!
Lowcut mu je u samim efektima na 50HZ namesten!!!!!
Za ove koji neznaju sta to znaci:
Pevac ide naj dublje od prilike do 120-150HZ.

Primer Basbina:
EV ELX 118P
Frekventi obsek: 32 - 130 Hz

LJUDI OBJASNITE MI KOME TREBA NA BASBINU EFEKAT????????
Ja u ni jednom pravcu muzike na live nastupu nisam cuo da nekome treba hall ili delay na basbinu ili uopste toliko dubine.
Na PM3 i na CMS3 seriji to moze sad da se koriguje samo se treba malo baviti stime.
Drugaru sam odma Lowcut na efektima koje koristi na 120HZ.
Sad na njegovom Dinacord Xa sistemu mnogo cistijie izlazi bas na basbinu.
Nema brujanja kad pevac pridje blizu basbina kao pre.

Tako da imam mackie 804 vlz4 mikser a dynacordove efekte za male svirke, 2-3 clana... samo pitam pevaca koj efekat odgovara
Za vece svirke Soundcraft mfxi8

Preskup mi je dynacord za ono sto nudi!

ALI SVAKOME SVOJE ... PO UKUSU POD SVAKOM PITANJU

Pozz
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2015, 14:21   #56
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja najbolji ton dobijem,i najvecu snagu,kad mikrofon uopce ne ide u basove.......iz stereo izlaza idem u satelite sve komplet........a iz aux a izvadim kick i bas gitaru i samo to posaljem u basove samo podebljam te stvari koje i trebaju da budu debele .Naravno kick i bass idu i u satelite i u basove da ne bude zabune.

Zanima me kako to radi kad vuces efekte iz aranzera.......ima li kakvih smetnji.....tipa kad saltas boje ritmove dali se osjete kakvi kratki prekidi efekta u trenutku saltanja .
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2015, 15:37   #57
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Izvinjavam se unapred, mozda idem malo u out sa ovim postom!

Sa ovog foruma sam nasao davno jos postupak za Korga pa800 , ali je moze i na ostala Korg Anranzere koji imaju vokalist ugradjen... nazalost nemogu da se setim iz kog i cijeg posta, izvinjavam se.
Kopirao sam tad postupak i prebacio na usb-stick.

Evo:

Evo kompletan tutorial za to.
Koristicu u ovom slucaju dinamicki mikrofon.
Bice ti potrebna 3 kabla:
Jedan - KENON <-> BANANA
Dva - BANANA <-> BANANA.

Uglavnom, mikrofon sa prvim kablom spojis u miksetu u kanal br. 1.
Namestis GAIN da mikrofon ne pikuje kada se malo jace "proderes".
SMANJIS kanal br. 1 na mikseti.
Drugi kabl ukljucis u OUTPUT ZA MONITORE - MON. OUT(ili AUX na starijim miksetama).
Drugi kraj tog kabla ukljucis u INPUT 1 u PA800.
Na kanalu br. 1 pojacas MON. 1 na nekih 11-12 sati (zavisi sve od signala, podesis prema lampici u PA800)
Pojacas poseban siber na mixeti koji se zove MON. 1 (AUX).
Nastimas GAIN u PA800, tako da lampica gori zeleno, eventualno kada se "proderes" narandzasto - crveno nikako.
Treci kabl ukljucis u OUT1 u PA800 i iz njega u kanal br. 2 na mikseti.
U Globalu u PA800 izaberes AUDIO SETUP, dole stranica INPUT i umesto Left+Right stavis OUT1+OUT2.
Na mikseti podesavas zvuk mikrofona, EQ, efekat...

I tako se moze prikljuciti vise mikrofona, ali postoji jedno pravilo:

DOK JE UKLJUCENA HARMONIJA, SME DA SE PEVA NA SAMO 1 MIKROFON!


Nema nikakve smetnje zato sto se tu koristi efekat sa vokalist koj nema veze sa efektima iz ritmova ili boja.
Normalno da ako prebacis u vokalist drugi efekat dok pevac peva da se vrlo kratko pojavi prekid u efektu ali to neces raditi u izpevavanju nego u tom trenutko kad pevac odpeva svoje ili ima pauzicu u pesmi ili??

Stim sto kod mene ide Aranzer i Solo na L/R tako das u mi Out1 i Out2 slobodni za vokalist ili padove koje cesto koristim.

Promijenjeno od bojanzivkovic (15.05.2015 u 15:45 sati)
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2015, 18:07   #58
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od bojanzivkovic Pokaži Post
Nema nikakve smetnje zato sto se tu koristi efekat sa vokalist koj nema veze sa efektima iz ritmova ili boja.
Normalno da ako prebacis u vokalist drugi efekat dok pevac peva da se vrlo kratko pojavi prekid u efektu ali to neces raditi u izpevavanju nego u tom trenutko kad pevac odpeva svoje ili ima pauzicu u pesmi ili??
Znam kako se spaja....nego me bas to zanimalo prekine li kratko prilikom saltanja.

Znaci: Ako sam dobro skontao prekid ti se desi kratko samo kad prebacujes vokalist sa preseta na preset.

Dok prebacujes ritmove i boje nista se ne desava........samo kad prebacis na drugi setup mikrofona tad bi se desio prekid.......sto je i logicno .

To je ok......ako nekad zapadne mixer bez efekta ili los efekt na mixeru.....na brzinu povezat sa aranzerom pustit jedan preset nek radi efekt iz njeg i ne dirati .
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2015, 18:57   #59
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da bas tako.
Obicno pustis jedan efekat i to je to, odradis svirku i cao.
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2015, 22:46   #60
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege,momci,drugari sa foruma,kako god hoćete,ali ne mogu da odolim a da vas ne upitam!!!!Čitam vaše postove i ajde u redu je to sve,vidim neko ima malo više znanja-teorije-iskustva.... i sve je to ok!Mene samo interesira kako vi možete u toku svirke,u "jeku sezone" ,kad se uzimaju pare,kad se traže tekstovi,kad sve "gori" od posla sve to čuti,primetiti,osetiti,primeniti i čuti da je dobro,popraviti,a da ne deluje na publiku-goste!!!????Stvarno se pitam jer nekada prodje i pola pesme ili pesma a ja ne primetim ili ne "lociram da mi ne radi jedan efekat ili srednjotonac na kutiji ili nešto drugo u "žaru borbe"...!!!Ja se vam divim i stvarno mi nije jasno kako uspevate izići na kraj sa svim tim u toku svirke!?'
Dok dojdem kući,u nameri da otklonim krešku iz prethodne većeri i noći ja zaboravim o čemu se radilo,sem fizičkog kvara.
i još nešto,šta god da sam kod kuće uradio,bilo šta,nije mi na svirci izgledalo isto,bilo je razlike bar malo,a nekad i jako puno..

Promijenjeno od VUNIMRAV (15.05.2015 u 22:48 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije